- •Зміст папки
- •Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки з трудового навчання
- •Орієнтовне тематичне планування
- •Урок № 1
- •Хід уроку
- •1. Вступна бесіда:
- •2. Бесіда про професії людини. Робота над загадками:
- •Урок № 2
- •Хід уроку
- •Урок № 3
- •Хід уроку
- •Урок № 4
- •Хід уроку
- •Урок № 5
- •Хід уроку
- •Урок № 6
- •Хід уроку
- •Гра «Вгадай дерево»:
- •Урок № 7
- •Хід уроку
- •Урок № 8
- •Хід уроку
- •Урок № 9
- •Хід уроку
- •Урок № 10
- •Хід уроку
- •Урок № 11
- •Хід уроку
- •Урок № 12
- •Хід уроку
- •Урок № 13
- •Хід уроку
- •Урок № 14
- •Хід уроку
- •Урок № 15
- •Хід уроку
- •Гра «Монгольська»:
- •Урок № 16
- •Хід уроку
- •Урок № 17
- •Хід уроку
- •Урок № 18
- •Хід уроку
- •Вступне слово вчителя:
- •Розподіл завдань по групах:
- •Урок № 19
- •Хід уроку
- •Урок № 20
- •Хід уроку
- •Урок № 21
- •Хід уроку
- •Урок № 22
- •Хід уроку
- •Урок № 23
- •Хід уроку
- •Урок № 24
- •Хід уроку
- •Урок № 25
- •Хід уроку
- •Вступна бесіда
- •Урок № 26
- •Хід уроку
- •Ознайомлення з правилами догляду за взуттям
- •Урок № 27
- •Хід уроку
- •Урок № 28
- •Хід уроку
- •Урок № 29
- •Хід уроку
- •2. Словникова робота:
- •Урок № 30-31
- •Хід уроку
- •Урок № 32
- •Хід уроку
- •Урок № 33
- •Хід уроку
- •Урок № 34
- •Хід уроку
- •1. Проблемна ситуація.
- •2. Бесіда з учнями.
- •3. Слухання казки «Професії поросяти».
Урок № 2
Тема: «Загальні уявлення про папір та його виробництво. Види паперу. Економне використання паперу».
Мета: ознайомити учнів з історією виникнення та властивостями паперу, його видами; розвивати увагу, мислення, виховувати бережне ставлення до речей.
зроблених з паперу
Обладнання: предметні малюнки, колекція «Види паперу», підручник.
Тип уроку: комбінований.
Методи і прийоми роботи:розповідь, бесіда, пояснення, гра, робота з підручником, практична робота.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Привітання:
-
Дзвінко пролунав дзвінок,
Всіх покликав на урок.
Тож сідайте всі в рядок —
Починається урок.
2. Перевірка готовності до уроку.
3. Упорядкування робочих місць.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності:
-
Сьогодні на уроці ми дізнаємося звідки до нас з’явився папір, які є види паперу є, навіщо нам потрібний папір і що з нього можна зробити.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь учителя про історію виникнення паперу.
-
Папір вперше був винайдений у Китаї (ІІІ ст. н. е.). Перший папір виготовляли з молодих пагонів бамбука, подрібненого до волокон. Ці стебла розрізали, товкли в ступі, розводили водою, а потім зневоднювали, накладаючи на масу, що утворилась, сітку. Цю сітку трясли доти, поки вода стікала. Коли вода стекла, паперовий аркуш був готовий. Його залишилося лише спресувати і висушити. Проте всі свої винаходи китайці намагалися тримати в секреті. Не минув цієї участі й папір. Спосіб виготовлення паперу китайський уряд оголосив державною таємницею. Але з часом папір проник спочатку в Середню Азію, звідти до арабів, від арабів — до Іспанії, а з Іспанії — в усі інші країни Європи. До середини ХІХ ст. папір виготовляли з лляного або бавовняного ганчір’я. Згодом папір почали виготовляти з деревини різних порід дерев, соломи, ганчір’я, целюлози та макулатури.
2. Розгляд таблиці із зображенням послідовності процесу виготовлення паперу.
3. Гра «Що з чого зроблено?»
1) Речі зроблені з деревини.
-
Дві дощечки, дві сестри
Швидко мчать мене з гори. (Лижі)
-
Залюбки на допомогу я школярику прийду
І залишу слід помітний там, де носом проведу.
В дерев’яному кожусі я завжди вам прислужуся:
І дорослим, і малятам — всім, хто любить малювати. (Олівець)
2) Речі, зроблені з металу.
-
Голову залізну маю,
Нею цвяхи забиваю. (Молоток)
Вовк сталевий, гострий ніс,
Бавовняний має хвіст. (Голка з ниткою)
3) Речі, зроблені зі скла.
-
Груша не проста — скляна,
В темряві горить вона . (Лампочка)
4) Речі, зроблені з гуми.
-
Б’ють його, а він не плаче,
А все вище й вище скаче. (М’яч)
-
Не боїмось ми води,
Ходимо туди-сюди.
Коли дощ чи мокрий сніг,
Не промочиш з нами ніг! (Гумові чобітки)
4. Ознайомлення з властивостями паперу.
1) Розповідь учителя.
2) Знайомство із статтею підручника (с. 20).
5. Перегляд колекції «Види паперу».
6. Фізкультхвилинка.
IV. Практична робота:
1. Скручування трубочок.
2. Розривання паперу на частини.
3. Відривання смужки від аркуша.
4. Складання паперу.
V. Розгляд зразків виробу
1. Відгадування загадки.
-
Із неба диво золоте
І світить нам, і гріє,
Ніщо без нього не росте,
І всяк йому радіє.
Радієш ти, радію я,
Радіють луки, поле, гай,
Радіє з краю в край земля.
А що за диво, відгадай! (Сонце)
2. Технологія виготовлення виробу «Закладинка».
VI. Самостійна робота учнів:
Лунає тиха музика, діти працюють. За необхідності вчитель допомагає тим учням, які того потребують.
-
Що нового й цікавого вам запам’яталося?
-
Чи змінився ваш настрій наприкінці уроку?
-
Чи зігрівають наш клас сонечка, що зроблені вашими руками?
VІІ. Підсумок уроку
-
Виставка дитячих робіт.
-
Підсумкова бесіда:
-
Що нового ви дізналися на уроці?
-
Що навчилися робити?
-
Я вдячна вам за старання.
VIII. Прибирання робочих місць.