Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лабораторні роботи.doc
Скачиваний:
17
Добавлен:
18.03.2015
Размер:
389.12 Кб
Скачать

Крок 4. Створення підказок

  1. У системі Delphi можна організувати систему спливаючих підказок – для цього треба у властивість Hint відповідного компонента внести рядок, що буде відображатися при затримці над компонентом курсору миші і установити властивість ShowHint компонента в true. Традиційно підказки створюються для кнопок швидкого доступу; так, для кнопки відкриття вікна FileOpenBtn у властивість Hint можна помістити рядок Відкрити. Зробіть спливаючі підказки для всіх кнопок вашого додатка.

  2. Підказку звичайно роблять із двох частин, розділених символом «|», наприклад, для кнопки FileOpenBtn у Hint можна внести Відкрити | Кнопка відкриття файлу. Такий підхід дозволяє використовувати як спливаючу підказку першу частину рядка Hint, друга ж частина традиційно відображається у рядку стану StatusBar внизу форми.

Щоб реалізувати цей підхід, необхідно написати процедуру оброблення події OnHint, що відбувається у додатку (Application) при наведенні миші на деякий компонент. Це подія не відображається в інспекторі об’єктів, тому її процедуру оброблення треба писати самостійно.

Створіть процедуру оброблення події OnCreate (при створенні) для форми Editor (він генерується автоматично при подвійному натисканні лівої кнопки миші на OnCreate в інспекторі об’єктів) і внесіть туди рядок:

Application.OnHint := DisplayHint;

Цей запис означає, що при події OnHint (появі підказки), що відбувається у додатку (Application) необхідно викликати метод DisplayHint.

Опис методу DisplayHint. Внесіть в опис класу TEditor рядок, що є описом процедури відображення підказки:

procedure DisplayHint(Sender : TObject);

Причому цей рядок повинен бути занесений у розділ public.

Визначення методу DisplayHint. У розділ implementation включіть визначення методу DisplayHint, що заносить у рядок SimpleText панелі StatusBar підказку Hint:

procedure TEditor.DisplayHint(Sender : TObject);

begin

StatusBar.SimpleText := GetLongHint(Application.Hint);

end;

Функція GetLongHint виділяє довгу частину (розташовану за символом | ) підказки Hint.

Зміст звіту

1. Назва і мета роботи.

2. Код програми.

3. Відповісти на питання.

Контрольні питання

  1. Як вивести на екран вікно повідомлення? Як задати заголовок, текст, комбінацію кнопок та іконок вікна? Як проаналізувати код натиснутої кнопки вікна повідомлення?

  2. Розкрийте технологію створення вікна About. Що таке модальне вікно? Який метод відображення на екрані модального вікна? Як зафіксувати розміри вікна? Як розташувати на формі рисунок? У чому полягає особливість кнопки BitBtn?

  3. Як відобразити спливаючі підказки у рядку стану форми? Як створити власну процедуру оброблення будь-якої події, яка не відображається в Інспекторі Об’єктів?

Література

1. Александровский А. Delphi 5. Разработка корпоративных приложений. – М.: ДМК, 2000. – 512 с.

2. Архангельский А. Я. Object Pascal в Delphi. – М.: ЗАО «Издательство Бином», 1999. – 224 с.

3. Архангельский А. Я. Программирование в Delphi 6. – М.: ЗАО «Издательство Бином», 2002. – 1120 с.

4. Бобровский С. Delphi 5: Учебный курс. – СПб.: Питер, 2002. – 640 с.

5. Вирт Н. Алгоритмы + структуры данных = программы. – М.: Мир, 1985. – 406 с.

Лабораторна робота № 10

Тема: Створення програми для перегляду рисунків.

Мета: Ознайомитись із технологією розроблення багатовіконного графічного інтерфейсу Windows (Multiple Document Interface).

Практичні завдання

Крок 1. Створення форми для головного вікна

  1. Створіть новий проект.

  2. Змініть ім’я форми на MainForm, заголовок на Picture Editor, висоту встановіть в 450, ширину в 575 пікселів, властивість FormStyle встановіть в fsMDIForm (це означає, що форма буде використовуватися як головне вікно багатодокументного MDI інтерфейсу).

  3. Розташуйте на формі компонент MainMenu (вкладка Standard) і змініть його ім’я на MainMenu. Двічі натисніть ліву кнопку миші на іконці MainMenu і, використовуючи контекстне меню (права кнопка миші), виберіть пункт Insert From Template… (Вставити із шаблона…). У вікні, що розкрилося, виберіть пункти File Menu (файлове меню) і Window Menu (віконне меню). З меню File видаліть пункти Print і Print Setup, а з меню WindowNew Window, Hide і Show. Поставте у відповідність пунктам меню клавіші швидкого доступу. Закрийте редактор меню.

  4. Збережіть модуль з ім’ям MainUnit, а проект з ім’ям PixEditor.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.