Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 кл 1урок.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.95 Mб
Скачать

V . Висновок:

Вч. Як вив вважаєте, на уроці було цікаво? Я дуже рада, що вам сподобалося. Ми дізналися, що різні види мистецтва тісно пов’язані між собою. Література – це мистецтво слова. Коли вірші та мелодія поєднуються у пісні, то вони починають жити як новий твір, у якому музика й література збагачують та доповнюють одна одну.

  • Який твір є прикладом поєднання літератури й музики?

  • Чи можна сказати, що слова пісні важливіші, ніж її мелодія?

  • Чи можна співати без слів7

  • Як виникає пісня?

Домашнє завдання

Слухати музику за власним вибором, виконати її вокалізом, розповісти про її зміст та звучання.

Урок 2.

Тема уроку: Пісня без слів .

Мета уроку:

Навчальні: ознайомити учнів із особливостями інструментальних творів, що мають назви «Пісня», «Пісня без слів»;

  • Поглибити знання учнів про творчість Л.Ревуцького;

Виховна: виховувати любов до класичної музики і музики рідного краю ;

  • виховання основних моральних якостей особистості, працелюбності у подоланні перешкод, охайності, вміння працювати самостійно і в колективі, вміння дотримуватися правил під час виконання співу та музичних вправ.

Розвиваючі: розвиток та корекція співацьких навичок;

розвивати корекцію музичного слуху та слухового самоконтролю;

Корекційні завдання: корекція дикційно – співацького апарату та фонематичного слуху;

  • корекція правильної постави під час співу;

  • корекційний розвиток моторних функцій і дихання;

  • Корекційний розвиток ЗПР дитини.

Наочні посібники: Портрет Л. Ревуцького,

А. Лобова «Музичне мистецтво» 5 клас.

Музичний матеріал: Л.Ревуцький «Пісня» , В.Барвінський «Пісня без слів» О. Антонюк «Ода пісні»

Т.З.Н. Магнітофон, музичний інструмент.

ХІД УРОКУ.

1.Організація учнів до уроку.

Музичне вітання .

Любі хлопчики та дівчатка,

Знаєм безліч ми пісень

Заспіваємо для початку:

«Добрий день вам, добрий день!»

Вч. Цікаво, як, на вашу думку, виникає назва твору? Щойно ви прослухали інструментальну музику, але, якщо помітили, то головною її ознакою була наспівність, тобто пісенність. Тому цей твір має назву «Пісня». Ми поговоримо з вами на уроці про те, чому інструментальним творам дають назву «Піісня»

Актуалізація опорних знань.

  • З яким жанром музики ми ознайомилися на попередньому уроці?

Подивіться на дошку й виконайте завдання.

Закінчіть речення. Обравши один варіант відповіді.

  • Вокаліз-це……

1.Одноголосний вокальний твір з інструментальним супроводом.

2.Музичний твір для виконання голосом (солістом або хором) без слів у супроводі музичного інструмента або оркестру.

Багато композиторів написали твори, що називаються піснями без слів, піснями для різних музичних інструментів (не для співу). Головні мелодії таких творів звучать, як пісня, - протяжно, співуче, мелодійно, у супроводі акомпанементу. Твори з такими назвами є різноманітними за своїм змістом, почуттями, що їх утілюють композитори.

Такий твір – «Пісня» - є і в Льва Миколайовича Ревуцького – видатного українського композитора, педагога, музичного та громадського діяча. Він народився на Чернігівщині. Після здобуття освіти в Київському університеті та консерваторії виявив себе талановитим композитором, науковцем і педагогом. Майже півстоліття викладав у Київській консерваторії. Написав багато творів (наприклад, цикли «Козацькі пісні», «Галицькі пісні», «Сонечко»)на основі народних пісень. Також склав поему-кантату «Хустина», концерт для фортепіано з оркестром, дві симфонії, фортепіанні п’єси та пісні, інструментальні твори. Левко Ревуцький – автор багатьох творів різноманітних жанрів. Саме з його ім’ям пов’язане становлення української симфонічної та фортепіанної музики ХХ ст..

Пісенна тематика та обробки українських народних пісень посідають чільне місце у творчості Льва Ревуцького. Композитор майстерно поєднував різні жанри українського народного фольклору з професійною інструментальною музикою.

«Пісня» Л.Ревуцького – це невелика фортепіанна п’єса, що нагадує українські народні пісні-думи. Зараз ви послухаєте її та поміркуєте, яким є характер цього твору.

Слухання «Пісні» Л.Ревуцького

  • У якому темпі звучить музика?

  • Чому композитор назвав свій інструментальний твір «Піснею»?

  • Порівняйте «Пісню» Л.Ревуцького з «Вокалізом» С.Рахманінова. Чим різняться між собою ці два твори? Чим вони схожі? (Відрізняються складом виконавців. Схожі за характером виконання, засобами виразності.)

  • Визначте особливості ритму цього твору, використовуючи таблицю у папці.

Отже «Пісня» - це невелика фортепіанна п’єса, широка, наспівна мелодія якої ллється зосереджено і стримано, нагадуючи українські народні пісні – думи.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]