Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
MetIKTukr2.doc
Скачиваний:
3
Добавлен:
06.06.2015
Размер:
1.02 Mб
Скачать
 1. Dr. Web

2.1. Відкрийте програму DR. Web

2.2. Вивчіть інтерфейс програми DR.Web.

2.3. Вивчити дії, виконувані за кнопками головного меню. Особливу увагу приділіть закладці - Настройки.

2.4. Перевіртеи файли диска С: на віруси за маскою - *.xls.

2.5. Перевірте на віруси завантажувальні сектори.

2.6. З'ясуйте, які існують способи для зупинки сканування.

2.7. Визначіть, як можна довідатися ім'я останнього інфікованого об'єкта.

2.8. З'ясйте, як можна невиліковні файли заносити в окрему теку.

2.9. З'ясйте, як можна перейменовувати підозрілі на вірус файли.

2.10. Перевірте на віруси, із запитом на лікування, усі файли теки STUDENT.

2.11. Перевірте на віруси усі файли свого диска А:, у тому числі упаковані й архівірувані, з установкою на автоматичне лікування інфікованих файлів.

2.12. Перевірте пам'ять свого комп'ютера.

Контрольні запитання і завдання

 1. Обгрунтуйте поняття “комп’ютерні віруси”. Дайте характеристиеу їхніх типів.

 2. Як використовуються антивірусні програми?

 3. Методи захисту від вірусів.

 4. Методи реалізації захисту від вірусів.

 5. Програмні засоби антивірусного захисту.

 6. Охарактеризуйте пакет AVP.

 7. Опишіть інтерфейс програми AVP сканер.

 8. Опишіть закладку Действия.

 9. Опишіть закладку Объекты.

 10. Де можна знайти ім’я вірусу, що заразив об’єкт?

 11. Що таке профіль користувача для перевірки диску?

 12. Де зберігається звіт про роботу програми AVP?

 13. Охарактеризуйте програму DR. Web.

 14. Опишіть інтерфейс прграми DR. Web.

 15. Опишіть закладку Установки.

 16. Як визначити ім’я останнього інфікованого об’єкт?

Звіт повинен містити

1. Найменування лабораторної роботи.

2. Тему лабораторної роботи.

3. Мету роботи лабораторної роботи.

4. Інтерфейси програм.

5. Висновки за завданням 1 з відповідями на поставлені запитання.

6. Висновки за завданням 2 з відповідями на поставлені питання.

Лабораторна робота WORD_1

Первинні настроювання текстового процесора Microsoft Word 2000

Мета роботи: 1.Навчитися виконувати первинні настроювання текстового процесора.

2. Навчитися створювати і настроювати друковані документи.

До початку виконання завдань бажано ознайомитись з матеріалами: [1] - с.с. 250-272; [2] – c.c. 179-191.

1. Первинні настроювання текстового процесора microsoft word.

1.1. Запустіть текстовий процесор командою Пуск/Программы/Microsoft Word.

1.2. Відкрийте заздалегідь підготовлений файл (будь-який).

1.3. Відкрийте меню настроювання панелей управління (Вид/Панели управления) і переконайтеся в тому, що включене відображення тільки двох панелей: Стандартная і Форматирование.

1.4 Як режим відображення документа виберіть Режим разметки. Для цього використовуйте відповідну кнопку в лівому нижньому куті вікна документа або команду Вид/Разметка страницы.

1.5. Якщо шрифт на екрані виглядає занадто дрібним, настройте масштаб відображення командою Вид/Масштаб. Можна також використовувати список Масштаб, що розкривається, на панелі інструментів Стандартная. Якщо бажаного масштабу немає в списку (наприклад 125%), введіть потрібне значення безпосередньо в поле списку і натисніть клавішу ENTER.

1.6. Як одиницю виміру для настроювання параметрів документа виберіть міліметри (Сервис/Параметры/Общие/Единицы измерения).

1.7. Настройте список швидкого відкриття документів. Після запуску програми в меню Файл можна знайти список з декількох документів, що відкривалися в текстовому процесорі останнім часом. Це зручно для швидкого відкриття потрібного документа. Кількість документів, відображуваних у цьому списку, задайте лічильником Сервис/Параметры/Общие/Помнить список из ...файлов.

1.8. Відключіть заміну виділеного фрагмента при виправленні тексту, скинувши прапорець Сервис/Параметры/Исправления/Заменять выделеный фрагмент. Це трохи знижує продуктивність праці при редагуванні тексту, але страхує початківців від небажаних помилок. З набором досвіду практичної роботи цей прапорець можна установити знову.

