Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
УММ Прок.надзор З.О.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
03.03.2016
Размер:
138.73 Кб
Скачать

Варіант 7

1. Дайте визначення поняття організації наглядової роботи прокурора, її мети та значення.

2. Наведіть класифікаційні рубрики засобів прокурорської діяльності та реагування на порушення законів.

3. В інтересах яких суб’єктів прокурор може подати заяву до суду в порядку реалізації функції представництво інтересів громадян та держави у суді, в випадках передбачених законом? Визначте поняття «інтереси держави» та яким чином це поняття обґрунтовується прокурором при зверненні до господарського суду?

4. Які заходи реагування передбачено законодавством України на випадок виявлення порушення законів у ході проведення прокурорської перевірки?

5. Які повноваження прокурора дозволяють йому попереджати порушення законів на стадії досудового розслідування?

6. Які особливості підтримання прокурором державного обвинувачення під час касаційного провадження у кримінальних справах? Який структурний підрозділ та якої ланки прокуратури підтримує державне обвинувачення на цій стадії?

7. Назвіть питання, які належить з’ясувати прокурору під час здійснення нагляду за:

- використанням суб’єктами запобігання та протидії корупції своїх повноважень щодовиявлення корупційних діянь та інших порушень, пов’язаних із корупцією;

- виконання законів щодо запобігання та протидії корупції міністерствами і відомствами,органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівниками підприємств,установ, організацій;

- додержанням і застосуванням законів про адміністративну відповідальність за корупційні правопорушення.

8. Що може слугувати приводом для перевірки прокурором додержання законів на піднаглядному об'єкті?

ЗАДАЧА

Під час перевірки прокурором встановлено, що неповнолітнього Шевченка булозасуджено до 5 років позбавлення волі. Відбувши 3 роки покарання у виховній колонії, Шевченко досяг 18-річного віку. За період відбування покарання він став на шлях виправлення, довівши це належною поведінкою та сумлінним ставленням до праці і навчання.

Начальник виховної колонії прийняв рішення перевести засудженого Шевченко до виправної колонії мінімального рівня безпеки.

Чи необхідно вживати заходи прокурорського реагування? Якщо так, то які саме?

Варіант 8

1. У чому полягає принцип єдності прокурорської системи? Чи виправдано його розглядати у системі принципів прокурорського нагляду?

2. У чому полягає особливість діяльності та структури прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері?

3. Хто може застосовувати заходи заохочення до працівників прокуратури?

4. Проаналізуйте такі засоби прокурорського реагування як позов прокурора, вказівки прокурора, санкція прокурора, затвердження прокурора.

5. Які повноваження прокурора дозволяють йому усувати порушення, допущені на стадії досудового розслідування?

6. Які особливості виконання обвинувальної функції прокурорами на стадії провадження щодо перевірки вироків, постанов і ухвал суду?

7. Якими правами наділений прокурор, який бере участь у розгляді цивільної справи судом першої інстанції?

8. Назвіть повноваження прокурора з нагляду за додержанням законів у діяльності кримінально-виконавчій інспекції, зокрема, при виконанні покарань (адміністративних стягнень) у виді громадських і виправних робіт.

ЗАДАЧА

У ході судового засідання при розгляді кримінальної справи за обвинуваченням С. і П. за ст. 115 ч. 1 КК України (умисне вбивство) було встановлено, що слідчим А., при розслідуванні даної справи допущені порушення вимог КПК, пов’язані з легалізацією даних, здобутих оперативним шляхом. Крім того, при пред'явленні обвинувачення в його основу були покладені докази, отримані з порушенням закону.

Це виразилося в наступному:

1) у порушення вимог статей КПК України при здійсненні відеозапису дачі показань на місці підозрюваним С. не були залучені поняті. Крім того, перерви у відеозаписі ніким не прокоментовані, час початку та закінчення відеозапису, а також учасники відеозапису не оголошені.

2) всупереч вимогам КПК України перевірку показань на місці злочину за участю понятих і підозрюваного С. проводили оперуповноважені Ш. і П., яким ні слідчим, ні іншою посадовою особою, правомочною проводити слідчі дії, це не доручалося.

3) в порушення вимог КПК України в самих процесуальних документах (протоколах) відсутні дані про те, що підозрюваємий С. брав участь у зазначених слідчих діях і давав будь-які пояснення.

4) у порушення КПК України при провадженні слідчих дій підозрюваним не були роз'яснені їх процесуальні права, в тому числі право користуватися допомогою захисника.

Інших доказів, що підтверджують винність підсудних ні в ході судового засідання, ні на попередньому слідстві здобуто не було.

Прийміть рішення в ролі прокурора, який підтримує державне обвинувачення у даній кримінальній справі.