- •Курсова робота
- •Розділ 1. Виробнича пограма підприємства
- •1.2. Чисельність промислово – виробничого персоналу
- •1.5. Кошторис витрат на виробництво продукції
- •1.6. Калькулювання собівартості продукції
- •2.1. Беззбитковість виробництва
- •2.2. Основні фінансово-економічні показники діяльності підприємства
- •3.1. Показники ефективності інвестицій у проекти розвитку підприємства
- •3.2. Очікувані показники діяльності підприємства в наступному році
- •Список використаної літератури
2.1. Беззбитковість виробництва
Точку беззбитковості визначають графічним і аналітичним методами окремо для кожного виробу в плановому і звітному періоді.
Для графічного визначення точки беззбитковості необхідно побудувати лінію витрат і лінію реалізації.
Рівняння лінії витрат:
Сп і = ПВі + УЗВод і* Оі ,
РПі = Цг і * Оі ,
Виріб И:
Цод. = 61,76грн/шт.
УЗВод.план = 27,4396 грн./шт.
УЗВод.звіт = 26,7659грн./шт.
УПВ = 8162,48308 + 5953,463847 + 3456,804725 = 17572,7517тис.грн.
Об.план = = = 512,02тис.шт.
Об.звіт = = = 502,16тис.шт.
(1) Рівняння лінії виручки: Цод. · Об.план = 61,76 · 512,02 = 31622,36 тис.грн.
(2) Рівняння планових сукупних витрат: УПВ+ УЗВод.план · Об.план =
17572,7517 +27,4396 · 512,02 = 31622,36 тис.грн.
(3) Рівняння звітних сукупних витрат: УПВ+ УЗВод.звіт · Об.звіт =
17572,7517 + 26,7659 · 502,16 =31013,52тис.грн.
(4) Рівняння постійних витрат 17572,7517 тис.грн.
Дохід,
витрати,
тис.грн (1)
(2)
план
31622,36 (3)
31013,52
звіт
17572,7517 (4)
Об.звіт Об.план Обс.виробн.(реаліз. ), тис.шт
Виріб К:
Цод. = 199,12грн/шт.
УЗВод.план = 81,4972 грн./шт.
УЗВод.звіт = 79,0283грн./шт.
УПВ = 9363,32745 + 5984,231291 + 3474,669458 = 18822,2282тис.грн.
Об.план = = = 160,02тис.шт.
Об.звіт = = = 156,73тис.шт.
(1) Рівняння лінії виручки: Цод. · Об.план = 199,12 · 160,02 = 31863,18 тис.грн.
(2) Рівняння планових сукупних витрат: УПВ+ УЗВод.план · Об.план =
18822,2282 + 81,4972 · 160,02 = 31863,41 тис.грн.
(3) Рівняння звітних сукупних витрат: УПВ+ УЗВод.звіт · Об.звіт =
18822,2282 + 79,0283 · 156,73 = 31208,33тис.грн.
(4) Рівняння постійних витрат 18822,2282 тис.грн.
Дохід,
витрати,
тис.грн (1)
(2)
план
31863,41 (3)
31208,33
звіт
18822,2282 (4)
Об.звіт Об.план Обс.виробн.(реаліз. ), тис.шт
Виріб Ю:
Цод. = 3916,78грн/шт.
УЗВод.план = 1507,9287 грн./шт.
УЗВод.звіт = 1456,5594грн./шт.
УПВ = 9716,01926 + 6395,903072 + 3713,701557 = 19825,6239тис.грн.
Об.план = = = 8,23тис.шт.
Об.звіт = = = 8,06тис.шт.
(1) Рівняння лінії виручки: Цод. · Об.план = 3916,78 · 8,23= 32235,09тис.грн.
(2) Рівняння планових сукупних витрат: УПВ+ УЗВод.план · Об.план =
19825,6239 + 1507,9287 · 8,23= 32235,09тис.грн.
(3) Рівняння звітних сукупних витрат: УПВ+ УЗВод.звіт · Об.звіт =
19825,6239 + 1456,5594 · 8,06 = 31565,49тис.грн.
(4) Рівняння постійних витрат 19825,6239 тис.грн
Дохід,
витрати,
тис.грн (1)
(2)
план
32235,09 (3)
31565,49
звіт
19825,6239 (4)
Об.звіт Об.план Обс.виробн.(реаліз. ), тис.шт