Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 клас.doc
Скачиваний:
51
Добавлен:
28.09.2019
Размер:
5.08 Mб
Скачать

Урок 14

Тема. Людина та її завдання на Землі. Мойсей.

Мета: з’ясувати місце людини на землі стосовно Божого плану

і завдання людей як Божих створінь; пояснити головні причини відступу людей від Бога; визначити характерні риси людини, яка обирає Бога; сформулювати уявлення про вчинки, гідні віруючої в Бога людини;

Очікувані результати: учень/учениця:

  • з’ясовує для себе місце людини на землі стосовно Божого плану, про завдання людей як Божих створінь;

- пояснює головні причини відступу людей від Бога;

- називає характерні риси людини, яка обирає Бога;

- має уявлення про вчинки, гідні віруючої в Бога людини (на прикладі Мойсея);

- наводить приклади богоспілкування Мойсея.

Тип уроку – урок засвоєння нових знань, умінь, навичок.

Основні поняття: людина, Пасха, Неопалима купина.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Учитель.

“І Бог створив людину за образом своїм, за образом Божим її Він створив; чоловіка та жінку створив їх” (Бут. 1:27).

Людина приходить у світ наче маленький сонячний промінчик і вже з першої хвилини наповнює життя навколо себе теплом, добром, ніжністю….. Давайте прочитаємо вірш і вслухаємося в ці перекрасні слова…

(учні по черзі читають рядки вірша Л.М.Костенко)

… я на Землі – людина!

Яке це почесне звання.

Прийшла я на землю дитиною,

Дала мені ненька ім’я.

І вже із хвилини першої

Належало все мені:

І мамина усмішка, й пісня,

І татові руки міцні.

Для мене квітнуть квіти,

Для мене і сонце сія,

Дерева простягують віти,

Радіє мені вся земля,

Бо горде звання це – людина!

І мені його доля дала.

Пишаюсь, завжди дорожу ним,

Бо людина – почесне звання.

Мати вигляд людини дуже просто, а бути Людиною – складно. Сьогодні ми поміркуємо, якою повинна бути людина, щоб бути Людиною. Що значить “бути людиною”?. Для чого живе людина?. Який слід людина повинна залишити на Землі?

Учитель. Існування людини на землі має глибокий смисл, велике призначення і високу мету.

Завдання учням.

  • Складіть із наведених слів завдання людини на Землі.

пізнати

мати

любити

Бога і

людей

діла

людей

творити

добрі

істинного

віру

Бога

істинну

діла

Завдання учням.

  • Вписати у клітинки слова.

Кожній людині, щоб виконати своє призначення необхідні

п

р

в

і

і

д

о

д

і

ІІІ. Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу.

Учитель. На прикладі життя і служіння Богу та людям пророка Мойсея ви спробуєте краще зрозуміти, яке завдання людини на землі.

В Біблії розповідається про віруючих в Бога людей, у яких є чому повчитися. На попередньому уроці ми закінчили знайомитись із історією єврейського народу на переселенні їх до Єгипту. Спочатку євреї в Єгипті почувались добре. Але нові фараони, побоюючись, що вони стануть сильнішими від єгиптян та займуть ключові позиції в єгипетському суспільстві, почали утискувати чужинців. Однак, і в таких умовах євреї продовжували розмножуватись, й один із фараонів наказав: убивати єврейських хлопчиків.

Мойсей народився в сім`ї одного єврея, за походженням з Левіїного коліна. Мати три місяці ховала сина від єгиптян. Та коли далі ховатися було неможливо, вона взяла тростиновий кошик, обсмолила його, поклала туди немовля і поставила кошик в очереті, на березі річки. А сестра немовляти Маріам спостерігала здалеку, що буде далі.

Фараонова дочка з служницями прийшла купатися сюди. Побачивши кошик, вона повеліла дістати його. Коли побачила немовля, яке плакало, їй стало шкода його. Вона сказала: "Це з єврейських дітей". Маріам підійшла до неї і запитала: "Може, пошукати для немовляти годувальницю з євреїв?" Царівна сказала: "Так, іди і пошукай". Маріам пішла і привела матір. Царівна сказала їй: "Візьми це немовля і годуй його мені: я платитиму тобі". Та погодилася з великою радістю. Коли немовля підросло, мати привела його до царівни. Царівна взяла його до себе, і він був у неї замість сина. Вона дала йому ім`я Мойсей, що означає: "вийнятий з води". Мойсей виріс при царському дворі і був навчений усякої мудрості єгипетської. Але він знав, що він єврей, і любив свій народ. Одного разу Мойсей побачив, що єгиптянин б`є єврея. Він заступився за єврея і вбив єгиптянина. Іншого разу Мойсей побачив, як єврей б`є свого співплемінника. Він хотів було зупинити його, але той зухвало відповів: "Чи не хочеш ти і мене вбити, як учинив це з єгиптянином?!" Мойсей злякався, зрозумівши, що про його вчинок довідалися. Тоді Мойсей утік з Єгипту в іншу країну, в Аравію, в землю Мадіамську. Він оселився у священика Іофора, одружився з його дочкою Сепфорою і пас його отари.

Одного разу Мойсей зайшов з отарою далеко і був біля гори Хорив. Там він побачив терновий кущ (купину), який горів і не згорав, тобто був охоплений полум`ям, а сам не горів.

Мойсей вирішив підійти ближче і подивитися, чому кущ не згорає. Тут він почув голос із середини куща: "Мойсею! Мойсею! Не підходь сюди; зніми взуття з ніг твоїх, тому що місце, на якому ти стоїш – свята земля. Я Бог Авраама, Ісаака та Якова". Мойсей закрив лице своє, тому що боявся подивитися на Бога.

Господь сказав йому: "Я побачив страждання народу Мого в Єгипті, почув волання його і йду визволити його від руки єгиптян і ввести у землю Ханаанську. Іди до фараона і виведи народ Мій з Єгипту". При цьому Бог дав Мойсеєві силу творити чудеса. Оскільки ж Мойсей заїкався, то Господь дав йому в помічники брата його Аарона, який мав говорити замість нього.

Кущ, який не згорав у вогні і який бачив Мойсей при явленні йому Бога, отримав назву: "неопалима купина". Він відображав собою стан обраного єврейського народу, гнобленого і невмирущого. Він був також прообразом Божої Матері, Яку не опалив вогонь Божества Сина Божого, коли Він зійшов через Неї з неба на землю, народившись від Неї. (Див.: Вих. 2; 3; 4).

Так Мойсей дізнався з „неопалимої купини" про свою місію. На наступному уроці ви дізнаєтесь, як виконає її Мойсей.

ІV. Узагальнення та систематизація знань учнів.

Завдання учням.

  • Продовжити речення.

  1. Головна мета життя людини – це …….

  2. Людина живе лише один раз, і так хочется…….

  3. Людина починається з добра і творити добро значить…..

  • Скажіть одним словом.

День виходу євреїв з полону називають

Ім’я пророка , який вивів євреїв із єгипетського полону

Кущ, що не згорав у вогні та який бачив Мойсей при явленні йому Бога, отримав назву.

Розкажіть про зустріч Мойсея з Господом.

Підведення підсумків уроку.

Домашнє завдання.

1. Поясніть, що означає “Неопалима купина”

2. Дайте відповідь на питання:

- “Хто створив людину і з якою метою?” - “У чому людина є образом і подобою Божою?”

3. Підготуйте повідомлення про Мойсея.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]