Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лабораторні - Технологія деревообробки.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
30.04.2019
Размер:
14.28 Mб
Скачать

2.2. Конструкція та технічні характеристики лісопильної рами лрв-1

Рис. 2.3. Лісопильна рама ЛРВ-1:

1 – основа станини; 2 – стійка станини; 3 – поперечина станини; 4 – головний вал; 5 – шатун; 6 – маховик; 7 – верхній кінець шатуна; 8 – верхня поперечина пилкової рамки; 9 – нижні струбцини; 10 – верхні струбцини; 11 – пилкові захвати; 12 – нижні вальці; 13 – верхні вальці; 14 – пристрій притиснення верхніх вальців; 15 – пульт керування гідроприводом механізму подачі; 16 – рукоятка гальма головного вала; 17 – пульт керування електроприводом; 18 – лівий захисний кожух; 19 – правий захисний кожух

На рис 2.3 зображено середньопросвітну лісопильну раму ЛРВ-1. Це рама першого ряду, яка призначена для розпилювання колод на двокантні бруси, необрізні дошки та горбилі (розпилювання з брусуванням), а також колод на необрізні дошки та горбилі (розпилювання врозвал).

Лісопильна рама складається зі станини, механізмів різання, подачі, зміни кута нахилу пилкової рамки, гальмівного пристрою, захисних кожухів та системи керування.

Станина складається з основи 1, стійок 2 та поперечин 3. Станина є каркасом лісопильної рами, на якому монтують всі головні конструкційні елементи.

До складу механізму різання входить кривошипно-шатунний механізм, пилкова рамка та привод.

Кривошипно-шатунний механізм складається з головного вала 4, шатунів 5 та маховиків 6. Пилкова рамка складається з поперечин (верхньої 8 та нижньої) та двох вертикальних стійок. У поперечинах розташовано щілини для можливості пропускання кінців захватів 11, які закріплюють пилки. Пилкова рамка одержує зворотно-поступальний рух від головного вала через шатун. Нижній кінець шатуна з’єднаний через підшипник з коліном головного вала, а верхній за допомогою пальця – з верхньою поперечиною пилкової рамки.

Механізм подачі складається з гідроприводу 15, верхніх 13 та нижніх 12 вальців, а також пристрою притиснення верхніх вальців 14.

Гальмівний пристрій складається з сталевої смуги, яка охоплює маховик. Керування гальмівним пристроєм виконують за допомогою важеля 16, який змонтований на основі станини 1.

Для забезпечення безпечних умов праці всі рухомі частини рами мають захисні кожухи (18, 19), які виготовлені з листової сталі у вигляді зварних конструкцій.

Рис. 2.4. Схема гідроприводу механізму подачі :

1 – насос; 2 – запобіжний клапан; 3 – фільтр; 4 – регулятор потоку; 5 – манометр; 6 – гідророзподільник; 7 – гідромотор

Гідросистема лісорами призначена для забезпечення подачі лісоматеріала до ріжучих інструментів (пилок). Мастило з бака за допомогою лопатевого насоса 1 надходить по трубопроводу через фільтр 3, регулятор потоку 4 з запобіжним клапаном, гідророзподільник 6 з ручним керуванням до гідромотора 7. Швидкість обертання вала гідромотора регулюється за допомогою рукоятки регулятора потоку 4. Реверс подачі здійснюється за допомогою гідророзподільника 6. Захист гідросистеми від перевантажень відбувається з використанням запобіжних клапанів 2 та 4. Тиск у системі контролюють за допомогою манометра 5.

Рис. 2.5. Кінематична схема :

1 – електродвигун гідроприводу; 2 – гідронасос; 3 – гідромотор; 4 – клинопасова передача; 5 – редуктор; 6 – зірочка приводу механізму подачі; 7 – нижні вальці; 8 – верхні вальці; 9 – пристрій притискання верхніх вальців; 10 – зубчаста рейка; 11 – електродвигун приводу головного вала; 12 – клинопасова передача; 13 – маховик (шків); 14 – шатун; 15 – пилкова рамка; 16 – привод транспортера; 17 - транспортер

Від електродвигуна 11 через клинопасову передачу 12 рух передається до маховика 13, а далі за допомогою шатуна 14 – до пилкової рамки 15. Крім того, від маховика 13 через проміжні рухомі ланки 16 рух передається до транспортера 17, який здійснює коливні рухи.

Від електродвигуна 1, який приводить у рух гідронасос 2, мастило під тиском надходить до гідромотора 3. Гідромотор передає обертовий рух до редуктора 5 через клинопасову передачу 4, а далі – до зірочки приводу механізму подачі 6.

Таблиця 2.1

Основні технічні характеристики лісопильної рами ЛРВ-1

п/п

Характеристики

Показники

Просвіт пилкової рамки, мм

650

Хід пилкової рамки, мм

410

Найбільший діаметр розпилюваної колоди (в вершині), мм

550

Довжина розпилюваної колоди, м

3,5-9,5

Частота обертання головного валу, об./хв.

210

Вид подачі

неперервна

Величина подачі, мм/об.

1,6-23,4

Найбільша кількість пил в поставі, шт.

10

Продуктивність по сировині за 10 год., м3

50-60

Встановлена потужність, кВт

26,5

11.

Габарити, мм

довжина

ширина

висота

6750

2726

2810

а б

Рис. 2.6. Навколорамні візки : а – передрамні візки; б – позарамні візки;

1, 4 – осі; 2, 5 – ходові колеса; 3, 7 – боковини; 6 – подушка; 8, 9 – маховики-штурвали; 10 – кліщова головка; 11 – кліщі; 12 - гребінь

Подавання колод у лісопильну раму здійснюється за допомогою передрамних затискного та підтримуючого візків (рис. 2.6, а). Відбір дощок або бруса від рами після розпилювання здійснюється позарамними затискним та підтримуючим візками (рис. 2.6, б). Такі візки застосовуються, як правило, з одноповерховими лісопильними рамами загального призначення.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.