Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

іст. вчень шпори / 52. Вчення Ж.-Ж. Руссо про три ступені нерівності і походження держави

..docx
Скачиваний:
41
Добавлен:
23.02.2016
Размер:
19.17 Кб
Скачать

52. Вчення Ж.-Ж. Руссо про три ступені нерівності і походження держави.

Концепцію суспільного договору як першооснову об'єднання людей у громадянське суспільство та державу демократичного типу розробив французький мислитель і письменник Жан-Жак Руссо. ставив на перше місце добру волю, почуття, емоції та пошану

  1. Питання нерівності людей. Первісний природний стан людей був станом справедливим. Це була доба рівності, свободи, братерства за відсутності майнового розшарування, державного апарату насильства та приватної власності. Із "природного" стану люди поступово переходять у "суспільний" стан. Сім'ї об'єднуються в роди, а ті - в племена. З накопиченням багатства домінуючою стає приватна власність. Відтак виникла соціально-майнова нерівність.

Організованість суспільства, - основна причи-на нерівності. В умовах пригноблення багатими бідних природний стан розпався. Багаті запропонували бідним укласти так званий суспільний договір про створення державної влади та законів, яким будуть підкорятися всі члени суспільства.Отже, держава, стала результатом загальнолюдської угоди. її метою було забезпечення права кожному індивідуму користуватися належною йому власністю.

2. Характеристика громадянського стану людства. У фазу громадянського стану люди вступили, з виникненням держави. У майбутнє Руссо вбачає у відновленні природного стану, але за умови збереження всіх позитивних досягнень суспільства. Влада належить народові як корпоративному органові - учаснику суспільного договору

.3. Народний суверенітет. суверенітет народу виявляється у здійсненні ним законодавчої влади. Призначення уряду – втілювати в життя закони і підтримувати належний правопорядок. Відповідно до його вчення, невід'ємний суверенітет народу заперечує будь-яке представництво

. Законодавча влада як суверенна державна влада, може і повинна здійснюватись самим народом безпосередньо. Отже, єдино справедливим урядуванням Руссо визнавав пряму демократію, Він сформулював основні риси і ознаки народного суверенітету - неподільність і невідчужуваність.

4. Форми правління:

а) демократія; б) аристократія; в) монархія.

Віддавав перевагу республіці, під якою він розумів будь-яку державу, яка управляється законами, незалежно від форми правління. Демократична форма правління прийнятна для невеликих держав; аристократична - для середніх; монархічна - для великих.

5. Правова концепція. Розробляючи концепцію права, Руссо послідовно проводив ідею свободи. Вона розглядалась ним як природна сутність людини, завдячуючи свободі, людина відрізняється від тварини, бо природна свобода полягає в незалежності. Від природи людині притаманне добро, вона не має власності, ні від кого і ні від чого не залежить, а, отже, - є вільною.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.