- •Урок 1.
- •Мета уроку:
- •1.Організація учнів до уроку.
- •II .Слухання.
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •IV. Вокально – хорова робота.
- •V . Висновок:
- •Урок 2.
- •Мета уроку:
- •1.Організація учнів до уроку.
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •I V. Виконання пісні о.Антоняка «Ода пісні»
- •V . Висновок:
- •Урок 3.
- •Мета уроку
- •1.Організація учнів до уроку.
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •V . Висновок.
- •Урок 4.
- •Мета уроку
- •1.Організація учнів до уроку.
- •II .Слухання. Кантата м. Лисенка „Радуйся, ниво неполитая” (5 частина)
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •I V. Виконання укр. Нар. Пісні «Їхав козак за Дунай»
- •V . Висновок.
- •Урок 5 .
- •Мета уроку :
- •1.Організація учнів до уроку.
- •II . Слухання. Увертюра до опери м. Лисенка „Тарас Бульба”
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •V . Висновок.
- •Урок 6.
- •Мета уроку :
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •IV . Робота над піснею „Засвіт встали козаченьки”
- •V . Висновок.
- •Урок 7.
- •Мета уроку :
- •Урок 8 .
- •Мета уроку :
- •Урок 9.
- •Мета уроку :
- •Казка „Чарівна скрипка
- •Урок 10.
- •Мета уроку :
- •1.Організація учнів до уроку.
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •IV. Робота над піснею „Чарівний смичок”
- •V . Висновок.
- •Урок 11.
- •Мета уроку :
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні „Все це потрібно мені”
- •V . Висновок.
- •Урок 12.
- •Мета уроку :
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •IV . Робота над піснею „Все це потрібно мені” а. Житкевича
- •V . Висновок.
- •Урок 13.
- •Мета уроку :
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування пісні „Ой на горі на й женці жнуть”
- •V . Висновок.
- •Урок 14
- •Мета уроку :
- •III. Виконання музичної розспівки. Гама до мажор . Тонічний тризвук .
- •V . Висновок.
- •Урок 15 .
- •Мета уроку :
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •V . Висновок.
- •Урок 16 .
- •Мета уроку :
III. Виконання музичної розспівки.
Вч. В усіх музичних творах ми відчуваємо ритмічну пульсацію долей.
Сильна доля визначає початок такту – на неї падає головний наголос (акцент). Це – перша доля такту.
Слабка доля такту - це доля , на яку не падає голос.
У дводольному розмірі верхня цифра визначає кількість долей у такті (дві долі), нижня – тривалість долі (четвертна).
Наголос падає на першу долю такту. Це – сильна доля. Друга доля, ненаголошена, - слабка.
Тактова риска ставиться перед першою наголошеною долею.
Записується розмір біля скрипічного ключа.
Вч. Виконайте ритмічну вправу у розмірі дві четверті та поділіть на такти. Позначте сильні долі.
IV . Робота над піснею „Все це потрібно мені” а. Житкевича
Вч. Співайте легко і невимушено.
Не виконуйте пісню голосним, різким звуком.
Округлюйте голосні звуки.
Караоке. Пісні „Все це потрібно мені”
V . Висновок.
Вч. Ми вже знаємо, в народних казках музика інколи виступає дійовою особою та співучасником подій і переживань. Але, крім народних, існує ще багато авторських літературних творів, в яких музичний образ є дійовою особою. Приклад – прослухане сьогодні оповідання К.Паустовського „Старий кухар”, де музика виступає співучасником подій і дійовою особою.
Крім того, сьогодні ми вивчили поняття фантазії у музиці і розучили нову пісеньку «Зимова пісенька».
Урок 13.
ТЕМА : Єдність мистецтва музики та слова .
Мета уроку :
Навчальні : відомості про повість В.Короленка «Сліпий музикант»
- Дводольний розмір.
Виховні: Виховувати інтерес та любов до музики.
Розвиваючі: Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники: О. Лобова «Музичне мистецтво»
5 клас, портрет В. А. Моцарта.
Музичний матеріал : фрагмент повісті В.Короленка «Сліпий музикант», укр.. нар. пісня «Ой на горі та й женці жнуть»
Т. Н. З : Магнітофон.
ХІД УРОКУ :
Музичне вітання.
І. Організація учнів до уроку.
Музичне вітання .
Любі хлопчики та дівчатка,
Знаєм безліч ми пісень
Заспіваємо для початку:
«Добрий день вам, добрий день!»
Вступне слово вчителя.
Розповідь про повість В. Короленка „Сліпий музикант”
Назва наступного літературного твору свідчить про те, що на його сторінках музиці відведене чільне місце. Це повість російського письменника позаминулого століття Володимира Короленка „Сліпий музикант”.
Дія повісті відбувається в Україні. Головний герой — хлопчик Петрусь з українського шляхетного роду, який народився сліпим. Завдяки турботливому ставленню рідних, друзів та, особливо, дядька Максима Петрусь не почував себе знедоленим, лише гостріше за інших сприймав звуки навколишнього світу.
Надзвичайне враження справили на Петруся українські народні пісні та гра на сопілці пастуха Йохима.
Фрагменти повісті В. Короленка „Сліпий музикант”