1.9. Включіть контекстно-чутливе переключення розкладки клавіатури (Сервис/Параметры/Исправления/Автоматичемкая смена клавиатуры). Ця функція зручна при редагуванні тексту. При потраплянні курсора в англійський текст автоматично включається англомовна розкладка, а при потраплянні його в текст російською мовою - російськомовна.

1.10. Забороніть «швидке» збереження файлів, скинувши прапорець Сервис/Параметры/Сохранение/Разрешить быстрое сохранение. При «швидкому» збереженні зберігається не сам файл, а тільки його зміни в порівнянні з попередньою збереженою версією. Це дійсно скорочує час операції збереження, але сповільнює інші операції з документами. При цьому також помітно зростають розміри підсумкового файлу.

1.11. Настройте функцію автозбереження за допомогою лічильника Сервис/Параметры/Сохранение/Автосохранение каждые … минут. Майте на увазі наступні обставини:

• при автозбереженні дані записуються в спеціальний файл, що в аварійних ситуаціях може бути однократно використаний для відновлення незбережених даних, але тільки однократно(!);

• функція автозбереження не скасовує необхідності періодично під час роботи і після її завершення зберігати файл прямими командами Сохранить і Сохранить как.

1.12. Тимчасово відключіть засоби перевірки правопису. На вкладці Сервис/Параметры/Правописание скиньте прапорці Автоматически проверять орфографию і Автоматически проверять грамматику. На ранніх етапах роботи з документом треба зосередитися на його вмісті, а засоби перевірки правопису діють відволікаюче. Завершуючи роботу над документом, необхідно знову підключити і використовувати ці засоби.

1.13. Тимчасово відключіть функцію автозамены при вводе скиданням прапорця Сервис/Автозамена/Автозамена/Заменять при вводе.

1.14. Включыть автоматичну заміну «прямих» лапок парними: Сервис/Автоформат/Заменять при вводе «прямые» кавычки парными. У російськомовних текстах прямі лапкі не застосовуються. Для підготовки англомовних текстів відключіть цю функцію.

1.15. Тимчасово відключіть ряд засобів автоматичного форматування, зокрема автоматичне маркірування і нумерацію списків. На вкладці Сервис/Автозамена/Автоформат при введенні скиньте прапорці Применять при вводе к маркированным спискам і Применять при вводе к нумерованным спискам. Після придбання первинних навичок роботи з текстами знову пыдключыть ці засоби.

1.16. Відключіть Помощника. Помощник — зручний інтерактивний засіб для одержання конкретної довідки, але довідкова система програми має більш високу методичну цінність. У текстовому процесорі Microsoft Word 2000 Помощник «перехоплює» усі запити до довідкової системи, тому для повноцінної роботи з довідковою системою його треба примусово відключити.

• викличте Помощника: Справка\Справка по Microsoft Word.

• у вікні Помощника клацніть на кнопці Параметры — відкриється діалогове вікно Помощник.

• на вкладці Параметры скиньте прапорець Использовать Помощника.

• закрийте діалогове вікно Помощник щигликом на кнопці ОК.

Перевірте, як працює вхід у довідкову систему: Справка\Справка по Microsoft Word. Замість Помощника повинне відкриватися вікно довідкової системи.

1.17. Відключіть автоматичне розміщення переносів. В абсолютній більшості випадків на ранніх етапах роботи з документами вона не потрібна. Для Web-документів, для документів, розповсюджуваних у форматі текстового процесора, і для документів, переданих на наступну обробку, розміщення переносів не тільки марний, але і шкідлива. Для документів, що остаточно форматуються і роздруковуються в одній робочій групі, розміщення переносів може бути корисним, але й у цьому випадку його застосовують тільки на заключних етапах форматування і при цьому дуже ретельно перевіряють відповідність переносів, розставлених автоматично, нормам і правилам мови.

Розміщення переносів відключають скиданням прапорця Сервис/Язык/Расстановка переносов/Автоматическая расстановка переносов.

1.18. Включіть запит на підтвердження зміни шаблона «Обычный»: Сервис/Параметры/Сохранение/Запрос на изменение шаблонаа «обычный». Шаблон «Обычный» є першоосновою для всіх інших шаблонів (вони створюються на його базі й успадковують його властивості). При звичайній роботізз програмою необхідність його зміни не виникає (якщо треба щось змінити в цьому шаблоні, досить створити його копію під іншим іменем і працювати з нею). Включенням даного прапорця попереджуються випадкові внесення змін у шаблон з боку користувача, а також спроби макровірусів зберегти свій код у даному шаблоні (для подальшого розмноження в документах, створюваних на його основі).

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]