![](/user_photo/2706_HbeT2.jpg)
- •Лекція для проведення заняття з курсантами
- •1. Основи організації наступу
- •2. Вогневе ураження противника
- •3. Побудова бойового порядку.
- •4. Механізовані (танкові) підрозділи в наступі
- •Ііі. Висновки - 5 хвилин
- •Київський національний університет імені тараса шевченка військовий інститут
- •Методична розробка для проведення заняття з курсантами
- •Розроблена у відповідності до навчальної програми 200_р.
- •Протокол № від “___ “ ___________200 р.
- •Протокол № від “___ “ ___________200 р.
- •«Тактика (рота, батальйон)», моу, Одеський інститут Сухопутних
- •Питання семінару
- •Методична розробка для проведення заняття з курсантами
- •Розроблена у відповідності до навчльної програми 200_р.
- •Протокол № від “ “ 200 р.
- •Протокол № від “ “ 200 р.
- •Питання семінару
- •Київський національний університет імені тараса шевченка військовий інститут
- •Методична розробка для проведення заняття з курсантами
- •Розроблена у відповідності до навчльної програми 200_р.
- •Протокол № від “ “ 200 р.
- •Протокол № від “ “ 200 р.
- •1.Робота командира з отриманням задачі на наступ
- •Тактичне завдання
- •Завдання 1.
- •Завдання 2.
- •2. Прийняття, оформлення рішення та доведення задач до підлеглих Послідовність дій.
- •3 .Організація взаємодії та управління
- •Послідовність дій.
Методична розробка для проведення заняття з курсантами
ВОС – всі спеціальності
Дисципліна Тактика
Тема № 12. Механізовані танкові підрозділи сухопутних військ у наступі.
Заняття № 3. Семінарське заняття.
Розроблена у відповідності до навчльної програми 200_р.
Розглянута на засіданні кафедри тактики та оперативного мистецтва і рекомендована для використання в навчальному процесі
Протокол № від “ “ 200 р.
Рекомендована для використання в навчальному процесі
Протокол № від “ “ 200 р.
Склав старший викладач кафедри тактики та оперативного мистецтва
підполковник О.Д.МІХЕЄВ
м. Київ – 2004 р.
Заняття № 3. Семінарське заняття.
Навчальна мета: Перевірити ступінь засвоєння курсантами основ організації і ведення оборонного бою механізованими (танковими) підрозділами. Поглибити знання курсантів, з питань управління підрозділами в обороні. Підготувати курсантів до групової вправи по заняттю № 4 теми № 6.
Виховна мета: Формувати професійну компетентність у тих хто навчається.
Час: 2 години.
Місце: аудиторія.
Метод (вид) заняття: семінар.
Матеріально-технічне забезпечення: слайди, схеми.
Розподіл часу:
І.Вступ - 10 хвилин
ІІ. Основна частина - 65 хвилин
ІІІ. Висновки - 5 хвилин
Організаційно-методичні рекомендації
Заняття провести способом семінару згідно плану семінару. Спочатку заслухати доповідь по реферату і на протязі 3-5хвилин стисло обговорити реферат. В ході заняття особливу увагу звернути на побудову бойового порядку механізованого батальйону у наступі, оскільки знання цього матеріалу покладені в основу наступної групової вправи.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Вступ - 10 хвилин
Перевірити наявність особового складу та їх готовність до заняття.
Оголосити тему, мету заняття і основні питання семінару.
Нагадати вимоги, що висуваються до відповідей тих, хто навчається на питання семинарского заняття.
ІІ. Основна частина - 65 хвилин
-
Заслуховування реферату «Наступ батальйону (роти) з форсуванням водної перешкоди» - до 10 хв.
-
Коротке обговорення реферату (1-2 виступи) - до 5 хв.
-
Висвітлення питань семінару згідно з планом.
Питання семінару
1.Мета наступу, в чому вона полягає і чим досягається розгром противника в наступальному бою.
-
Способи ведення наступу та їх коротка характеристика.
-
Основи організації та ведення наступу на противника, що обороняється, з положення безпосереднього зіткненя з ним.
-
Особливості організації і ведення наступу на противника, що обороняється, з ходу. Рубежі, що призначаються на маршруті висування батальйону до рубежу переходу в атаку.
-
Тактичні нормативи і задачі мр(тр), мб(тб) в наступі.
-
Порядок шикування бойового порядку мр (тр), мб (тб) в наступі.
-
Підготовка до наступу мб(мр).
Реферат "Наступ батальйона (роти) з форсуванням водної перешкоди".
ІІІ. Висновки - 5 хвилин
нагадати тему і мету заняття;
вказати ступінь засвоєння матеріалу теми;
оголосити індивідуальні оцінки;
дати завдання на підготовку до заняття 4: вивчити роботу командира з організації наступу та управління ним.
Старший викладач кафедри тактики та оперативного мистецтва
підполковник О.Д.МІХЕЄВ