Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
РП ТН.doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
04.12.2018
Размер:
249.86 Кб
Скачать

Хід заняття:

  1. Сутність методів, прийомів і засобів навчання.

  2. Класифікація методів навчання.

  3. Методи навчання за джерелом знань.

  4. Методи навчання за характером логіки пізнання.

  5. Методи навчання за рівнем самостійної розумової діяльності.

  6. Вибір методів навчання.

Практичне завдання:

  1. Проаналізуйте особливості підходів (спільне і відмінне) до методів навчання, їх класифікації у дослідженнях А.М. Алексюка, Ю.К. Бабанського, І.Я. Лернера, М.Д. Ярмаченка.

  2. Познайомтесь із досвідом учителів-новаторів (див.: „Педагогічний пошук”), передовим педагогічним досвідом і випишіть ситуації творчого підходу до використання певних методів та прийомів навчання.

  3. Зверніться до праць К.Д. Ушинського, В.О. Сухомлинського і випишіть їх міркування про доцільність використання певних методів навчання.

Оцінювання:

За відповіді на теоретичні питання та виконання практичного завдання – 2 б.

Тема 6. Формі організації навчання - 2 год.

Мета: свідомо засвоїти поняття „форми організації навчання”, встановити спільне та відмінне різних форм навчання, сформувати діагностичні уміння (аналізувати, виділяти головне, порівнювати, класифікувати).

Хід заняття:

  1. Форми організації, навчання, їх становлення.

  2. Класно-урочна форма навчання в її історичному розвитку.

  3. Вимоги до сучасного уроку в школі.

  4. Типи уроків, їх структура.

  5. Позаурочні форми навчання.

  6. Підготовка учителя до уроку.

  7. Педагогічний аналіз уроку.

  8. Програма спостереження і аналізу уроку.

Практичне завдання:

  1. Опрацьовуючи п’ятитомне видання творів В.О. Сухомлинського, випишіть думки видатного педагога про роль і місце уроку у вихованні учнів, вимоги до уроку (Див.: Предметний покажчик у 5-му томі „Урок шкільний”).

  2. Ознайомтесь з правилами підготовки до уроку та програмою спостереження й аналізу уроку та законспектуйте їх користуючись підручником з педагогіки (Кузьминський А.І., Вовк Л.П., Омеляненко В.Л. Педагогіка: завдання і ситуації: Практикум. –К.: Знання-Прес, 2003. –С.110-113.)

  3. Зверніться до книги Я.А. Коменського „Велика дидактика” і віднайдіть рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу на уроці: проаналізуйте, які з них заслуговують на увагу і в сучасній школі.

Оцінювання:

За відповіді на теоретичні питання та виконання практичного завдання – 1 б.

Тема 7. Аналіз і оцінка навчальної діяльності учнів - 2 год.

Мета: усвідомити місце і роль аналізу й оцінки знань, умінь та навичок учнів у системі навчального процесу; закріпити основні види та методи контролю знань, умінь та навичок; розкрити сутність рейтингової системи оцінювання навчальної діяльності учнів, правил та техніки контролю успішності навчальної діяльності.

Хід заняття:

  1. Місце і роль аналізу й оцінки знань, умінь та навичок учнів у системі навчального процесу.

  2. Види контролю знань, умінь і навичок учнів.

  3. Методи контролю знань, умінь та навичок.

  4. Оцінка знань, умінь і навичок.

  5. Рейтингова система оцінювання навчальної діяльності учнів.

  6. Правила і техніка контролю успішності навчальної діяльності.