
- •Урок 1.
- •Мета уроку:
- •1.Організація учнів до уроку.
- •II .Слухання.
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •IV. Вокально – хорова робота.
- •V . Висновок:
- •Урок 2.
- •Мета уроку:
- •1.Організація учнів до уроку.
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •I V. Виконання пісні о.Антоняка «Ода пісні»
- •V . Висновок:
- •Урок 3.
- •Мета уроку
- •1.Організація учнів до уроку.
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •V . Висновок.
- •Урок 4.
- •Мета уроку
- •1.Організація учнів до уроку.
- •II .Слухання. Кантата м. Лисенка „Радуйся, ниво неполитая” (5 частина)
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •I V. Виконання укр. Нар. Пісні «Їхав козак за Дунай»
- •V . Висновок.
- •Урок 5 .
- •Мета уроку :
- •1.Організація учнів до уроку.
- •II . Слухання. Увертюра до опери м. Лисенка „Тарас Бульба”
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •V . Висновок.
- •Урок 6.
- •Мета уроку :
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •IV . Робота над піснею „Засвіт встали козаченьки”
- •V . Висновок.
- •Урок 7.
- •Мета уроку :
- •Урок 8 .
- •Мета уроку :
- •Урок 9.
- •Мета уроку :
- •Казка „Чарівна скрипка
- •Урок 10.
- •Мета уроку :
- •1.Організація учнів до уроку.
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •IV. Робота над піснею „Чарівний смичок”
- •V . Висновок.
- •Урок 11.
- •Мета уроку :
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні „Все це потрібно мені”
- •V . Висновок.
- •Урок 12.
- •Мета уроку :
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •IV . Робота над піснею „Все це потрібно мені” а. Житкевича
- •V . Висновок.
- •Урок 13.
- •Мета уроку :
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування пісні „Ой на горі на й женці жнуть”
- •V . Висновок.
- •Урок 14
- •Мета уроку :
- •III. Виконання музичної розспівки. Гама до мажор . Тонічний тризвук .
- •V . Висновок.
- •Урок 15 .
- •Мета уроку :
- •III. Виконання музичної розспівки.
- •V . Висновок.
- •Урок 16 .
- •Мета уроку :
III. Виконання музичної розспівки. Гама до мажор . Тонічний тризвук .
Звукоряд , в якому є тоніка До, а між нотами - Мі – Фа (ІІІ- ІV) та Сі – До (VII - VIII) півтон, називається звукорядом До мажор.
Якщо у звукоряді ступені ладу ідуть за порядком - від нижньої тоніки до верхньої , такий звукоряд називається гамою , а мажорний звукоряд – мажорною гамою.
Стійкими ступенями є І, ІІІ, V. Прослухайте , як звучить
Гама до мажор і проспівайте її всі разом.
Звуки , побудовані на стійких ступенях , утворюють тонічний тризвук . Одночасне звучання трьох і більше звуків називають акордом .
IV. Розучування пісні „До, ре, мі”
Вч. Під час розучування добивайтесь чистого і красивого звучання вашого голосу; не співайте крикливим звуком і стежте за чистотою інтонації. Караоке. Пісня „До, ре, мі”
ДО – пташина в'є гніздо, РЕ – діточок береже. МІ – у нашому дворі ФА – радіє дітвора. СОЛЬ – співає вся земля. СІ – співаємо усі, Щоби знов співати „ДО”. До-ре-мі-фа-соль-ля-сі-до. До-сі-ля-соль-фа-мі-ре-до.
V . Висновок.
Сьогодні ми розглянули тему „Музика у кіномистецтві” і познайомилися з піснею композитора Річарда Роджерса до кінострічки „Звуки музики”.
|
|
Урок 15 .
ТЕМА : Казкова тема у професійній музиці.
Мета уроку :
Навчальна : Розкриття широкої палітри зв’язків музики з літературою;
Жанр – балет;
Творчість П.І. Чайковського
Виховна : Виховувати інтерес та любов до музики.
Розвиваюча : Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники: О. Лобова «Музичне мистецтво»
5 клас, портрет П.Чайковського,
Музичний матеріал : П. Чайковський Балет«Луску-чик»:
«Марш» «Вальс квітів» Колядка «Добрий вечір тобі, пане гос-подарю»
Т. Н. З : магнітофон.
ХІД УРОКУ :
Музичне вітання.
Любі хлопчики та дівчатка,
Знаєм безліч ми пісень
Заспіваємо для початку:
«Добрий день вам, добрий день!»
Вступне слово вчителя.
Казкова тема
Казкова тема завжди приваблювала професійних композиторів, які у своїх творах засобами музичного мистецтва розкривали образи казкових персонажів, їхні характери, почуття та переживання. Казку можна переповісти словами, показати на сцені чи в кіно: в ній все зрозуміло, бо дійові особи спілкуються за допомогою діалогу. Але існує вид мистецтва, в якому зміст передається шляхом поєднання музики, хореографи та сценічної дії. Це — балет.
Відомості про балет П. Чайковського „Лускунчик”
Російський композитор Петро Чайковський створив балет «Лускунчик» за мотивами старовинної німецької казки «Лускунчик і Мишачий король». Музика першої дії балету вдало передає світлий, радісний настрій галасливої дітвори, що зібралася в будинку, в якому живуть Клара та її брат Фріц. Весело і бадьоро звучить мелодія маршу — розпочинається свято навколо ялинки. ІІ .Слухання. Марш із балету П. Чайковського „Лускунчик” У балеті „Лускунчик” є багато музичних номерів і танців, однак особливо запам'ятовується «Вальс квітів». Плавно, наспівно і дуже поетично звучить музика цього вальсу. Під його чарівні звуки танцюють «квіти» і радісно вітають Лускунчика і Клару. Аналіз прослуханого твору
Вч .Як у балеті поєднано образну мову музики та казки? Уч. Відповіді
Вч. Який характер прослуханих фрагментів? Уч. Відповіді
Вч . Чим прослухані фрагменти відрізняються, а чим – подібні?
Уч. Відповіді. Розповідь про Різдвяні свята
Дія в балеті „Лускунчик” відбувається на Різдвяні свята. Вони є найголовнішими зимовими святами, а своїм корінням сягають далеких язичницьких віків. Для давньої людини різдвяні свята знаменували відновлення життєдайної сили сонця, перемогу світла й життя над зимовим мороком і омертвінням у природі. А нині – це великі свята зі своїми неповторними обрядами, піснями, звичаями.