Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 кл 1урок.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.95 Mб
Скачать

ТЕМА: Музика і мистецтво слова.

Урок 1.

Тема уроку: Музика – поезія душі.

Мета уроку:

Навчальна: розширити уявлення учнів про музичні жанри, про значення взаємодії музичного мистецтва та літератури, зокрема в пісенному жанрі;

- розглянути можливість вокального виконання музики за відсутності слів, дати учням поняття «вокаліз», «інтонація», «жанр»;

- довгі та короткі звуки.

Виховна: виховувати любов до класичної музики і музики рідного краю ;

  • виховання основних моральних якостей особистості, працелюбності у подоланні перешкод, охайності, вміння працювати самостійно і в колективі, вміння дотримуватися правил під час виконання співу та музичних вправ.

Розвиваюча: розвиток та корекція співацьких навичок;

розвивати корекцію музичного слуху та слухового самоконтролю;

Корекційні завдання: корекція дикційно – співацького апарату та фонематичного слуху;

  • корекція правильної постави під час співу;

  • корекційний розвиток моторних функцій і дихання;

  • Корекційний розвиток особистості дитини із ЗПР.

Наочні посібники: Портрет С. Рахманінова,

А. Лобова «Музичне мистецтво» 5 клас.

Музичний матеріал: С. Рахманінов «Вокаліз»,

О. Антонюк «Ода пісні»

Т.З.Н : магнітофон, музичний інструмент.

ХІД УРОКУ.

1.Організація учнів до уроку.

Музичне вітання .

Любі хлопчики та дівчатка,

Знаєм безліч ми пісень

Заспіваємо для початку:

«Добрий день вам, добрий день!»

Вч. Мистецтво – це чарівний світ краси, що з давніх – давен приваблює до себе людей. На Землі мистецтво існує майже сорок тисячоліть. Твори різних видів мистецтва – літератури, театру, танцю, музики, живопису, скульптури, архітектури – люди сприймають по-різному: деякі з них сприймають зором, інші – слухом. Проте всі вони споріднені, їх об’єднує спільна мета – передати людині ідею митця, його ставлення до навколишнього світу, до людини, до життя загалом. Нам необхідно зрозуміти митця, те, як він сприймає життєві явища,співвідносить суміжні види мистецтва та причини їх впливу на людину – слухача, читача, глядача. Це дає можливість краще зрозуміти мистецтво взагалі й музичне зокрема.

Мистецтво слова – особливе, називається літературою і шанується здавна. Літописців поважали і князі, і прості люди. Книга вважалася вершиною мудрості. Від початку свого існування й до наших часів книга є постійним супутником людини. Література як мистецтво слова у різних формах утілює уявлення про навколишній світ, впливаючи на слух, почуття та думки читача. Як художник знаходить найточніші колір, тон, форму, як композитор добирає потрібні звуки та інструменти , так і письменник має знайти найяскравіші слова, найвлучніші вирази для втілення своїх думок та почуттів.

Поезія та музика в прадавні часи були поєднанні в єдиному мистецтві – пісні. Із плином віків музика й література перетворилися на окремі види мистецтва, проте спорідненість між ними збереглася й досі. Зокрема, вокальна музика – це співзвуччя музики й поезії, яких поєднує ритм як поетичної, так і музичної мови.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]