Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Тема 11.1 - Оборона.doc
Скачиваний:
6
Добавлен:
30.10.2018
Размер:
207.36 Кб
Скачать

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ

КАФЕДРА ТАКТИКИ ТА ОПЕРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА

ДИСЦИПЛІНА: Тактика

ВОС – всі спеціальності

Тема № 11. Механізовані (танкові) підрозділи в обороні.

Заняття № 1. Основи організації і ведення оборони механізованими (танковими)

підрозділами.

Заняття № 2. Самостійна робота.

Заняття № 3. Семінарське заняття.

Заняття № 4. Робота командира по організації і веденню оборонного бою.

м. Київ – 2004 р.

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ

КАФЕДРА ТАКТИКИ ТА ОПЕРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА

ЗАТВЕРДЖУЮ

Начальник кафедри тактики

та оперативного мистецтва

полковник С.В. ВАСЕЧКО

“___”__________________200__ р.

Лекція для проведення заняття з курсантами

ВОС – всі спеціальності

Дисципліна Тактика

Тема № 11. Механізовані (танкові) підрозділи в обороні.

Заняття № 1. Основи організації і ведення оборони механізованими (танковими)

підрозділами.

Розроблена у відповідності до навчальної програми 200_р.

Розглянута на засіданні кафедри тактики та оперативного мистецтва і рекомендована для використання в навчальному процесі

Протокол № від “ “ 200 р.

м. Київ – 2004 р.

Навчальна мета:Ознайомити курсантів з основами організації ведення оборони

механізованими (танковими) підрозділами.

Виховна мета: Формувати у курсантів професійну компетентність з організації

оборонного бою та управління ним.

Час: 2 години.

Матеріальне забезпечення:

1. Схеми «Побудова оборони батальйону»; «Опорний пункт

механізованої роти».

2. Плакати "Інженерне обладнання опорного пункту механізованої

роти"; «Інженерне обладнання району оборони механізованого

(танкового) батальйону».

3. Слайди «Механізована (танкова) рота в обороні»; «Робота

командира батальйону (роти) з організації і ведення оборонного

бою».

Література:

- «БУСВ ч.2», Москва, ВИ, 1990. стор. 65-139, додатки 4,5;

- «Тактика (рота, батальйон)», МОУ, Одеський інститут Сухопутних

військ, 1997, стор. 112-180;

- “БССВ ч.2”, Київ, в.”Варта”, 1998, стор. 27-70, додатки 6,7;

Навчальні питання і розподіл часу:

І. Вступ - 10 хвилин

ІІ. Основна частина - 65 хвилин

1. Основи організації оборони - 15 хвилин

2.Підготовка оборони - 25 хвилин

3.Ведення оборони - 25 хвилин

ІІІ. Висновки - 5 хвилин

Організаційно-методичні рекомендації

В ході викладання матеріалу лекції основну увагу звернути на дії роти і батальйону в обороні.

Матеріал, який викладається, ілюструвати плакатами, схемами, слайдами, а також схемами, зображуваними крейдою на дошці.

Перед викладанням матеріалу лекції про дії батальйону (роти) в обороні провести опитування 1-2 курсантів про штатно - організаційну структуру механізованого (танкового) батальйону, механізованої (танкової) роти.

ХІД ЗАНЯТТЯ

I. Вступ - 10 хвилин

Перевірити наявність курсантів (студентів) та їхню готовність до занять.

Здійснити контрольне опитування за матеріалами тем №№ 3,4.

1. Види бою і їх коротка характеристика.

2. Види оборони і їх коротка характеристика.

3. Тактичні нормативи механізованих відділень і взводу в обороні (зобразити схему крейдою на дошці).

4. Побудова бойового порядку механізованих відділень і взводу в обороні (зобразити схему крейдою на дошці)

5. Штатно-організаційна структура механізованої (танкової) роти і механізованого (танкового) батальйону .

Оголосити тему, мету заняття і навчальні питання лекції.

II. Основна частина - 65 хвилин

Оборона – вид загальновійськового бою. В умовах застосування противником сучасних засобів бою, а також нових способів наступу, оборона набуває особливої складності. В сучасних умовах тим хто обороняється, прийдеться відбивати атаки противника, який буде мати 5-6 - кратну перевагу в особовому складі і бойовій техніці. Тому головна мета оборони - відбити наступ переважаючих сил противника, нанести йому максимальну поразку в живій силі, озброєнні і техніці, утримати військові райони місцевості і створити умови для переходу в наступ.