- •II. Зміст літньої педагогічної практики
- •III. Структура підготовки студентів до літньої педагогічної практики в дитячих оздоровчих таборах
- •Лабораторні заняття з підготовки студентів до літньої педагогічної практики
- •Тема 1. Методика організації роботи загону в дитячому оздоровчому таборі
- •Тема 2. Методика організації і проведення різних форм і методів виховної роботи з дітьми в оздоровчому таборі з урахуванням їх вікових та індивідуальних особливостей
- •Тема 3. Виховна роль національних традицій,
- •IV. Програма тижневого інструктивно-тренувального збору з підготовки студентів до літньої педагогічної практики у дитячих оздоровчих таборах
- •Тема 1. Основні вимоги до організації діяльності вожатого
- •Тема 2. Логіка розвитку табірної зміни
- •Тема 3. Виховні можливості тимчасового дитячого
- •Тема 4. Організація дозвілля дітей
- •Тема 5. Ігрова діяльність у таборі
- •Тема 6. Самоврядування у таборі
- •Тема 7. Охорона життя та здоров'я дітей
- •Тема 8. Правові основи роботи педагога в дитячому
- •Конвенція оон про права дитини
- •Закон України від 24 квітня 2001 року № 2402-ііі "Про охорону дитинства"
- •VI. Звітна документація студента-практиканта з літньої педагогічної практики
- •VII. 1.2. Приблизна схема звіту практиканта
- •Зразок оформлення титульної сторінки
- •Музична вікторина Вгадай мелодію
- •Організація заходу: наскільки зовнішній вигляд учнів і приміщення відповідали виховній меті заходу.
- •Загальний висновок щодо доцільності виховного заходу. Наскільки реалізована виховна мета.
- •Урахування вікових і індивідуальних особливостей учнів.
- •VII. 2. Розробки виховних заходів Пізнавально-конкурсна програма "Знавці природи"
- •Конкурс "Фауна та флора"
- •Спортивно-козацькі змагання "Козаченьки молоденькі"
- •Й курінь. Для боротьби не збирали
- •Й курінь. Ми прийшли сюди сьогодні,
- •Й курінь. Всім відомо - це чудово,
- •Змагання отаманів "Сильна рука".
- •Естафета "Передай лист".
- •Естафета "Подорож до гір".
- •Естафета "Стрибки в мішках".
- •Гра "Ось які ми кмітливі!".
- •Конкурс "Кращі водоноси"
- •Гра "Нагодуй товариша кашею".
- •Й козак. Козацтво славне, пора вирушати
- •Й козак. Залишать пора дівчиноньку!
- •Й козак. Хай, добрі люди, вам щастя буде!
- •Й козак. До того літ премного
- •Конкурсна програма "Магія акторської майстерності"
- •План заходу:
- •VII. 3. Ігри в дитячому загоні оздоровчого табору Ігри-знайомства
Організація заходу: наскільки зовнішній вигляд учнів і приміщення відповідали виховній меті заходу.
Загальний висновок щодо доцільності виховного заходу. Наскільки реалізована виховна мета.
Урахування вікових і індивідуальних особливостей учнів.
Цінність виховного заходу, його вплив на окремих учнів і на колектив в цілому.
Які моральні, інтелектуальні і естетичні переконання пробуджувались у школярів цим виховним заходом? Яка його інформаційна цінність?
Як вплинув цей виховний захід на колектив у цілому (сприяв його згуртуванню, викликав підтримку учасників тощо).
Загальна оцінка виховної і пізнавальної цінності виховного заходу.
VII. 2. Розробки виховних заходів Пізнавально-конкурсна програма "Знавці природи"
Мета: виховувати любов та шанобливе ставлення до природи, поглиблювати знання з природознавства, формувати основи екологічної свідомості.
Місце проведення: альтанка або будь-яке тихе місце на свіжому повітрі.
Вікова категорія: молодший шкільний вік. * Тривалість: 40-45 хвилин.
Обладнання: магнітофон, аудіозаписи голосів птахів, тварин, природних явищ (дощу, вітру тощо), костюми для театральної вистави, призи найактивнішим учасникам.
План заходу:
Вступне слово ведучого.
Конкурс загадок.
Конкурс "Фауна та флора".
Гра "пінг-понг".
Конкурс "Угадай птаха".
Конкурс пантоміми.
Конкурс "Озвучування фільму".
Жартівлива постановка казки "Ріпка".
Підведення підсумків пізнавально-конкурсної програми.
Хід заходу:
(На початку програми звучить музика з голосами птахів, шумом лісу, дощу і т.д. На фоні музики йде текст ведучого).
Ведучий: Ми - діти природи, ми - її частина, нам її берегти і любити. А щоб берегти природу, потрібно знати про неї багато чого: знати життя тварин, птахів, рослин... Отже зараз ■> ми дізнаємося, наскільки добре ви знаєте природу. 1. Конкурс загадок. Ведучий загадує загадки командам: Замість носа - п'ятачок, Замість хвостика - гачок.
Я - дзвінке й швидке звірятко. Я - веселе ... (поросятко).
Все дзижчить вона, дзижчить, Над полями знов летить. Сіла, з квітки сік взяла - Мед готує нам... (бджола).
Улітку багато їх буває, А узимку - вимирають. Літають і дзижчать над вухом Як вони звуться? (мухи).
Хто без нот і без сопілки Краще всіх співа на гілці? Голосистий та сіренький? Хто ж це, діти? (соловейко).
Конкурс "Фауна та флора"
Питання командам:
Яку квітку називають "царицею квітів"? (Роза)
Перша весняна квітка. (Пролісок)
Яку рослину-квітку можна використовувати для приготування салату? (Кульбаба)
Чому навесні не вбивають хутрових звірів? (Вони виводять потомство)
Зайчата народжуються сліпими чи можуть бачити? (Можуть бачити)
Який звір лакомиться малиною? (Ведмідь)
Як визначити, яке народжене кошеня найкраще? (Перенесши кошенят в інше місце, кішка-матір сама перетягне іх назад, а першим візьме кращого)
Гра "пінг-понг"
Ведучий розподіляє учасників на дві команди по п'ять чоловік. Учасники по черзі називаю квіти, які знають. Перемагає та команда, що останньою назве відому квітку.
Конкурс "Угадай птаха"
Звучить фонограма пташиних голосів. Учасникам
потрібно відгадати, голоси яких птахів там записані.
Конкурс пантоміми
Капітанам команд ведучий називає комахи, яких ті повинні зобразити за допомогою жестів і міміки ("Комар", "Муха", "Метелик" і т.д.). Команда суперників повинна вгадати ці комахи.
Коикур.с "Озвучування фільму"
Одна команда озвучує фільм з назвою "Ранок у селі", інша - "Ранок у лісі".
Жартівлива постановка казки "Ріпка".
Цією театральною виставою, яку діти готували заздалегідь, закінчується програма "Знавці природи".
(Наприкінці заходу нагороджуються призами кращі "знавці природи" та найактивніші учасники).