- •Задачи по теме: «Изменение стоимости денег. Индексы цен».
- •Практические задания по теме № 2: «денежный оборот. Денежная масса. Денежные агрегаты. Денежзная база» Методические рекомендации
- •Практичнi завдання за темою № 3 «грошовий ринок» Методичнi рекомендацii до розв’язання завдань
- •Завдання № 6
- •2) За умови, що дивіденд зростатиме на 2%, вартість акції дорівнює:
- •Завдання № 14(с-04)
- •Завдання № 15(с-09)
- •Завдання № 16(с-10)
- •Завдання № 17
- •Завдання № 18(е-05)
- •Завдання № 19
- •Практичнi завдання за темою № 5 «iнфляцiя»
- •Методичнi рекомендацii щодо розв’язання завдань
- •Індекси вимірювання інфляції
- •Завдання 5
- •Завдання 6
- •Завдання 7
- •Завдання 8
- •Завдання 9
- •Завдання № 10
Завдання 5
Характеристика ситуації: Iндекси цiн за роками наведенi у таблицi.
рiк |
Iндекс цiн, % |
1 |
100 |
2 |
112 |
3 |
123 |
4 |
129 |
А) Розрахуйте рівень інфляції для кожного року, якщо 1 рiк – базовий;;
Б) За «правилом величини 70», визначте кiлькiсть рокiв для подвоення рiвня цiн.
Постановка завдання II:
А) Розрахуйте рівень інфляції для кожного року,використовучи ланцюговий метод;
Б) За «правилом величини 70», визначте кiлькiсть рокiв для подвоення рiвня цiн. Постановка завдання III:
А) Розрахуйте загальний рівень інфляції за 4 роки;
Б) За «правилом величини 70», визначте кiлькiсть рокiв для подвоення рiвня цiн.
Розв’язання завдання 5.I:
А) 1 рiк I= 100/100 =1,00 r = 1 -1 =0 Б) t = 70/r
2 рiк I= 112/100 =1,12 r = 1,12 -1 =0,12 =>12% t = 70/12 = 5,8 лет
3 рiк I= 123/100 =1,23 r = 1,23 -1 =0,23 =>23% t = 70/23 = 3 года
4 рiк I= 129/100 = 1,29 r = 1,29 -1 =0,29 =>29% t = 70/29 = 2,4 года
Розв’язання завдання 5.II:
А) 1 рiк I= 100/100 =1,00 r = 1 -1 =0 Б) t = 70/r
2 рiк I= 112/100 =1,12 r = 1,12 -1 =0,12 =>12% t = 70/12 = 5,8 лет
3 рiк I= 123/112=1,09 r = 1,09 -1 =0,09 => 9% t = 70/9 = 7,8 лет
4 рiк I= 129/123 = 1,05 r = 1,05 -1 =0,05 => 5% t = 70/5 = 14 лет
Розв’язання завдання 5.III:
А) ΣIn = 1,12 * 1,23 * 1,29 = 1,77 r = 1,77 -1 =0,77 => 77% Б) t = 70/r = 70/77 = 0,9 лет (11 мес.)
Завдання 6
Характеристика ситуації: Рівень інфляції за кожний з 12 місяців склав 4 %.
Постановка завдання: Розрахувати індекс інфляції і рівень інфляції за рік.
Розв’язання завдання 6:
1)визначимо індекс інфляції за рік: In = (1 + r)n = (1 +0,04)12 = 1,6;
2) рівень інфляції за рік складе: r = In – 1 = 1,6 – 1 = 0,6 = 60% - галопуюча iнфляцiя
Завдання 7
Характеристика ситуації: Фiз. Особа вклала своi заощадження у нерухомicть у сiчнi 2005 р., витративши на купiвлю будинку 50 000 у.о. У сiчнi 2008 р. Вона продала будинок за 90 000 у.о. Iнфляцiя за роками:
2005 р |
2006 р. |
2007 р. |
50% |
20% |
5% |
Розв’язання завдання 7:
1) Iндекс iнфляцii за весь перiод: I = 1,5*1,2*1,05 = 1,89
2) Сума вкладу з т.з. купівельної спроможності: Pк = 90 000/1,89 = 47 619 грн
3) Реальний доход вкладника з точки зору купівельної спроможності: D = Pк – P = 47 619 – 50 000 = -2381 грн
4) Реальний доход вкладника у процентному вiдношеннi: 50 000/47 619 = 1,05 => 5%
Висновок: з урухуванням iнф-ii ФО понесе збиток вiд операцii прдажу будинку у розмiрi 5%.