Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
тести і задачі педіатрія.doc
Скачиваний:
24
Добавлен:
03.05.2019
Размер:
470.53 Кб
Скачать
  1. Крепітація вислуховується на висоті вдиху і нагадує „тріск сухого волосся”, має постійний склад і однорідний калібр звуків, не змінюється під час кашлю.

Шум тертя плеври чути в обидві фази дихання, коли фонендоскоп натискає на грудну клітку, шум тертя плеври посилюється (крепітація не змінюється), його чути більш поверхнево, неначе в самому вусі, він краще вислуховується в пахвових зонах. Патогномонічним симптомом для шума тертя плеври є симптом „ несправжнього вдиху”.

Задача №3

У дитини 4 років діагностовано гострий бронхіт. При аускультації вислуховуються множинні сухі хрипи 1. Які види сухих хрипів Ви знаєте і з якими процесами у бронхах пов’язана їхня поява? Високі хрипи (свистячі) – їх поява пов’язана з ураженням дрібних бронхів чи бронхіол (набряк, бронхоспазм).Низкі хрипи (дзижчащі, гудячі, урчащі) виникають у великих бронхах у наслідок скупчення секрету та набряку слизової оболонки.

Задача №4

Під час обстеження у поліклініці дитини 5 років при аускультації праворуч у підлопаткової ділянці відзначили бронхіальне дихання. 1.Чи може бути ця локалізація бронхіального дихання звичайною? Поясніть. Ні, не може. У цьому разі бронхіальне дихання є патологічним і може бути пов’язане з великою пневмонією, абсцесом чи ателектазом легень

Задача №5

Дитина 10 років знаходиться у реанімаційному відділенні з тяжкою дихальною недостатністю, травмою грудної клітки. При пальпації м’яких тканин грудної клітки відзначається „ хрускіт” під пальцями.1. З чим пов‘язане це явище? З підшкірною емфіземою

Задача №6

У новонародженого хворого діагностовано двобічну пневмонію. Відзначається дихальна недостатність з участю допоміжної мускулатури, роздуванням крил носа, „ губи трубача”, „пінисті” виділення на губах. 1. Як можна пояснити виникнення ”пінистих” виділень з роту? Це секрет респіраторного тракту. У новонародженого слабкий кашльовий поштовх внаслідок незакінченої мієлінізації n.vagus і недорозвинення дихальної мускулатури.

Задача №7

Дитина перенесла локальну форму туберкульозу. При рентгенологічному обстеженні виявлено повітряну порожнину (каверну) у правій легені. 1. Який патологічний характер дихання відмічається над порожниною при аускультації? Амфоричне

Задача №8

Дитина отримує лікування з приводу гострого бронхіту. Лікар відзначає у хворої жорстке дихання Ураження бронхів якого калібру ймовірне у цьому випадку. Ураження дрібних бронхів.

Задача №9

Дитина після переохолодження та довгого плачу переривчасто дихає.1. Як називають цей вид дихання і за якої патології його спостерігають? Сакадоване. Може виникати за ураження діафрагмового м’яза, туберкульозу верхівки легені.

Задача №10

У дитини 10 років діагностовано лімфаденопатію, у тому числі збільшені лімфовузли: біфуркаційні, трахеобронхіальні, бронхопульмональні.1. Які симптоми свідчать про їхнє збільшення? Філософова, Маслова, Корань’ї, Аркавіна.

Задача №11

У дитини відзначається експіраторна задишка, коробковий відтінок легеневого звука при перкусії, високі, свистячі сухі хрипи при аускультації.1. Який механізм виникнення цих хрипів? Набряк, бронхоспазм дрібних бронхів, бронхіол.

Задача №12

Дитина хворіє тиждень. Захворювання супроводжується кашлем. Спочатку кашель був сухим, через 3 доби став вологим, з’явились вологі хрипи.1. Пояснити, як змінюється характер кашлю залежно від рівня ураження дихальних шляхів? Сухій, коли уражені глотка, гортань, Продуктивний, вологий у разі трахеобронхіту.

Заняття 3. Задача №1

Дитині 7 років. Звернулась до лікаря зі скаргами на вологий кашель, особливо вранці. Хворіє протягом 3 років. Є підозра на хронічне бронхолегеневе захворювання. Під час об’єктивного обстеження виявлено вкорочення перкуторного звука зліва в ділянці нижньої частки. В цьому ж місці послаблене дихання, вислуховуються різнопухирцеві вологі хрипи.

