Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Частина 3 Фінансово.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
04.09.2019
Размер:
700.93 Кб
Скачать

Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.

Урок 40. Аналіз доходності різних підприємств. 1 год.

Мета уроку:

  • дидактична: узагальнити знання учнів про Значення, завдання та інформація для проведення аналізу; досягти усвідомленого засвоєння учнями завдання аналізу доходності різних підприємств в економічному аналізі;

  • розвивальна: розвивати пізнавальну активність учнів, уміння аналізувати й застосовувати знання;

  • навчальна: навчитися використовувати придбані навички і знання завдяки економічному аналізу;

  • виховна: формування культури праці, охайності, любові до обраної професії.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Форма роботи: лекція з використанням творчих завдань.

Метод уроку: практичне заняття.

Матеріально-технічне забезпечення уроку:

  1. Таблиці.

  2. Плакати.

  3. Калькулятори.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Організація і підготовка учнівського колективу до уроку. Організаційна частина:

  1. Перевірка наявності учнів;

  2. Перевірка готовності учнів до уроку;

  3. Допуск з техніки безпеки.

ІІ . Вивчення нового матеріалу та організація пізнавальної діяльності учнів

1. Інформаційний блок

III. Підсумок уроку

Учитель підбиває підсумки уроку: дає оцінку роботи учнів на уроці, найбільш активним учням виставляє оцінки, дає характеристику позитивним і негативним моментам на уроці.

  • Якою була тема уроку?

  • Яка мета стояла перед тобою на уроці?

  • На які знання, набуті тобою із цього предмета, ти спирався на уроці?

  • На які знання з інших предметів ти спирався на уроці?

  • Які нові знання, ідеї, правила ти засвоїв на уроці?

  • Які думки, відчуття викликав у тебе цей урок?

IV. Домашнє завдання

Опрацювати конспект.

Конспект уроку № 41

Частина 3 Фінансово-економічний аналіз

Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.

Урок 41. Аналіз балансового прибутку. 1 год.

Мета уроку:

  • дидактична: узагальнити знання учнів про а Аналіз балансового прибутку; досягти усвідомленого засвоєння учнями завдання аналізу доходності різних підприємств в економічному аналізі;

  • розвивальна: розвивати пізнавальну активність учнів, уміння аналізувати й застосовувати знання;

  • навчальна: навчитися використовувати придбані навички і знання завдяки економічному аналізу;

  • виховна: формування культури праці, охайності, любові до обраної професії.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Форма роботи: лекція з використанням творчих завдань.

Метод уроку: практичне заняття.

Матеріально-технічне забезпечення уроку:

  1. Таблиці.

  2. Плакати.

  3. Калькулятори.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Організація і підготовка учнівського колективу до уроку. Організаційна частина:

  1. Перевірка наявності учнів;

  2. Перевірка готовності учнів до уроку;

  3. Допуск з техніки безпеки.

ІІ . Вивчення нового матеріалу та організація пізнавальної діяльності учнів

1. Інформаційний блок

Анализ состава и динамики балансовой прибыли Балансовая прибыль включает в себя результаты от реализации продукции, работ и услуг, от другой реализации, доходы и расходы от позареалізаційних операций. Учитывая неоднородный качественный состав балансовой прибыли, анализ начинается со сравнения его фактической суммы с планом и прошедшим годом за основными его составными частями. Это позволяет дать общую оценку деятельности предприятия (табл.8.1.1.).

Табли эта 8.1.1. Анализ состава балансовой прибыли Из данных таблицы видно, что план балансовой прибыли перевыполненный на 67 тыс. грн. или 11,5% (67:583–100). Это произошло за счет перевыполнения плана от реализации на 75 тыс. грн. или на 12,9% (75:583–100) за счет полученных средств от другой реализации и от позареалізаційних операций на 8 тыс. грн. (2+6). В процессе последующего анализа необходимо рассмотреть прибыль за элементами, выяснить как эти элементы влияют на выполнение плана прибыли от реализации и прибыли от другой реализации, а также причин возникновения доходов и расходов от позареалізаційних операций.

III. Підсумок уроку

Учитель підбиває підсумки уроку: дає оцінку роботи учнів на уроці, найбільш активним учням виставляє оцінки, дає характеристику позитивним і негативним моментам на уроці.

  • Якою була тема уроку?

  • Яка мета стояла перед тобою на уроці?

  • На які знання, набуті тобою із цього предмета, ти спирався на уроці?

  • На які знання з інших предметів ти спирався на уроці?

  • Які нові знання, ідеї, правила ти засвоїв на уроці?

  • Які думки, відчуття викликав у тебе цей урок?

IV. Домашнє завдання

Опрацювати конспект.

Конспект уроку № 42

Частина 3 Фінансово-економічний аналіз