Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
укр.мова 8 кл..docx
Скачиваний:
176
Добавлен:
13.04.2015
Размер:
1.37 Mб
Скачать

V!. Організований збір зошитів для тематичних контрольних робіт

V!!. Підсумок уроку

V!!!. Домашнє завдання

Скласти 5—6 тестових завдань з теми «Відокремлені члени речен­ня» на знаходження «зайвого» компонента, вибір правильної від­повіді, установлення відповідності тощо.

Скласти узагальнювальну таблицю (схему) на тему «Відокремлені члени речення», на основі якої підготувати усне повідомлення в на­уковому стилі, ілюструючи його власно дібраними прикладами.

ПОВТОРЕНИЯ В КІНЦІ РОКУ

Урок № 67

ПРОСТЕ НЕУСКЛАДНЕНЕ РЕЧЕННЯ. РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ В НЬОМУ

Мета: узагальнити й систематизувати знання восьмикласників

про просте неускладнене речення; удосконалити вмін­ня й навички працювати над визначенням його видів та структури, способів вираження головних і другорядних членів речення; розвивати вміння правильно інтонува­ти прості неускладнені речення та розставляти розділові знаки в них; розвивати логічне мислення, пам'ять, ува­гу, кмітливість, творчі вміння використання простих не-ускладнених речень у власних висловлюваннях певного стилю і типу мовлення; за допомогою мовленнєво-кому­нікативного дидактичного матеріалу виховувати любов до рідного краю та до своєї держави, бачити прекрасне й розуміти надбання попередніх поколінь.

тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Мотивація навчальної діяльності

Оголошення епіграфа уроку і робота з ним

Для мене багато не треба, Щоб серце забилось раптово...

Д. Луценко

. Актуалізація опорних знань

Колективна робота з текстом

► Прочитати текст мовчки. З'ясувати стиль і тип мовлення. Помір­кувати, що відбиває заголовок: тему чи основну думку. Аргумен­тувати відповідь. Чи бували ви коли-небудь в українському селі? Поділитися спогадами і враженнями, продовжуючи текст і збері­гаючи авторський задум (усно).

СЕЛО В НАШІЙ УКРАЇНІ Які пишні села в цім краї бувають весною, коли зацвітуть сад­ки! Одно село зовсім запало в глибоку долину і наче потонуло в бі­лому цвіті садків, як у молочному озері; друге стоїть на скалистій горі й красується в яблунях та черешнях проти сонця, неначе біле марево в прозорій імлі. Там десь на широкій долині розлився дов­гий став; кругом ставка над самим берегом біліє смуга з вишневих та черешневих садків. Ставок блищить на сонці, неначе дзеркало, вправлене в срібні рами, закутані дорогою білою, прозорою тка­ниною. А там далі, серед зеленого лісу на долинці, стоїть присі­лок у садках, — і здається, ніби серед лісу схопилося біле полум'я, а здорові груші та яблуні, подекуди розкидані між зеленими грабами, стоять у цвіту, наче срібні канделябри, розкидані по лісі (За І. Нечу-єм-Левицьким).

Пояснити лексичне значення виділеного слова (канделябр свіч­ник для кількох свічок або електричних ламп). Скласти з ним ре­чення, щоб воно виступало в ролі головного члена.

Складні речення перебудувати у прості та назвати у кожному про­стому реченні граматичну основу. З'ясувати спосіб вираження го­ловних членів речення.

Із першого речення виписати словосполучення і зробити їх син­таксичний розбір.