Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Konspekti_urokiv_6_klas_MASOL.docx
Скачиваний:
68
Добавлен:
28.03.2016
Размер:
587.03 Кб
Скачать

3. Заключна частина

Підбиття підсумків уроку

Учитель. Музика — це душа поезії. У романсі вона допомагає краще зрозуміти поетичне слово, але водночас робить його як більш глибоким, так і більш зрозумілим. І я сподіваюсь, що ваші серця розкрились назустріч такій чудовій музиці!

Експрес-тестування

1. Романс — це:

а) вокальний твір для голосу з інструментальним супроводом;

б) великий віртуозний музичний твір для соліста з оркестром;

в) музичний твір для виконання голосом без слів у супроводі му-зичного інструмента.

2. Автор пісні «Диво-осінь» — це:

а) А. Олєйнікова; б) Г. Гладков; в) М. Глінка.

4. Домашнє завдання

Обрати вірш, в якому оспівується природа, та поміркувати над тим, якою має бути музика до нього.

Учні виходять із класу під музичний супровід («Диво-осінь» А. Олєйникової).

УРОК № 4 РОМАНС ТА ЙОГО РІЗНОВИДИ (СЕРЕНАДА)

Мета уроку :

Навчальна: зосередити увагу учнів на ліричних образах у творчості Ф. Шуберта та їх єднанні з образами ліричної поезії поетів-романтиків; поглибити знання учнів про творчість Ф. Шуберта; закріпити розуміння учнями понять музичний образ, серенада;

Розвивальна: формувати в учнів вміння виразно і творчо втілювати емоційно-образний зміст музичного твору у процесі його виконання, обґрунтовувати своє емоційно-естетичне ставлення до музичних образів;

Виховна: прищеплювати учням зацікавленість творчістю композиторів-романтиків, зокрема Ф. Шуберта, естетичний смак.

Музичний матеріал: «Іспанська серенада» X. Малатса, «Серенада» Ф. Шуберта, «Диво-осінь» А. Олєйникової.

Наочні посібники: нотна хрестоматія; портрети X. Малатса, Ф. Шуберта; репродукція картини Караваджо «Лютніст»; кросворд.

Обладнання: ТЗН, фонохрестоматія. Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку:

Учні входять до класу під музичний супровід («Диво-осінь» А. Олєйникової).

1.Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку(теми семестру та уроку написані на дошці)

Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Як можна висловити свої почуття коханій людині? Упродовж багатьох століть юнаки й чоловіки співали своїм коханим пісні. На сторінках старовинних романів, у драматичних виставах, в опері ми часто читаємо чи бачимо таку сцену: пізно ввечері під балконом дівчини-красуні співає ніжну пісню про кохання юнак, аком-пануючи собі на гітарі, лютні або мандоліні. До речі, такі романтичні події відбувалися не тільки за часів сивої давнини: на початку XX століття, за розповідями очевидців, в Іспанії співи під вікном або балконом коханої дівчини не були такими вже й рідкісними, т Чи здогадались ви, про яку музику йдеться? т Якщо ви розгадаєте кросворд, то дізнаєтесь назву цієї дивовижної пісні.

Актуалізація опорних знань Розв'язання кросворда

Методичний коментар. Учні отримують незаповнений кросворд і самостійно визначають ключове слово. Запитання

1. Найпоширеніший музичний жанр. (Пісня)

2. Один із авторів Державного Гімну України. (Вербицький)

3. Автор поезії «Гірські верхівки». (Лєрмонтов)

4. Австрійський композитор, автор Першої Симфонії, в якій композитор використовує матеріал декількох пісень із циклу «Пісні мандрівного підмайстра». (Малер)

5. Один з композиторів — авторів романсу «Гірські верхівки». (Рубінштейн)

6. Назва студентського гімну. («Гаудеамус»)

7. Один з композиторів — авторів романсу «Гірські верхівки». (Свиридов)

8. «Голос» по-італійські. (Вокал)

1

2

3

4

5

6

7

8

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]