Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 клас.doc
Скачиваний:
51
Добавлен:
28.09.2019
Размер:
5.08 Mб
Скачать

V. Закріплення матеріалу

Гра: «Одне слово».

- Я читаю речення а ви додаєте лише одне слово.

  1. В місті Ура Халдейського жив чоловік, якого вибрав Господь,

ім’я йому… (Авраам)

  1. «Авраам не знав, куди Бог наказує йому йти, але він зібрався в дорогу, тому що Бог йому так… (наказав)

  2. Авраам мав дружину …(Сарру)

  3. Бог вибрав для Авраама місце, яке звалося…(Ханнаном)

  4. В гості до Авраама прийшли три… (Мужі, ангели)

  5. Ангели пообіцяли, що Сарра народить…(сина)

  6. Сина Авраам і Сарра назвали …(Ісаак)

Vі. Підведення підсумків

Тож не розминімося з вірою і правдою, живімо праведно самі,

будьмо вірні Своєму Небесному Отцю і закликаймо до цього ближніх. «Надійтеся завжди на Господа, бо в Господі, в Господі вічна твердиня!» (Книга Ісая 26:4)

Vіі. Домашнє завдання

Підготуйте повідомлення на тему «Як віра в Господа допомагає мені в житті.»

Урок 10

Тема. Протистояння неправді Лот. Загибель міст Содом і Гоморра.

Мета: продовжити знайомство учнів із старозавітними героями; формувати у п'ятикласників глибоке розуміння того, що злоба, гріх, нечестя, якщо не покаятися, завжди караються Богом; показати, що коли Господь спасає від гріха, потрібно тікати від нього, не озираючись, не жалкуючи за ним; продовжувати виховувати почуття релігійності.

Очікувані результати: учень/ учениця:

  • аналізує зміст випадків нечестя в стародавньому й сучасному світах (порушення чистоти сімейних стосунків і цнотливості);

  • пояснює відмінність вчинків Лота та його оточення, місцевих жителів Содому і Гоморри;

- називає причини загибелі згаданих міст і проводить паралелі із сьогоденням.

Обладнання: дошка із малюнком "Ромашка"; схема «Лот і содомляни»; схема «Покарання за гріхи»; карта Палестини; фото Мертвого моря.

Тип уроку: комбінований.

Біблійне джерело: Буття 13:1-13; 18:16-33; 19:1-38. Біблійні історії: Розлучення Авраама з Лотом; Доля Содому й Гоморри; Знищення Содому й Гоморри та врятування Лота.

Хід уроку

І.Вступне слово вчителя.Зверніть увагу на слова із Біблії, ми до них повернимось протягом уроку. "Рятуй свою душу, - не оглядайся позад себе, і не затримуйся ніде на околиці. Ховайся на гору, щоб тобі не загинути."

(Бут. 19:17) Ісус мовив про місто, яке не приймає Слово Боже: "По правді кажу вам, - легше буде Содому й Гоморрі дня судного, місту тому!" (Мк 6:11)

II. Актуалізація опорних знань.

1. Гра «Ромашка». Для гри слід намалювати на дошці кольоровою крейдою ромашку із 10-ма пелюстками. П'ять пелюсток зафарбувати у рожевий колір, чотири - в синій, одну -в білий, а серединку зробити жовтого кольору.

Завдання.

• На дошці ви бачите ромашку. В її пелюсточки ми з вами запишемо всіх тих біблійних героїв, яких вивчали на наших уроках. Зверніть увагу! Не всі пелюсточки цієї квітки мають однаковий колір. Як ви вважаєте, для чого це зроблено?

Передбачувана відповідь: На мою думку, пелюстки ромашки різні, так само як і різні герої Біблії, бо не всі вони йшли шляхом добра і любові - любові до Бога і до ближнього свого. Тому в одних пелюсточках ми запишемо добрих і праведних героїв, а в інших - тих, які пішли шляхом зла.

• Кого ж ми запишемо в червоних пелюсточках і чому? (кожен учень називає одного героя і записує в пелюсточку його ім'я)

Передбачувана відповідь: В червоних пелюстках ми запишемо:

а) Авеля - був добрим і лагідним, приносив жертви Богові від чистого серця, з любов'ю і вірою в обітованого Спасителя, з молитвою про помилування і надією на милість Божу;

б) Ноя - був праведний, любив і поважав Господа;

в) Сима - був праведний, любив і поважав Господа;

г) Яфета - був праведний, любив і поважав Господа;

д) Авраама.

• Кого ж ми запишемо в синіх пелюсточках і чому? (кожен учень називає одного героя, пояснює свій вибір і записує в пелюсточку його ім'я).

Передбачувана відповідь: В синіх пелюстках ми запишемо:

а) Каїна - був злим, жорстоким, приносив жертву тільки з необхідності, за звичаєм, без любові і страху Божого, але найбільший його гріх - це вбивство брата Авеля, якому він позаздрив за Божу любов;

б) Хама - нешанобливо поставився до свого батька. • Куди ж ми запишемо Адама та Єву і чому?

Передбачувана відповідь: Адама і Єву ми запишемо в сині пелюсточки, бо хоча вони й любили Бога, але все ж згрішили - спокусилися на слова змія й захотіли стати Богом. Одна пелюсточка залишається вільною, бо сьогодні ми познайомимося ще з однією постаттю Старого Заповіту Біблії і в кінці уроку запишемо цього героя до ромашки, з'ясувавши, якого кольору буде його пелюсточка.

  • Подумайте і скажіть, кого ж ми запишемо в серединку нашої ромашки? Передбачувана відповідь: В серединку ромашки ми запишемо слово "БОГ".

  • Як ви вважаєте, чому серединка квіточки поділена на три частини? Передбачувана відповідь: Серединка квіточки поділена на три частини, бо Бог

триєдиний: Бог Отець, Бог Син і Бог Святий Дух.

2. Бесіда за запитаннями вчителя.

- Пригадайте, кого вибрав Господь для створення великого народу і поселення на обітованій землі?

Передбачувана відповідь: Для створення великого народу Бог вибрав Авраама - нащадка Ноя.

- Хто разом із Авраамом вирушив до обітованої землі?

Передбачувана відповідь: До обітованої землі разом з Авраамом вирушили: його дружина Сара, племінник, весь маєток.

- Яка це земля обітована?

Передбачувана відповідь: Земля обітована - це земля ханаанська, нащадків Ханаана, сина Хамового.

- Чому ханаанська земля називається обітованою?

Передбачувана відповідь: Ханаанська земля називається обітованою, бо вона обіцяна Богом Авраамові і його потомству.

- Як звали племінника Авраама? Передбачувана відповідь: Племінника Авраама звали Лот.

III. Оголошення теми, мети і епіграфа уроку.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]