- •Зміст папки
- •Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки з трудового навчання
- •Орієнтовне тематичне планування
- •Урок № 1
- •Хід уроку
- •1. Вступна бесіда:
- •2. Бесіда про професії людини. Робота над загадками:
- •Урок № 2
- •Хід уроку
- •Урок № 3
- •Хід уроку
- •Урок № 4
- •Хід уроку
- •Урок № 5
- •Хід уроку
- •Урок № 6
- •Хід уроку
- •Гра «Вгадай дерево»:
- •Урок № 7
- •Хід уроку
- •Урок № 8
- •Хід уроку
- •Урок № 9
- •Хід уроку
- •Урок № 10
- •Хід уроку
- •Урок № 11
- •Хід уроку
- •Урок № 12
- •Хід уроку
- •Урок № 13
- •Хід уроку
- •Урок № 14
- •Хід уроку
- •Урок № 15
- •Хід уроку
- •Гра «Монгольська»:
- •Урок № 16
- •Хід уроку
- •Урок № 17
- •Хід уроку
- •Урок № 18
- •Хід уроку
- •Вступне слово вчителя:
- •Розподіл завдань по групах:
- •Урок № 19
- •Хід уроку
- •Урок № 20
- •Хід уроку
- •Урок № 21
- •Хід уроку
- •Урок № 22
- •Хід уроку
- •Урок № 23
- •Хід уроку
- •Урок № 24
- •Хід уроку
- •Урок № 25
- •Хід уроку
- •Вступна бесіда
- •Урок № 26
- •Хід уроку
- •Ознайомлення з правилами догляду за взуттям
- •Урок № 27
- •Хід уроку
- •Урок № 28
- •Хід уроку
- •Урок № 29
- •Хід уроку
- •2. Словникова робота:
- •Урок № 30-31
- •Хід уроку
- •Урок № 32
- •Хід уроку
- •Урок № 33
- •Хід уроку
- •Урок № 34
- •Хід уроку
- •1. Проблемна ситуація.
- •2. Бесіда з учнями.
- •3. Слухання казки «Професії поросяти».
Урок № 27
Тема: «Панно для класної кімнати. Підбір технік для виготовлення».
Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з різними матеріалами: рослинним матеріалом, кольоровим папером, тканиною, нитками; виготовити панно за зразком або за власним задумом; розвивати художній смак, творче мислення, дрібну моторику рук; виховувати естетичні почуття, бажання дотримуватися правил дизайну.
Обладнання: природний матеріал, кольоровий папір, тканина, нитки, мушлі, клей, пластилін, ножиці, олівці, пензлики, серветки, коробки з-під цукерок.
Тип уроку: комбінований.
Методи і прийоми роботи:розповідь, бесіда, пояснення, гра, практична робота, інструктаж.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Привітання.
2. Перевірка готовності до уроку.
3. Упорядкування робочих місць.
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності:
-
Сьогодні ми з вами уявимо себе в ролі художників-дизайнерів. Люди цієї професії володіють художнім смаком, творчим мисленням, багатою фантазією. Портрети, пейзажі, панно, які вони створюють, насичені багатством кольорів, яскравим світлом. Їх роботи прикрашають наше життя.
ІІІ. Засвоєння нових знань:
-
Вступна бесіда.
-
У своїй роботі ми будемо використовувати різний матеріал. Здогадайтесь, який?
-
Яскраві пелюстки
І запах пречудовий —
І хочеться усім
Побачити їх знову. (Квіти)
-
Зеленіло, жовтіло, упало і пропало. (Листя)
-
Є у голочки подружка,
Що прив’язана до вушка.
Слід у слід за нею ходить,
Візеруночки виводить. (Нитка)
-
Ще допоміжним матеріалом є гілочки дерев, мушлі, пісок тощо.
-
Демонстрація та аналіз зразка
-
. Інструктаж із техніки безпеки.
• Ножиці — гострий інструмент
• Зберігати ножиці необхідно у закритому вигляді.
• Різати потрібно сидячи, не розмахувати ножицями, стежити за паль-цями.
• Без дозволу вчителя не брати інструменти.
-
Фізкультхвилинка.
ІV. Практична робота:
-
Інструктаж учителя.
-
Розгляньте зразок «Акваріум».
-
У коробці з-під цукерок зробіть фон. Це може бути кольоровий папір або клаптик тканини блакитного кольору.
-
Кольоровий папір наріжте на смужки і скатайте кульки («морські камінці») або можна використати справжні мушлі. Наклейте кульки або мушлі на дно коробки.
-
Із паперу зеленого кольору або смужок тканини зробіть водорості і приклейте у коробку на основу.
-
Рибок можна зробити з половини шкаралупи грецького горіха і половини чищеного жолудя. Хвости та плавці виріжте із кольорового паперу або з осіннього листя.
-
Робота над виготовленням панно:
Учні виконують роботу за зразком або виконують панно за власним задумом.
Теми панно:
• «На лісовій галявині»;
• «На лузі»;
• «Чарівний ліс»;
• «На березі річки» тощо.
Учитель надає допомогу учням.
-
Виставка та оцінювання робіт.
Критерії відбору:
-
оригінальність ідеї,
-
самостійність виконання,
-
охайність.
VІ. Підсумок уроку
-
Чого ви навчилися на уроці??
-
Хто зробив панно за власним задумом?
-
Яку тему ви обрали? Чому?