Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 кл 1урок.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.95 Mб
Скачать

III. Виконання музичної розспівки.

Вч. Музика може звучати голосно, не дуже голосно, тихо. Різні відтінки сили звучності в музиці називаються динамічними відтінками.

Вч. Проспівайте вправу (колядку) нотами, а потім - словами. Які динамічні відтінки можна поставити до цієї вправи?

IV. Робота над піснею „Чарівний смичок”

Бесіда про пісню „Чарівний смичок”

Невідомі творці казок та оповідань, в яких виражена народна мудрість, прекрасно розуміли, як впливає музика на людину, тому з любов'ю та захопленням розповідали про народних умільців, котрі майстерно володіли мовою музики. Так народжувалися музичні образи в казках та оповіданнях, а пізніше — і в літературних творах.

Яскравим прикладом є норвезька народна пісня „Чарівний смичок”. Головний герой казки майстерною грою на скрипці дарував людям радість і вселяв у їхні душі оптимізм.

Робота над піснею „Чарівний смичок”

Виконайте пісню „Чарівний смичок” стримано та легко.

Зверніть увагу на те, що вона починається не з повного такту, а із затакту.

У супроводі якого музичного інструмента звучить пісня „Чарівний смичок” і чому?

Караоке. Пісня „Чарівний смичок” з музичними інструментами

V . Висновок.

Вч. Сьогодні ми дізналися про грузинський народний інструмент - чонгурі. Познайомилися з грузинською народною казкою «Чонгуріст». А також пригадали норвезьку народну пісню «Чарівний смичок».

Урок 11.

ТЕМА : Інструментальна музика в поезії . Квартет.

Мета уроку :

Навчальні : Зв'язок музики і всіх видів мистецтва.

  • Класичний квартет.

  • Метр. Розмір.

  • Музика в поезії, відомості про В. Барвінського.

Виховні: Виховувати інтерес та любов до музики.

Розвиваючі: Розвиток вокально – хорових навичок.

  • Розвиток та збагачення слухової пам’яті ;

  • Розвиток емоційної та словесно – логічної пам’яті, довільної уваги, образної уяви, фантазії.

Корекційні завдання: корекція дикційно – співацького апарату та фонематичного слуху;

  • Корекція правильної постави під час співу;

  • Корекційний розвиток моторних функцій і дихання;

  • Корекційний розвиток РВ дитини.

Наочні посібники: О. В. Лобова «Музичне мистецтво»

5 клас, портрет В. Барвінського, І, Крилов «Квартет»

Музичний матеріал : В. Барвінський «Квартет для

двох скрипок, альта та віолончелі»,

А. Житкевич «Все це потрібно мені».

Т. Н. З : магнітофон.

ХІД УРОКУ :

І. Організація учнів до уроку.

Музичне вітання .

Любі хлопчики та дівчатка,

Знаєм безліч ми пісень

Заспіваємо для початку:

«Добрий день вам, добрий день!»

Вступне слово вчителя.

Музика в поезії.

Як ви думаєте, чи потрібна людям музична мова, якщо словами можна все сказати?..

Існує музика, яка насправді нікому не потрібна. Наприклад, така, яку описав Іван Крилов у своїй байці „Квартет”

Байка І. Крилова „Квартет”

Квартет – це музичний твір для чотирьох виконавців (музикантів або співаків).

Також це група виконавців із чотирьох осіб.

Тобто квартет – це або чотири виконавці, або твір, який вони виконують.

Відомості про В. Барвінського

Оскільки справжньої музики у гope-квартету так і не вийшло, послухаймо дійсно красиву музику — Квартет для двох скрипок, альта та віолончелі Василя Барвінського.

Спочатку дізнаємось трохи про композитора. Василь Барвінський родом із Тернопільщини. Навчався у Львові та Празі (Чехія). Мелодичне багатство музики Барвінського знайоме вам ще з молодших класів.

ІІ . Слухання. В. Барвінський. „Квартет для двох скрипок, альта і віолончелі”

Аналіз прослуханого твору

Вч. Поміркуйте, який характер прослуханого твору.

Уч. Відповіді.

Вч. Поміркуйте, чи злагоджено звучить музика.

Уч. Відповіді.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]