Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
плани конспекти уроків 10 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.31 Mб
Скачать

10 Клас

ТЕМА: Живопис. Український авангард. Графіка. Народне мистецтво та основні центри

художніх промислів. Петриківський розпис

МЕТА: ознайомлювати учнів із розвитком живопису XX ст., поняттями «авангард» та «український авангард», видатними графіками і живописцями XX ст., народним мистецтвом України та основними художніми промислами, одним із яких є  петриківський розпис; розвивати зацікавленість мистецтвом, спостережливість, інтерес до культурної спадщини; виховувати любов до мистецтва, дбайливе ставлення до народного мистецтва, пам'яток української культури.

ОБЛАДНАННЯ: картки-завдання з описом різних методів виконання елементів петриків­ського розпису; плакати з видами живописних настінних роз­писів; роздавальний наочний матеріал (кольорові зірочки для кожного учня); клас прикрашений учнівськими графічними та жи­вописними композиціями за мотивами петриківського розпису, таблиці-абетки майстерності.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

Побажання гарного настрою, позитивного спілкування, активної роботи.

Повідомлення про організацію роботи на уроці

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Показ слайдів.

Інтерактивна гра «Картинна галерея».

На одному слайді розташованопо 4—5 репродукцій картин або фотографій різних видів розпису (настінний розпис, мальовки, станковий живопис, розпис по дереву, писанкарство та. ін.). Об'єднавши учнів у групи, учитель пропонує їхнім представникам через деякий час вибрати репродукції картин,

що містять зразки петриківського розпису

• Які спільні риси, специфічні форми у декоративному живописі ви бачите на продемонстрованому слайді?

• Що об'єднує ці витвори мистецтва?

Обговорення.

• Яке значення має мистецтво у суспільстві?

• Чи є у вас особиста зацікавленість у вивченні запропонованої теми?

III. Визначення мети уроку

Мультимедіа «Народний декоративний настінний розпис»

Обговорення відеосюжету та формування мети уроку

IV. Засвоєння нових знань

Інтерактивна частина.

Групова робота з теоретичним та практичним матеріалом, поданим на картках-завданнях для кожної групи окремо. Роботу побудоване на основі інтерактивного методу «Ажурна пилка»

Об'єднання учнів у п'ять груп «однокольорових» (по кількості основних елемен тів петриківського розпису). Кожна група отримує від учителя свою картку-завдання.

Учні у групах вивчають та обговорюють текст, роблять висновки, знаходять визначення різних технічних прийомів петриківського розпису.

Акцентування уваги на трансформації художніх образів, імпровізації

V. Первинна перевірка матеріалу

Робота у групах з виконання елементів розпису

Визначення та формулювання ключових понять та термінів, які були надані для вивчення у тексті карток-завдань

VI. Закріп­лення знань

Методичний прийом «Класи­фікація». Групи отримують завдання на виконання колективної твор­чої роботи (панно «Квіти», панно «Птахи», панно «Яго­ди», панно «Листя»)

Спираючись на отримані знання, учні повинні виконати колективну творчу роботу за мотивами петри-ківського розпису.

Обговорення. Пояснити поняття «зернятко» та «кривеньке зернятко», «бігунець», «перехідний

мазок».

Порівняння технічних прийомів, за допомогою яких виконуються основні елементи петриківського розпису