Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 кл 1урок.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.95 Mб
Скачать

Урок 5 .

ТЕМА : Оркестрова музика . Увертюра .

Мета уроку :

Навчальна: на прикладі творчості М.Лисенка розкрити значення та роль літератури в оперному жанрі;

- акцентувати увагу на значенні народних джерел у музиці М.Лисенка;

- дати учням визначення понять «лібрето» та «увертюра».

Виховна: формувати вокально-хорові навички учнів;

  • Виховувати патріотичні почуття, інтерес до народної творчості та національної оперної музики;

Розвиваючі: Розвиток вокально-хорових навичок;

Розвивати вокально – хорові навички

( дихання, звукоутворення).

Корекційні завдання: корекція дикційно – співацького апарату та фонематичного слуху;

  • Корекція правильної постави під час співу;

  • Корекційний розвиток моторних функцій і дихання;

  • Корекційний розвиток дитини із ЗПР.

Наочні посібники: Портрет М. Лисенка, Музичне мистецтво 5 клас.

Музичний матеріал: М. Лисенко Опера «Тарас Бульба».Увертюра .М. Чурай «Засвіт встали козаченьки»

Т. Н. З : магнітофон.

ХІД УРОКУ.

1.Організація учнів до уроку.

Музичне вітання .

Любі хлопчики та дівчатка,

Знаєм безліч ми пісень

Заспіваємо для початку:

«Добрий день вам, добрий день!»

Вч. Майже кожен із вас, відвідуючи театр, переглядаючи й слухаючи оперу, оперету, балет або мюзикл, помітив, що всі ці театральні жанри об’єднує союз двох мистецтв – музики та літератури.

Про один із цих театральних жанрів ми й поговоримо сьогодні на уроці.

Розучування пісні „Засвіт встали козаченьки”

Спочатку пропоную вивчити нову козацьку пісню.

  • Пригадайте, які козацькі пісні ви вже знаєте? («Ой, на горі та й женці жнуть», «Їхав козак за Дунай»)

Історія пісні «Засвіт встали козаченьки» дуже цікава. За переказами її автором є легендарна піснярка з Полтавщини Маруся Чурай. Вона склала цю пісню в день розлучення з коханим, який вирушив із козаками в похід.

Сповнена туги лірична пісня полюбилася козакам. Її виконували в походах; з часом вона стала маршовою героїчною піснею.

Уважно прослухайте і дайте відповідь на запитання :

  • Про що саме співається в цій пісні?

Слухання. „Засвіт встали козаченьки”

  • Поміркуйте, як потрібно заспівати пісню «Засвіт встали козаченьки», щоб найкраще передати її життєвий зміст.

  • Які засоби музичної виразності ви помітили

Розучування пісні.

Під час розучування пісні особливу увагу слід звернути на рух мелодії та її динамічний розвиток.

Слухання музики .

А зараз прослухайте музичний твір і дайте відповідь на запитання :

  • Чи знайома вам ця музика?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]