![](/user_photo/2706_HbeT2.jpg)
- •Лекція для проведення заняття з курсантами
- •1. Основи організації наступу
- •2. Вогневе ураження противника
- •3. Побудова бойового порядку.
- •4. Механізовані (танкові) підрозділи в наступі
- •Ііі. Висновки - 5 хвилин
- •Київський національний університет імені тараса шевченка військовий інститут
- •Методична розробка для проведення заняття з курсантами
- •Розроблена у відповідності до навчальної програми 200_р.
- •Протокол № від “___ “ ___________200 р.
- •Протокол № від “___ “ ___________200 р.
- •«Тактика (рота, батальйон)», моу, Одеський інститут Сухопутних
- •Питання семінару
- •Методична розробка для проведення заняття з курсантами
- •Розроблена у відповідності до навчльної програми 200_р.
- •Протокол № від “ “ 200 р.
- •Протокол № від “ “ 200 р.
- •Питання семінару
- •Київський національний університет імені тараса шевченка військовий інститут
- •Методична розробка для проведення заняття з курсантами
- •Розроблена у відповідності до навчльної програми 200_р.
- •Протокол № від “ “ 200 р.
- •Протокол № від “ “ 200 р.
- •1.Робота командира з отриманням задачі на наступ
- •Тактичне завдання
- •Завдання 1.
- •Завдання 2.
- •2. Прийняття, оформлення рішення та доведення задач до підлеглих Послідовність дій.
- •3 .Організація взаємодії та управління
- •Послідовність дій.
Київський національний університет імені тараса шевченка військовий інститут
КАФЕДРА ТАКТИКИ ТА ОПЕРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА
ЗАТВЕРДЖУЮ
Начальник кафедри тактики та
оперативного мистецтва
полковник С.В.ВАСЕЧКО
«___»_________________ 2004 р.
Методична розробка для проведення заняття з курсантами
ВОС – всі спеціальності
Дисципліна Тактика
Тема № 12. Механізовані (танкові) підрозділи сухопутних військ в наступі.
Заняття № 4. Робота командира роти (батальону) по організації і веденню
наступального бою.
Розроблена у відповідності до навчльної програми 200_р.
Розглянута на засіданні кафедри тактики та оперативного мистецтва і рекомендована для використання в навчальному процесі
Протокол № від “ “ 200 р.
Рекомендована для використання в навчальному процесі
Протокол № від “ “ 200 р.
Склав старший викладач кафедри тактики та оперативного мистецтва
підполковник О.Д.МІХЕЄВ
м. Київ – 2004 р.
Заняття № 4. Робота командира роти (батальону) по організації і веденню
наступального бою.
Навчальна мета: Дати практику курсантам в діях командира мб в організації і веденні наступального бою. Удосконалити навички курсантів у веденні робочої карти командира. Поглибити знання курсантів щодо вимог керуючих документів з організації та ведення наступу.
Виховна мета: Формувати професійну компетентність у тих хто навчається.
Час: 6 годин.
Місце: аудиторія.
Метод (вид) заняття: групова вправа.
Матеріально-технічне забезпечення: Карти М 1:50 000, У-41-84 (Аренск) на
кожного курсанта, офіцерська лінійка, кольорові олівці.
Література:
-
БССВ ч2, К., Варта, 1998 р, стр.27-70, додатки 6,7.
-
Тактика (рота, батальйон), МОУ, Одеський інститут Сухопутных войск, 1997 г., стр.111-213.
Навчальні питання і розподіл часу:
І. Вступ - 10 хвилин
ІІ. Основна частина - 225 хвилин
-
Робота командира з отриманням задачі на наступ - 30 хвилин
-
Прийняття і оформлення рішення і доведення
бойових задач до підлеглих - 155 хвилин
-
Організація взаємодії та управління - 20 хвилин
-
Ведення наступу, управління боєм - 20 хвилин
ІІІ. Висновки - 5 хвилин
Організаційно-методичні рекомендації
Заняття провести способом групової вправи на картах. Всі курсанти діють в ролі командира (начальника штабу) механізованого батальйону згідно тактичному завданню. Тактичне завдання доводиться до курсантів під запис.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Вступ - 10 хвилин
- перевірити наявність особового складу та їх готовність до заняття;
- видати топографічні карти;
- нагадати основні вимоги до ведення робочої карти;
- оголосити порядок ведення заняття.
ІІ. Основна частина: - 225 хвилин
1.Робота командира з отриманням задачі на наступ
Послідовність дій.
1. Заслухати 2-3 студентів (курсантів) про загальний порядок роботи командира батальйону після отримання бойової задачі.
-
Довести до студентів (курсантів) тактичну обстановку та завдання по ній (дивись «Тактичне завдання»).
-
Надати час для нанесення обстановки на карти.
-
Здійснити контроль та допомогу студентів (курсантів) у виконанні завдання по нанесенню вихідної тактичної обстановки.