1. Які додаткові дослідження треба провести дитині? Загальний аналіз крові. Мікроскопічне та бактеріологічне дослідження мокротиння. Рентгенографія органів грудної клітки. Бронхоскопія. Бронхографія.

Спірографія. Пневмотахометрія.

Задача № 2

Дитині 4 місяці. Розвивається добре. Від народження мати помітила, що в дитини гучне дихання, яке посилюється в стані неспокою. Під час огляду виразна інспіраторна задишка з утягуванням податливих ділянок грудної клітки. Під час аускультації – грубий провідний шум вдиху, видих звичайний.Як можна розцінити описану клінічну картину? 2. Яка найімовірніша причина порушення дихання? Можна припустити про природжений стридор, оскільки такі зміни спостерігаються у дитини від народження.

Задача № 3

Дитина 2,5 року захворіла на ГРВІ. На її фоні з’явилися „гавкаючий „ кашель, осиплість голосу, задишка з шумним вдихом, втягування податливих ділянок грудної клітки.

1. Як пояснити цю симптоматику? Описана клініка стенозувального ларинготрахеїту (несправжній круп)

Задача №4

Дитині 4 місяці. Розвивається добре. З народження мати помітила, що у неї голосне дихання, яке посилюється в стані неспокою. При огляді виражена інспіраторна задишка з утягуванням податливих ділянок грудної клітки. При аускультації – грубий провідний шум вдиху, видих звичайний. Підозрюється природжений стридор.1. Які методи дослідження є найінформативнішими для диференційної діагностики? Слід провести пряму ларингоскопію і трахеоскопію, оскільки подібну клінічну картину може спричинити будь-яка перешкода у верхніх дихальних шляхах.

Задача №5

Хворий 12 років хворіє на муковісцидоз, бронхоектатичну хворобу. Дитина відстає у фізичному розвитку, бліда. Наявне потовщення дистальних фаланг пальців рук, вопуклість нігтів.Яку назву мають такі характерні зміни пальців? Чому вони формуються? „Барабанні палички”, нігті – „ годинникові скельця” виникають як прояв дистрофічних змін тканини внаслідок хронічної гіпоксії.

Задача №6

У дитини 6 років бронхіальна астма. 1.Які методи алергодіагностики Ви знаєте? Збір алергічного анамнезу. Ведення щоденника харчування. Провокаційні проби. Елімінаційні проби. Шкірні проби. Визначення рівня IgE у сироватці крові та секретах. Визначення специфічних антитіл у сироватці імунологічними методами (ІФА, ПЛР).

Задача№7

У дитини 2 років у стані спокою спостерігається періоральний ціаноз, блідість шкіри, помірна задишка та тахікардія (ЧД 40 за 1 хв., ЧСС 130 за хв), розвивається тенденція щодо підвищення АТ й ацидозу (рН 7,3, рО2 – 75 мм рт. ст.), температура 37,3 ºС.

1 Який ступінь ДН у дитини? II ступінь ДН

Задача №8

У дитини 3 років наявний нападоподібний кашель із репризами. Хлопчик не має щеплень.

1. Яке захворювання можна запідозрити? Кашлюк

Задача №9

У дитини 1 року відзначено слизисті виділення з нісу, чхання, сухий кашель. Задишки немає, ЧД 34 за хв. Зів гіперемійований. Перкуторних і аускультативних змін з боку органів дихання не видзначено. 1. Який діагноз є найімовірнішим? гострий ринофарингіт

Задача №10

У дитини 3 років на фоні грипу з високою температурою з’явилися утруднене ковтання, гіперсалівація, стридорозне дихання під час вдиху; вимушена позиція з відкритим ротом, висуненим язиком, нахиленою головою. 1. Яке захворювання можна запідозрити в цьому разі? Описана клініка гострого епіглотиту

Задача №11.

У дитини 4 років під час легкого фізичного навантаження з’являються помірна задишка, тахікардія. 1. Який ступінь ДН у дитини? I ступінь ДН

Задача №12

У новонародженої недоношеної (30 тижнів) дитини після народження розвинулася дихальна недостатність. 1. Які патологічні стани зумовлюють клінічну картину дистрес-синдрому новонародженої дитини? Це порушення дихання як легеневого, так і позалегеневого походження у новонароджених. Причини: асфіксія в пологах, пневмопатії (хвороба гіалінових мембран, неповне розправлення легень, масивна аспірація з подальшою пневмонією та ателектазами), пневмонія, крововиливи в паренхіму легень, пологова травма мозку

Соседние файлы в предмете Педиатрия