Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
посібник Ін і КТ.doc
Скачиваний:
17
Добавлен:
21.02.2016
Размер:
8.11 Mб
Скачать

4.2. Текстовий редактор WordPad

Текстовий редактор WordPad використається для створення, редагування і форматування документів невеликого розміру різного призначення.

По своїх можливостях WordPad поступається самим відомим текстовим процесорам, наприклад, Microsoft Word. Проте він виділяється з основної маси редакторів тим, що дозволяє працювати з довгими іменами файлів, дає можливість проглядати файли перед друком. До його достоїнств слід також віднести:

• можливості по форматуванню абзаців, гнучкість у виборі шрифтів і їх зображень;

• можливість включення в документ кольорових ілюстрацій, звукових коментарів, музичних і відеофрагментів за технологією OLE 2.

Основні недоліки WordPad: не можна одночасно відкрити декілька документів і працювати з ними в одному вікні, не передбачено створення верхнього або нижнього колонтитулу, відсутні контроль правопису, стилі оформлення, немає підбору синонімів і відсутній деякий інший сервіс, пропонований в текстових процесорах типу Microsoft Word і в настільних видавничих системах.

Мал. 2. Структура вікна текстового редактора WordPad

Запуск програми здійснюється таким чином: Пуск-Программы-Стандартные-WordPad. На мал. 2 представлено вікно текстового редактора: 1 – рядок заголовка, 2 – рядок меню, 3 - панель інструментів стандартна, 4 – панель інструментів форматування, 5 – кнопка відступу першого рядка, 6 – лівий відступ, 7 – правий відступ, 8 – рядок стану, 9 - область виділення (поле маркіровки), 10 – текстове поле

Так само, як і в інших програмах Windows, у верхній частині вікна текстового редактора розташований заголовок з ім'ям файлу документа і назвою програми WordPad. Якщо ім'я документа не вказано, то заголовок вікна складатиметься з двох слів: "Документ - WordPad".

Основну частину екрану займає текстове поле - те місце, де з'являтиметься текст. Між лівим краєм тексту і лівою рамкою вікна розташована область виділення, що використовується для маркировки (виділення) рядка, абзаців або всього тексту. В літературі її називають також полем (колонкою) маркировки.

Якщо весь текст документа не поміщається у вікні, то нижче за текстове вікно і справа з'являються смуги прокрутки, що дозволяють проглянути на екрані інші частини документа, що не поміщаються в даний момент у вікні. Бажано запускати програму в повноекранному вікні.

Зміна зовнішнього вигляду вікна: так само, як в інших програмах Windows, зовнішній вигляд вікна текстового редактора WordPad визначається підпунктами, вибраними в меню Вигляд: Панель інструментів; Панель форматування; Лінійка; Рядок стану; Параметри.

Якщо зліва від якого-небудь з перших чотирьох пунктів в меню стоїть мітка, то вказаний в команді елемент відображений у вікні. Уявлення на екрані панелі інструментів, панелі форматування, лінійки і рядки стану полегшує і прискорює роботу користувача, але зменшує робоче поле вікна.

Пункт Параметри викликає на екран вікно діалогу, що містить декількох вкладок, кожна з яких за рахунок установки відповідного прапорця дозволяє при роботі з файлом певного формату відобразити у вікні програми наступні елементи: панель інструментів, панель форматування, лінійку і рядок стану.

Панель інструментів містить кнопки, дублюючі команди, що часто використовуються. Щоб натискувати кнопку, потрібні менші тимчасові витрати, ніж щоб відкрити меню і вибрати відповідну команду. Панель інструментів можна перетягнути за допомогою миші в будь-яке місце вікна.

Панель Форматування містить кнопки, прискорюючі форматування символів і абзаців. Панель форматування розташовується нижче панелі інструментів.

Щоб відформатувати окремий фрагмент тексту, його слід виділити і натискувати відповідну кнопку на панелі форматування. Панель форматування можна перетягнути за допомогою миші в будь-яке місце вікна.

Рядок стану розташований уздовж нижнього краю вікна. В ній відображується довідкова інформація, наприклад, про призначення виділеної в даний момент команди.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.