Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
19.09.2013- Кузьмина+Шамаева (1).docx
Скачиваний:
47
Добавлен:
23.02.2015
Размер:
248.46 Кб
Скачать
 1. To imagine

gerund

infinitive

General use

Only as part of Complex Object with the verb ‘to be’– rare use

 • I imagined her dancing with another boy and got very sad.

 • She could imagine dark-robed figures moving silently along the stone corridors.

I had imagined her to be older than that.

 1. Cannot help (is used to say that it is impossible to avoid or prevent something)

gerund

infinitive

Cannot help + gerund = object

Cannot but + bare infinitive = adverbial modifier of exception

I can’t help thinking he knows more than he has told. = Я не могу не думать, что он знает больше того, что сказал. / Я не можу не думати, що він знає більш того, що сказав.

She couldn’t but wonder what he was thinking. = Ее не могло не интересовать, что он думает. / Її не могло не цікавити, що він думає.

Appendix 3 practice translations for revision of your active vocabulary and grammar to succeed in writing your final term exam lexico-grammatical translation

PRACTICE TRANSLATION 1. Translate from Ukrainian into English, using your active grammar and vocabulary of the whole academic year (active grammar moments are italicized, active vocabulary focuses are underlined)

***

 1. Шкода, що у бізнесі ти покладаєшся скоріше на свою кмітливість та інтуїцію, ніж на свої знання. Тому саме ти повинен вирішувати, що робити у цій ситуації.

 2. Ніхто не очікував, що племінниці повернуться так швидко. Але усі чудово уявляли, що, як би нічого негативного не сталося, вони б так рано не повернулися. – До чого ти клониш? І чому ти намагаєшся перервати нашу бесіду? – Не відволікайся, будь ласка!

 3. Достатньо сказати, що його вже давно треба прооперувати. У деякому відношенні у докторів з ним великі труднощі: біль настільки сильний, що пацієнт не може втриматися, щоб не плакати, майже не реагує на поради, виказуючи повну неповагу медичному персоналу, часто непритомніє і приходить у себе лише після декількох хвилин, страждає від нехватки вітамінів, приховує деякі факти. Я ясно висловлююся?– А мені здається, що ви нагадуєте одного мого старого знайомого…

 4. Дякую Вам за те, що весь тиждень Ви мене підтримуєте. I навіть сьогодні, коли я у розпачі від того, що не зміг скористатися нагодою піти на виставку картин своїх кращих друзів. Це нікуди не годиться. Шкода, що я не побачив їх нову картину, яка у три рази більше двох попередніх.

 5. Ніхто не очікував, що племінниці повернуться так швидко. Але усі чудово уявляли, що, як би нічого негативного не сталося, вони б так рано не повернулися. – До чого ти клониш? І чому ти намагаєшся перервати нашу бесіду? – Не відволікайся, будь ласка!

 6. Час від часу ця здібна кучерява дівчина бувало згадувала, як вона розмовляла зі суфлером місцевого театру. До тієї розмови він завжди набридав їй до смерті своїми неглибокими роздумами про користь звукозапису для тих, хто дійсно бажає розширити свій словниковий запас. Але y той день вона раптом ясно відчула, що саме йому має бути дуже вдячною за найкорисніші поради у її житті стосовно змішаних почуттів.

 7. Я не звик, щоб зі мною так поводилися. Він сьогодні так і не з’явився! Боюсь, що мого терпіння надовго не вистачить. Я одягаюся у все своє саме краще заради такої події, приїжджаю до кафе, а його там немає. – Нічого, я вважаю, ти можеш подолати і це, правда? І я не кажу це лише як жарт.

 1. знаків, 70 контрольних моментів

***

1. Насправді, мені шкода, що тоді ти не зміг розповісти нам якими були вимоги до вступу у Празьку балетну школу. Якщо б минулої весни ти, знизуючи плечима, не приховав ці дані, не відвернувся від своїх племінниць і племінників і достатньо чесно дав нам знати про наші реальні шанси, ми б досить ясно уявляли собі увесь процес прийому у той навчальний заклад і не змарнували б стільки дорогоцінного часу, а діти б зараз не почували себе такими розчарованими.

2. Ти не повірив би, що саме та кучерява дівчина у скромному ліловому платті з мережевим шарфом раніше любила наголошувати на тому, що вона, бувало, просто дивилась у пустоту або на чистий лист паперу, сидячи на парах поряд з якимось нетямущим занудою, і час від часу починала чути стару грамофонну пластинку, відчувати хвилюючий запах моря та кримського вітру, що дивувало її, а на папері з’являлися химерні руїни древніх міст та прекрасні люди з яскравими квітами в волосах.

3. Достатньо сказати, що я зовсім не розумію до чого він веде. – Будь ласка, не відволікайтеся! Ще не перерва на каву. Я правий, чи не так? –Хоча до перерви ще близько півгодини, я пропоную зупинитися, скористатися відсутністю Ваших помічників та перевірити їхні рекомендації від попередніх роботодавців. – Наважуся сказати, це буде не зовсім порядно, чи не так? – Дивно, що я не розсердився, хоча останнім часом ти граєш їм на руку. Це нікуди не годиться!

4. Чим більше ти будеш пліткувати про справи двоюрідної сестри друга твого колеги, тим у більшу халепу ти себе втягнеш. – Сподіваюсь, зараз ти так пошуткувала! Не треба було цього робити. Дякую, підняла настрій. – Щось таке. - Але твої слова не мають нічого спільного з тим, що відбувається. Я ясно висловлююся? – Мені шкода, що я це сказала. Здається, ти зараз втратиш свідомість. Пробач.

5. Як виявилося, у Нідерландах йому прийшлося побігати перш, ніж він зміг позволити собі насолоду мати багато вільного часу. – Побачив, як величезний чорний джип завернув за ріг? Це наш містер Ікс катається по місту у своєму новому авто. 1656 знаків, 70 контрольних моментів

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]