Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
102 - 117.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
16.09.2019
Размер:
512.75 Кб
Скачать

102. Холодне зварювання однойменних та різнойменних металів.

Для холодного зварювання характерні великі пластичні деформа­ції, тому його застосовують для з'єднання високопластичних металів. Для з'єднання малопластичних металів розроблено схему зварювання з використанням прокладок із високопластичних металів. Наприклад, зварювання сталі можна виконувати з прокладкою з алюмінію або відпаленої міді. У цьому випадку з'єднуються різнорідні метали.

Для утворення міцного з'єднання між різнорідними металами та­кож необхідна значна спільна пластична деформація, але процес зва­рювання визначається активацією (деформацією) більш твердого ме­талу.

103. Зварювання з короткочасним нагріванням без оплавлення.

Контактне зварювання відноситься до видів зварювання з короткочасним нагріванням місця з'єднання без оплавлення або з оплавленням і осадкою розігрітих заготовок. Характерна особливість цих процесів - пластична деформація, в ході якої формується зварне з'єднання. Місце з'єднання розігрівається проходячи по металу електричним струмом, причому максимальна кількість теплоти виділяється в місці зварювального контакту. На поверхні зварюваного металу є плівки оксидів і забруднення з малою електропровідністю, які також збільшують електроопір контакту. В результаті в точках контакту метал нагрівається до термопластичного стану або до оплавлення. При безперервному здавлюванні нагрітих заготовок утворюються нові точки дотику, поки не відбудеться повне зближення до міжатомних відстаней, тобто зварювання поверхонь.

104. Пресове зварювання із загальним нагріванням.

Пресове зварювання - зварювання тиском з рівномірним нагріванням металу в температурному інтервалі і наступним стисканням штампами. Нагрівання також здійснюється через штампи, які найчастіше обігріваються дротяними опорами. П. с. застосовується переважно для алюмінієвих сплавів. Для конструкційних і легованих сталей використовується, але порівняно рідко, пресова зварювання із загальним нагріванням в печі, що вимагає великої спрямованої деформації. Перебіг металу в процесі осідання може бути вільним або утрудненим. В останньому випадку з'єднання утворюється в спеціальних затискачах; важливою характеристикою процесу в цьому випадку є кут формування.

105. Контактне стикове зварювання.

Контактне стикове зварювання - це високопродуктивний технологічний процес, при якому з'єднання зварювальних деталей відбувається по поверхні з'єднуваних торців. Контактне стикове зварювання забезпечує високу якість і надійність зварних з'єднань високоміцних сталевих і алюмінієвих сплавів. Процес контактного зварювання здійснюється за короткий проміжок часу, що забезпечує економію електроенергії. Контактне стикове зварювання виконується в автоматичному режимі, що забезпечує високу стабільність запланованого процесу зварювання у відповідності з програмними режимами. Характеристики контактне стикове зварювання:     - Висока продуктивність;     - Якість зварних з'єднань;     - Надійність з'єднань;     - Високі техніко-економічні показники виробництва. В процесі контактного стикового зварювання не потрібно спеціальних оброблень кромок, як при ручному та автоматичному аргонно-дугового зварювання. При підготовці до процесу зварювання в автоматичному режимі не використовується ручна праця по шабрування і знежиренню крайок. При контактному зварюванні виключається наявність допоміжних матеріалів - зварювального дроту, аргону, якість яких у сукупності впливає на якість зварного з'єднання. Особливо широко застосовується технологія контактного стикового зварювання при виробництві високонавантажених вузлів ракетоносіїв.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]