- •I. Мотивація навчальної діяльності учнів.
- •Iі. Оголошення теми і завдань уроку.
- •План-конспект уроку на тему: Різноманітність тварин, їх класифікація. Роль тварин у природі й житті людини.
- •V Підсумки уроку
- •План-конспект уроку з теми: Основні процеси життєдіяльності тварин.
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку з теми: Клітинна будова тварин. Особливості тваринної клітини. Клітинна будова тварин. Особливості тваринної клітини.
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку з теми: Тканини тварин, їх функції.
- •Хід уроку
- •V. Підсумки уроку
- •План-конспект уроку з теми: Органи та системи органів тварин, їх функції.
- •Хід уроку
- •V. Підсумки уроку
- •План-конспект уроку з теми: Поведінка. Середовище проживання тварин. Тварини, як компонент екосистеми.
- •Хід уроку
- •Рефлекси
- •Середовище існування тварин
- •Форми співіснування тварин
- •V. Підсумки уроку
- •План-конспект уроку з теми: Різноманітність способів життя тварин. Зв’язки тварин з іншими компонентами екосистеми.
- •Хід уроку
- •Тематичне оцінювання з теми: Будова і життєдіяльність тварин. Варіант 1
- •Тематичне оцінювання з теми: Будова і життєдіяльність тварин. Варіант II
План-конспект уроку з теми: Тканини тварин, їх функції.
Мета уроку: навчальна: сформувати в учнів знання про особливості будови тканин, про
відмінність тваринних тканин від рослинних, вивчити типи тканин і їх функції.
розвиваюча: розвиток пізнавального інтересу, уваги, при виявленні спільних і відмінних рис в рослинній і тваринній тканинах, розвиток самостійності під час виконання лабораторної роботи.
виховна: продовжити формувати в учнів науковий світогляд, формування санітарно-гігієнічного виховання і культури праці в ході лабораторної роботи.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Дидактична знати особливості будови, типи, функції тканин, вміти розрізняти типи тканин,
мета: працювати з мікроскопом.
Основні міофібрили, нейрони, скелетні тканини, епітелій, сполучні тканини, гістологія,
терміни: посмуговані і непосмуговані м’язи.
Методи та словесний (бесіда, розповіді, пояснення), робота з підручником,наочний
методичні (таблиці, схеми малюнки), практичний (мікроскопи, мікропрепарати)
прийоми:
Обладнання: підручник, таблиці, малюнки, схеми, мікроскопи, мікропрепарати.
Хід уроку
І. Актуалізація чуттєвого досвіду
Перевірка домашнього завдання шляхом фронтальної бесіди.
Запитання:
Назвіть царства живої природи?
Яке царство ми вивчаємо?
Яка наука вивчає це царство?
З яких компонентів складаються клітини тварин, показати на малюнку?
Що таке фагоцитоз?
Що таке ендо- то екзоцитоз?
Що таке гетеротрофи?
Вчитель викликає учнів, якщо учень не відповів то вчитель викликає іншого на те саме питання. Після опитування оголошує оцінки.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Всі живі організми утворені з клітини → тканини → органи → системи органів → організм.
Сьогодні на уроці ми будмо вивчати будову тканин.
Тема: Тканини тварин, їх функції.
ІІІ. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу
Гістологія – це наука про тканини тварин.
Тканина тварин – це сукупність клітин та міжклітинної речовини подібних за будовою, функціями, походженням.
Порівняємо тканини рослин і тварин:
Тканини рослин Тканини тварин
Твірна
Покривна 1. Епітеліальна
Основна 2. Сполучна
Провідна 3. М’язова
Механічна 4. Нервова
Тип тканини |
Функції |
Особливості будови |
Місце розташування |
Епітеліальна |
Захисна, видільна, всисна, газообмін, секреторна |
Клітини щільно прилягають одна до одної і майже не містять міжклітинної речовини |
Покриви тіла і внутрішніх органів, утворює залози |
М’язова |
а)свідоме скорочення б)скорочення довільні в)скорочення довільні |
Складається з видовжених клітин є: а)посмугована б) не посмугована в) серцевий м’яз |
а)утворює скелетні м’язи б)внутрішні органи в) серцевий м’яз |
Сполучна
|
Сполучає тканини між собою, опорна, захисна, транспортна |
Клітини нещільно прилягають, багато міжклітинної речовини |
Скелет, до складу всіх органів, кров, лімфа |
Нервова |
Регуляція життєвих процесів в організмі |
Клітини – нейрони і клітини супутники. Є відростки, довгий аксон, короткий дендрит |
Утворює нервову систему |
ІV. Узагальнення та закріплення знань
У друкованих зошитах учні виконують лабораторну роботу.
Завдання:
Знайдіть відмінність між клітиною рослини і тварини.
На малюнку: Типи тканин позначте органели.
Напишіть спільні ознаки в межах тканини.
Учні розглядають типи тканин під мікроскопами.