Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Методичка РЗА.doc
Скачиваний:
41
Добавлен:
20.11.2019
Размер:
5.18 Mб
Скачать

Розрахування уставки секційного вимикача на реле micom р123

За умови відлагодження від струму самозапуску:

Iвід·Iппов= 1.2·1776/0.95=2243 А.

За умови узгодження з захистом лінії, що відходить від шин:

Iз·(Iн+Iсз л)=1.1· (800+600)=1540 А.

Приймаємо 2240 А.

Перевірка чутливості захисту:

Розрахункова умова: струм двофазного КЗ у мінімальному режимі:

кч= Iкз(2) ·хв/ Iсз=9.55· (1,73/2)/ 2.240 = 3.69.

Уставка захисту СВ-6 за часом:

tсз =tсз л +Δt = 1+0.3=1.3 сек.

Розрахування уставок вводу 6 кВ трансформатора на реле r3ipt

За умови відлагодження від стуму самозапуску в режимі АВР:

Iвід ·(Iн+Iп)/кпов= 1.2·2464/0.95=3112А.

За умовою узгодження з захистом лінії, що відходить:

Iз·( Iн+Iсз л)=1.1· (800+600)=1540А.

За умовою узгодження з захистом СВ6 кВ:

Iз·( Iн+Iсз св)=1.1· (688+2040)=2860А.

Приймаємо 3112А.

Перевірка чутливості захисту:

Розрахункова умова: струм двофазного КЗ у мінімальному режимі

кч= Iкз(2) ·хв/ Iсз=9.55· (1,73/2)/ 3.112 = 2.65.

Уставка захисту В-6 за часом: tсз =tсз.св +t = 1.3+0.4=1.7сек.

Розрахування уставки максимального захисту сторони 110 кВ.

Розрахунковий режим відлагодження від струму самозапуску – подача напруги на трансформатор одночасно на обидві секції з номінальним навантаженням. Здійснюється для мінімальної напруги РПН.

Опір навантаження, приведений до напруги 115 кВ.

хн(110) =U2/P=96.62/25= 373 Ом.

Опір самозапускання навантаження, приведений до напруги сторони 110 кВ.

хнп(110)=0.35·хн=0.35·373=130.6 Ом.

Сумарний опір самозапускання, приведений до напруги 115 кВ.

хс(110)= х1 максвннп=11+36.7+130.6=178 Ом.

Струм самозапускання:

Iп= U/(1,73·хс)=115/(3·178)= 373А.

Струм спрацювання захисту за умовою налагодження від струму самозапускання:

Iвід·Iппов= 1.2·373/0.95=471 А.

За умовою узгодження з захистом 6 кВ, з урахуванням зміни коефі-цієнта трансформації РПН

Iз·крпн · (Iнав 1у+Iсз 2в)=1.1·0.065·(1147+3112)=304 А.

Приймаємо 471А.

Перевірка чутливості захисту.

Розрахункова умова: струм трифазного КЗ у мінімальному режимі (вважається, що трансформатори струму з'єднані в зірку, і при двофазному КЗ за трансформатором із групою з'єднань трикутник – трикутник – зірка – трикутник у одній з фаз сторони ВН струм КЗ дорівнює за величиною струму трифазного КЗ) .

кч= Iкз(3) хв/ Iсз= 449/4711 =0.95<1.2 .

Згідно з нормою, коефіцієнт чутливості повинний бути 1.2.

Захист нечутливий, тому необхідно застосувати блокування за напругою.

Уставка захисту В-110 за часом:

tсз =tсз Q6 +Δt = 1.7+0.4=2.1 сек.

Вибір уставки максимального захисту з блокуванням за напругою.

При виконанні захисту з блокуванням за напругою розрахунковою умовою вибору уставки за струмом є її узгодження зі струмом спрацювання суміжного захисту (сторони 6 кВ трансформатора). Для досягнення необхідного ефекту, блокування за напругою повинно виконуватися одночасно на стороні 110 і 6 кВ. При цьому уставка захисту за струмом не відлагоджується від струму самозапускання. Цю функцію забезпечує блокування за напругою. Залишається узгодити захисти за струмом.

Уставка захисту за струмом, за умовою налагодження від струму навантаження, приймається 1.5·Iном СВ-6 кВ. Номінальний струм дорівнює 0.7·Iном секції.

Icp св=0.7·1147·1.5=1204 А.

За узгодженням із захистом лінії, з урахуванням навантаження, приймається: 1540А.

Ввід 6 кВ трансформатора. Номінальний струм дорівнює номінальному струму секції. Уставка захисту дорівнює:

Iсp Q6 = 1147·1.5= 1720А.

За умови узгодження із захистом СВ приймається

Iсз Q6 =1.2· (800+1540) = 2700А.

Ввід 110 кВ. Номінальний струм дорівнює номінальному струму трансформатора для найбільшого за струмом положення РПН.

Уставка захисту дорівнює:

Iсз Q110 = 150·1.5= 225А.

За умови узгодження із захистом вводу 6 кВ, приймається:

Iсз Q110 = 1.1·0.065 (1147 +2700)= 275.

Чутливість захисту за струмом:

Захист СВ:

кч= Iкз(2) ·хв/ Iсз=9.55·(1,73/2)/ 1540 = 5.37.

Захист вводу 6 кВ:

кч= Iкз(2) ·хв/ Iсз=9.55· (1,73/2)/ 2700 = 3.06.

Захист вводу 110 кВ:

кч= Iкз(2)· хв/ Iсз=449/ 275 = 1.63.

Вибір уставки за напругою.

Для блокування за напругою всіх комплектів захисту приймаємо наявні в пристрої MX3VIC30A органи напруги прямої послідовності і зворотної послідовності.

Уставки приймаються без розрахування

U1порівн = 0.6·Uном,

U2порівн = 0.06·Uном.

Перевірка налагодження від напруги при самозапусканні:

Uсз = 4.86/ 6.0=0.81 ,

U1порівн = Uсз / (кн·кпов)=0.81 /(1.2·1.05)=0.65.

За часом залишаються раніше вибрані уставки:

tсз св=1.3 сек ,

tсз Q6=1.7 сек ,

tсз Q110=2.1 сек.

Уставки на реле:

МТЗ-6 кВ вводів 2,3:

уставка за струмом I>-2=I>-3= 2700/3000=0.9·Iном ,

уставка за часом: t2-1=t3-1= 1.7 сек,

вид характеристики: «НЕЗАВИС».

МТЗ-110 кВ вводів 2,3:

уставка за струмом I>-1= 275/300=0.92·Iном ,

уставка за часом: t1-1= 2.1 cек.

Вид характеристики: «НЕЗАВИС».

Вибір уставки захисту від перевантаження

Захист від перевантаження встановлюється з боку вводів 6 кВ, тому що потужність обмоток 6 кВ трансформатора дорівнює половині номінальної.

Використовується другий струмовий орган максимального захисту відповідної сторони. Захист діє на сигнал. Відповідно до цього, дія виконується через сигнальний вихід R3IPT, для запобігання помилкового пуску ПРВВ.

Iсз п = кн·кв·Iном/ кв =1.05·1147 / 0.95=1270А.

Витримка часу повинна прийматися більшою (хоча б на ступінь) від всіх інших захистів на ПС. Зазвичай для сигналізації на підстанції встановлюється однакова витримка часу. У даному випадку приймаємо:

tсз п =9 сек.

Уставки захисту від перевантаження.

Уставка за струмом I>>-2=I>-3= 1270/3000=0.42·Iном.

Уставка за часом: tстарт I>>-2= 9.0 cек.