3. Характеристика вихідних матеріалів
Портландцемент з активністю 52МПа,істинною густиною ƿц=3,1кг/л насипною густиною ƿн.ц=1,15кг/л
Пісок кварцовий дрібнозернистий з водо потребою 7% істинною густиною ƿп=2,63кг/л, насипною густиною ƿн.п=1,44кг/л, вологістю W=6%
Щебінь гранітний з найбільшим розміром зерен 20мм,істинною густиною ƿщ=2,72кг/л,
насипною густиною ƿн.щ=1,5кг/л, вологістю W=1%,порожнистістю Vщ=44%.
Заповнювачі звичайні A=0,6.
4.Проектування складу бетону
Розрахунок складу бетону Класу B35,з маркою за легкоукладальністю P4
Вихідні матеріали взяті з п.3
Визначається В/Ц з формули
Rb=327.4кгс/см2=32,7МПа(дод 2 л.1)
Визначається орієнтовна витрата води з урахуванням властивостей заповнювачів і проектної марки за легкоукладальністю(рис2,табл5 літ1)
В=230-10=220
Визначається витрата цементу на 1 м3 бетону, знаючи витрату води і В/Ц
Ц=В/(В/Ц)=220/0,5=440кг
Визначається витрата щебеню за формулою
Визначається витрата піску
434кг
Розраховується середня густина бетонної суміші
Ƿтеор=434+1244+440+220=2338кг/м3
Визначається номінальний склад бетону
За масою
mЦ/mц: mп/mц: mщ/mц=3,08/3,08:3,04/3,08:8,7/3,08=1:0,98:2,82
В/Ц=1,54/3,08=0,5
За об’ємом
VЦ/Vц: Vп/Vц: Vщ/Vц=2,68/2,68:2,11/2,68:5,8/2,68=1:0,78:2,16
Визначається польовий(виробничий) склад бетону з врахуванням вологості піску і щебеню
Цв=Ц=440кг
Пв=П+ПWп/100=434+434∙6/100=460кг
Щв=Щ+ЩWщ/100=1244+1244∙1/100=1259кг
Вв=В-(ПWп/100+ЩWщ/100)=220-(434∙6/100+1244∙1/100)=182кг
Розрахунок Добавки- супер пластифікатора СП1 ВП
Д=220*0,006=1,32кг
Визначається коефіцієнт виходу бетону:
β=1/(440/3100+1244/1500+434/1440)= 0,78.
5.Матеріальний баланс заводу
Теоретична витрата компонентів
На 1м3 бетону
Ц=440кг;
Щ=1244кг;
П=434кг=302л;
В=220л;
Д=1,32кг
На годину при продуктивності 80м3/год
Ц=440*80=35200кг
Щ=1244*80=99520кг;
П(м)=434*80=34720кг; П(о)=302*80=24160л;
В=220*80=17600л
Д=1,32*80=105,6кг
На добу при зміні 8год
Ц=35200*8=281600кг
Щ=99520*8=796160кг
П(м)=34720*8=277760кг; П(о)=24160*8=193280л
В=17600*8=140800л;
Д=105,6*8=844,8кг
На рік при кількості робочих днів 250
Ц=281600*250=70400000кг;
Щ=796160*250=199040000кг;
П(м)=277760*250=69440000кг; П(о)=193280*250=48320000л;
В=140800*250=35200000л;
Д=844,8*250=211200кг
Теоретична витрата компонентів із врахуванням природної вологості
На 1м3 бетону
Ц=440кг;
Щ=1259кг;
П=460кг=320л;
В=182л;
Д=1,32кг
На годину при продуктивності 80м3/год
Ц=440*80=35200кг
Щ=1259*80=100720кг;
П(м)=460*80=36800кг; П(о)=320*80=25600л;
В=182*80=14560л
Д=1,32*80=105,6кг
На добу при зміні 8год
Ц=35200*8=281600кг
Щ=100720*8=805760кг
П(м)=36800*8=294400кг; П(о)=25600*8=204800л
В=14560*8=116480л;
Д=105,6*8=844,8кг
На рік при кількості робочих днів 250
Ц=281600*250=70400000кг;
Щ=805760*250=201440000кг;
П(м)=294400*250=73600000кг; П(о)=204800*250=51200000л;
В=116480*250=29120000л;
Д=844,8*250=211200кг
Теоретична витрата матеріалів із врахуванням виробничих втрат
На 1м3 бетону
Ц=427кг;
Щ=1207кг;
П=421кг=293л;
В=214л;
Д=1,29кг
На годину при продуктивності 80м3/год
Ц=427*80=34160кг
Щ=1207*80=96560кг;
П(м)=421*80=33680кг; П(о)=293*80=23440л;
В=214*80=17120л
Д=1,29*80=103,2кг
На добу при зміні 8год
Ц=34160*8=273280кг
Щ=96560*8=772480кг
П(м)=33680*8=2694440кг; П(о)=23440*8=187520л
В=171120*8=136960л;
Д=103,2*8=825,6кг
На рік при кількості робочих днів 250
Ц=273280*250=68320000кг;
Щ=772480*250=193120000кг;
П(м)=269440*250=63760000кг; П(о)=187520*250=46880000л;
В=1368960*250=342240000л;
Д=825,6*250=206400кг
Теоретична втрата матеріалів із врахуванням виробничих втрат і вологості
На 1м3 бетону
Ц=427кг;
Щ=1222кг;
П=447кг=311л;
В=177л;
Д=1,29кг
На годину при продуктивності 80м3/год
Ц=427*80=34160кг
Щ=1222*80=97760кг;
П(м)=447*80=35760кг; П(о)=311*80=24880л;
В=177*80=14160л
Д=1,29*80=103,2кг
На добу при зміні 8год
Ц=34160*8=273280кг
Щ=97760*8=782080кг
П(м)=35760*8=286080кг; П(о)=24880*8=199040л
В=14160*8=113280л;
Д=103,2*8=825,6кг
На рік при кількості робочих днів 250
Ц=273280*250=68320000кг;
Щ=782080*250=195520000кг;
П(м)=286080*250=71520000кг; П(о)=199040*250=49760000л;
В=113280*250=28320000л;
Д=825,6*250=206400кг
-
Найменування
Од.
Витрата матеріалів
М3
година
доба
рік
1.Теоретична витрата матеріалів
Ц
кг
440
35200
281600
70400000
Щ
кг
1244
99520
796160
199040000
П
л
302
24160
193280
48320000
В
л
220
17600
140800
35200000
Д
кг
1,32
105,6
844,8
211200
2.Теоретичнавитрата матеріалів із врахуванням природної вологості
Ц
кг
440
35200
281600
70400000
Щ
кг
1259
100720
805760
201440000
П
л
320
25600
204800
51200000
В
л
182
14560
116480
29120000
Д
кг
1,32
105,6
844,8
211200
3.Теоретична витрата матеріалів із врахуванням втрат(3%)
Ц
кг
427
34160
273280
68320000
Щ
кг
1207
96560
772480
193120000
П
л
293
23440
187520
46880000
В
л
214
17120
136960
34240000
Д
кг
1,29
103,2
825,6
206400
4.Теоретична витрата матеріалів із врахуванням вологості і втрат(3%)
Ц
кг
427
34160
273280
68320000
Щ
кг
1222
97760
782080
195520000
П
л
311
24880
199040
49760000
В
л
177
14160
113280
28320000
Д
кг
1,29
103,2
825,6
206400