Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
РП ТН.doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
04.12.2018
Размер:
249.86 Кб
Скачать

Тема 3. Процес навчання, його структура. Види навчання - 4 год.

Мета: сформувати у студентів розуміння сутності процесу навчання та її методологічної основи; навчити студентів аналізувати рушійні сили навчального процесу; ознайомити із мотивами, функціями, структурою, типами та логікою навчання; розкрити сутність процесу оптимізації та інтенсифікації процесу навчання.

Хід заняття:

  1. Сутність навчання. Його методологічна основа.

  2. Рушійні сили навчального процесу

  3. Функції навчання

  4. Логіка навчального процесу

  5. Структура процесу учіння

  6. Типи навчання

  7. Модульне навчання

  8. Мотиви навчання

  9. Оптимізація процесу навчання

  10. Інтенсифікація процесу навчання

Практичне завдання:

  1. Ознайомтесь зі змістом Державної національної програми „Освіта” („Україна XXI століття”) і випишіть завдання удосконалення навчального процесу.

  2. На основі свого фаху створіть дві ситуації для дії рушійної сили і поясніть психолого-педагогічний механізм її впливу на ефективність навчального процесу.

  3. Випишіть важливі міркування з педагогічних праць Я.А. Коменського, К.Д. Ушинського, В.О. Сухомлинського, які стосуються сутності навчання.

Оцінювання:

За відповіді на теоретичні питання та виконання практичного завдання – 2 б.

Тема 4. Закономірності та принципи процесу навчання - 2 год.

Мета: усвідомлення студентами сутності понять „закономірність”, „принцип навчання”, їх взаємозв’язок; сформувати у студентів розуміння сутності принципу науковості, систематичності й послідовності, свідомості, активності та самостійності у навчанні, наочності, ґрунтовності, зв’язку навчання з практичною діяльністю, доступності навчання та врахування індивідуальних особливостей учнів, емоційності навчання.

Хід заняття:

  1. Принципи і закономірності навчання.

  2. Принцип науковості.

  3. Принцип систематичності й послідовності.

  4. Принцип свідомості.

  5. Принципи активності та самостійності у навчанні.

  6. Принцип наочності.

  7. Принцип ґрунтовності.

  8. Принцип зв’язку навчання з практичною діяльністю.

  9. Принцип доступності навчання та врахування індивідуальних особливостей учнів.

  10. Принцип емоційності навчання.

Практичне завдання:

  1. Випишіть із праць Я.А. Коменського, К.Д. Ушинського міркування про сутність і особливості реалізації вимог певних принципів навчання.

  2. Змоделюйте опорну схему взаємозв’язку між закономірностями, принципами і правилами навчання.

  3. Проаналізуйте шкільний підручник із „свого” предмета з погляду реалізації в ньому певних принципів навчання: науковості, систематичності й послідовності, ґрунтовності знань

Оцінювання:

За відповіді на теоретичні питання та виконання практичного завдання – 1 б.

Тема 5. Методи і засоби навчання - 4 год.

Мета: усвідомлення студентами сутності понять „методи”, „прийоми”, „засоби” навчання, їх взаємозв’язок; засвоєння студентами різних підходів до класифікації методів навчання та вироблення у них уміння свідомого оптимального вибору методів навчання з урахуванням конкретних умов навчальної діяльності.