
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •Тема 9. Анализ финансовых результатов и рентабельности
- •9.1. Значение, задание и информация для проведения анализа
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •9.2. Анализ чистой прибыли
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •9.3. Анализ валовой прибыли
- •Показатели формирования валовой прибыли
- •1.16. Аналіз фінансових результатів
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •9.4. Анализ других доходов и расходов
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •9.6. Анализ рентабельности предприятия
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •Работа в аудитории
- •Самостоятельная работа
- •Работа в аудитории
- •Анализ рентабельности предприятия.
Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
Урок 43. Аналіз інших прибутків. 1 год.
Мета уроку:
дидактична: узагальнити знання учнів про Аналіз інших прибутків; досягти усвідомленого засвоєння учнями завдання аналізу доходності різних підприємств в економічному аналізі;
розвивальна: розвивати пізнавальну активність учнів, уміння аналізувати й застосовувати знання;
навчальна: навчитися використовувати придбані навички і знання завдяки економічному аналізу;
виховна: формування культури праці, охайності, любові до обраної професії.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Форма роботи: лекція з використанням творчих завдань.
Метод уроку: практичне заняття.
Матеріально-технічне забезпечення уроку:
Таблиці.
Плакати.
Калькулятори.
Хід уроку
Організаційний момент
Організація і підготовка учнівського колективу до уроку. Організаційна частина:
Перевірка наявності учнів;
Перевірка готовності учнів до уроку;
Допуск з техніки безпеки.
ІІ . Вивчення нового матеріалу та організація пізнавальної діяльності учнів
Інформаційний блок
Анализ
рентабельности
Рентабельность –
это показатель, который
характеризует уровень прибыльности.
На практике применяются разные
показатели рентабельности (рис
8.3.1)
Рис.
8.3.1. Показатели рентабельности и методика
их расчета
При анализе рентабельности
необходимо сравнить фактический их
уровень с плановым (табл.
8.3.1. ).
Таблица 8.3.1.
Анализ
рентабельности
Из
данных таблицы 8.3.1. видно, что общая
рентабельность за отчетом выше от
плановой на 0,89%, а от текущих расходов
– на 1,4%.
Потом при анализе рассчитываем
влияние разных факторов
на уровень рентабельности. Например,
на общую рентабельность влияют такие
факторы как балансовая прибыль и
среднегодовая стоимость основных
производственных фондов. Для расчета
влияния этих факторов на рентабельность
применяем метод цепных подстановок
(табл.
8.3.2.)
Расчет влияния факторов на
рентабельность
Баланс
факторов – 0,73+0,16=0,89
III. Підсумок уроку
Учитель підбиває підсумки уроку: дає оцінку роботи учнів на уроці, найбільш активним учням виставляє оцінки, дає характеристику позитивним і негативним моментам на уроці.
Якою була тема уроку?
Яка мета стояла перед тобою на уроці?
На які знання, набуті тобою із цього предмета, ти спирався на уроці?
На які знання з інших предметів ти спирався на уроці?
Які нові знання, ідеї, правила ти засвоїв на уроці?
Які думки, відчуття викликав у тебе цей урок?
IV. Домашнє завдання
Опрацювати конспект.
Конспект
уроку № 44
Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
Урок 44. Аналіз збитків. 1 год.
Мета уроку:
дидактична: узагальнити знання учнів про Аналіз збитків; досягти усвідомленого засвоєння учнями завдання аналізу доходності різних підприємств в економічному аналізі;
розвивальна: розвивати пізнавальну активність учнів, уміння аналізувати й застосовувати знання;
навчальна: навчитися використовувати придбані навички і знання завдяки економічному аналізу;
виховна: формування культури праці, охайності, любові до обраної професії.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Форма роботи: лекція з використанням творчих завдань.
Метод уроку: практичне заняття.
Матеріально-технічне забезпечення уроку:
Таблиці.
Плакати.
Калькулятори.