Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 клас.doc
Скачиваний:
51
Добавлен:
28.09.2019
Размер:
5.08 Mб
Скачать

Vі. Домашнє завдання

- На закріплення вивченого, вдома ви повинні скласти табличку. В одній колонці напишіть чесноти, які ви вважаєте у вас є, у другій колонці чесноти, які ви хочете, щоб у вас були. Порівняйте колонки і спробуйте написати поради самому собі, щоб перша колонка стала набагато більшою. Тобто напишіть пам’ятку «Як розвинути в себе християнські чесноти».

Урок 21

Тема. Святий рівноапостольний князь Володимир. Хрещення Київської Русі.

Мета: ознайомити учнів з історією запровадження християнства в Русі-Україні та значенням цієї події для подальшого розвитку держави; формувати в учнів християнський світогляд, прагнення духовного вдосконалення; розвивати творчу уяву і мислення учнів; формувати шанобливе ставлення до рідної віри та християнських святинь.

Очікувані результати: учень/учениця:

- виявляє уміння описувати головні передумови хрещення Русі (сприятливі історичні умови, психологічні складники вдачі слов’ян, звитяга та завзятість в подоланні перешкод тощо);

- намагається знайти Божественний Промисел стосовно прийняття віри християнської нашим народом; - відрізняє людський і Божественний план хрещення Русі; -розуміє значення для нащадків слов’ян Київської Русі такого рішення (прийняття віри).

Обладнання: Жития Святых, на русском языке, изложенные по руководству Четьих-Миней святителя Димитрия Ростовского с дополн., объясн., примеч. и изображ. святых. Книга ІІ. Август; «Повість минулих літ» Нестора Літописця; анімаційний фільм «Сказання про Хрещення Русі»; аудіодиск «Духовні піснеспіви» (Братський хор Почаївської лаври); підручник української літератури для 5 класу; ілюстрації до прочитаних творів).

Хід уроку

1. Вступне слово вчителя

Сьогодні ми з вами продовжимо розмову, розпочату на попередньому занятті, погортаємо сторінки нашої давньої історії, перегорнемо окремі сторінки прочитаних на уроках літератури творів. А також здійснимо уявну подорож – помандруємо разом з апостолом Андрієм, побуваємо в Царгороді, Херсонесі, Києві та Почаївській лаврі.

Але спершу пригадаємо, що ми вже знаємо про життя наших предків-слов’ян.

2. Актуалізація вивченого на попередніх заняттях матеріалу Бесіда з учнями за питаннями:

  • Хто був першим християнином, який у I ст. н.е. прийшов на наші землі з проповіддю віри Христової? (Апостол Андрій Первозванний)

  • Що ми знаємо про Андрія Первозванного?

  • Чому саме він із учнів Іісуса Христа прийшов на береги Чорного моря, у Крим та Скіфію? (Тому що йому випав жереб іти в ці краї)

  • Як і чому він потрапив на береги Дніпра, де нині стоїть місто Київ?

  • Що він сказав учням, стоячи на київських горах? (див. Додаток 1)

  • А чому він так сказав? Що зробив, стоячи на горі?

  • Діти, а коли постало те велике місто, про яке пророкував апостол Андрій? Хто були його перші князі?

  • Що ми дізналися на уроках літератури про життя наших предків-слов’ян у давнину з твору Олександра Олеся «Княжа Україна»?

  • Скільки богів мали? Які це були боги? (див. Додаток 2)

  • Чому поклонялися ідолам? Які жертви їм приносили? Як називалися їхні поганські храми?

  • Діти, а коли в Києві з’явилися перші християни?

  • Ким вони були? З яких творів ми про них дізналися? («Повість минулих літ» Нестора Літописця)

  • Коли й чому охрестилися Аскольд і Дір? (див. Додаток 3)

  • Як загинули князі Аскольд і Дір?

  • Що ви знаєте з уроків історії, української літератури та християнської етики про княгиню Ольгу?

  • Що розповів нам Нестор Літописець у своєму літописі «Повість минулих літ» про внука княгині Ольги князя Володимира? Яким був князь до хрещення?

(Війни і походи. Поклоніння ідолам. Участь у людських

жертвоприношеннях).

  • Яка подія сталася в Києві 983 р. за 5 років до хрещення Русі?

(убивство русичами-язичниками варяга-християнина Федора та його малолітнього сина Іоанна – див. Додаток 4)

3. Розповідь учителя про посланців-місіонерів із різних країн, розмову з ними князя Володимира та про посольство бояр у мусульманські і християнські країни. (див. Додаток 5)

4. Прослуховування однієї з пісень у виконанні братського хору Свято-Успенської Почаївської лаври – 2 – 3 хв.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]