Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 клас.doc
Скачиваний:
51
Добавлен:
28.09.2019
Размер:
5.08 Mб
Скачать

V. Підведення підсумків уроку. Домашнє завдання.

Дати відповідь на питання:

  1. Чим упертість відрізняється від стійкості?

  2. Чи вистачає у тебе сили бути стійким у досягненні мети?

  3. Чого ти навчився у Мойсея ?

Урок 16

Тема. Моральний закон людства. Синайське законодавство

Мета: формувати в учнів розуміння для чого дається людині життя, які основні моральні цінності людського життя; розвивати бажання прийняття християнських цінностей як життя за заповідями Божими; довести дітям, що всі мотиви наших вчинків виходять із наших моральних цінностей.

Очікувані результати: учень/ учениця:

- має перше уявлення про Синайське законодавство як про моральний закон Бога людям;

- розуміє значення окремих положень цього закону; - вказує на прикладах з власного життя на відповідність власних вчинків моральному закону від Бога. Біблійний текст: Вих. 19, 20, 24, 32–34; Втор. 5. Обладнання: два плакати з Божими заповідями (на першому плакаті написані 4-ри перші заповіді, на другому - 6 наступних); карточки з народними прислів’ями і приказками для роботи в групах, картка-довідка для вчителя; плакат із завданням для роздумів.

Хід уроку

I. Актуалізація опорних знань учнів

Завдання для роздумів: пояснити прислів'я «Посієш думку - пожнеш вчинок, посієш вчинок - пожнеш звичку, посієш звичку - пожнеш характер, посієш характер - пожнеш долю»

(вчитель зачитує дітям прислів'я на початку уроку)

Слово вчителя:

Кожна людина має у своїй природі моральний закон, який проявляється через совість. Якщо людина прислухається до голосу совісті, до слів Божих, до його учіння, то їй відкриваються таїни Царства Небесного, а хто не йде цим шляхом, той губить навіть те, що має, тобто засмічує гріхами совість, забуває про неї.

У кожної людини є власне уявлення про добро і зло, про те що добре і що погано. Такі поняття називають внутрішніми переконаннями. У різних людей переконання можуть бути різними. І коли вони хочуть їх довести один одному, то приходять часто до суперечностей, до непорозумінь. А як прийти до згоди? Де знайти відповідь на суперечки?

Розгляд проблемних ситуацій.

Ситуація 1. Двоє приятелів увійшли до трамвая. Один заплатив за проїзд, інший проїхав без квитка, хоча гроші мав для цього.

Хто з них вчинив чесно, а хто - ні? Чому приятелі вчини по різному?

Ситуація 2. Троє однокласників сиділи після уроків на лавочці в парку. Сергій запропонував двом однокласникам покурити. Один із них завагався, але потім погодився, інший категорично відмовився.

У кого із хлопчиків правильні і чіткі переконання? Чому перший спочатку відмовився, але потім згодився? Чому другий категорично відмовився?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]