- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8.
- •Задача 11.
- •Задача 12.
- •Задача 13.
- •Задача 14.
- •Задача 15.
- •Задача 16.
- •Задача 17.
- •Задача 18.
- •Задача 19.
- •Задача 20.
- •Задача 21.
- •Задача 22.
- •Задача 23.
- •Задача 24.
- •Задача 25.
- •Задача 26.
- •Задача 27.
- •Задача 28.
- •Задача 29.
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 33.
- •Задача 34.
- •Задача 35.
- •Задача 36.
- •Задача 37.
- •Задача 38.
- •Задача 2
- •Недостача 2 людини Задача 3
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8.
- •Задача 11.
- •Задача 12.
- •Задача 13.
- •Задача 14.
- •Задача 15.
- •Задача 16.
- •Задача 17.
- •Задача 18.
- •Задача 19.
- •Задача 20.
- •Задача 21.
- •Задача 22.
- •Задача 23.
- •Задача 24.
- •Задача 25.
- •Задача 26.
- •Задача 27.
- •Задача 28.
- •Задача 29.
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 33.
- •Задача 34.
- •Задача 35.
- •Задача 36.
- •Задача 37.
- •Задача 38.
- •Задача 5.
- •Задача 6.
- •Задача 7.
- •Задача 8.
- •Задача 5.
- •Задача 6.
- •Задача 7.
- •Задача 8.
Задача 19.
Необхідно розрахувати загальну потребу підприємців в основному та оборотному капіталі для започаткування бізнесової діяльності. Визначити норматив оборотних коштів у виробничих запасах основних матеріалів і напівфабрикатів кількох видів, якщо відомо, що згідно з планом 4-го кварталу має бути випущено виробів Х – 200 шт., Y – 50 шт. вихідні дані для розрахунку наведені у таблиці:
Показники |
Шифр окремих видів матеріалів |
|||
А |
В |
С |
D |
|
Норма витрати На виріб Х, кг На виріб Y, кг |
100 200 |
200 150 |
10 30 |
10 50 |
Ціна договірна, грн./т. |
80 |
50 |
180 |
1000 |
Інтервал між поставками, діб |
20 |
30 |
60 |
90 |
Транспортний запас, діб |
5 |
- |
5 |
10 |
Виріб Х Н(А)=200/90*0,1*80*(1/2*20+5)=267грн.
Н(В)=200/90*0,2*50*(1/2*30)=333грн.
Н(С)=200/90*0,01*180*(1/2*60+5)=140грн.
Н(D)=200/90*0,01*1000*(1/2*90+10)=1222грн.
Виріб Y Н(А)=50/90*0,2*80*(1/2*20+5)=133,3грн.
Н(B)=50/90*0,15*50*(1/2*30)=62,5грн.
Н(C)=50/90*0,3*180*(1/2*60+5)=105грн.
Н(D)=50/90*0,05*1000*(1/2*90+10)=1528грн.
Потр.в об.кап.=267+333+140+1222+133,3+62,5+105+1528=3790,8грн.
]
Задача 20.
Протягом звітного року акціонерне товариство “КІП” виготовило і реалізувало товарної продукції на суму 5000 тис.грн., середньорічний залишок обігових коштів склав 500тис.грн.. У наступному розрахунковому році обсяг реалізованої продукції має бути збільшений на 10 %. Крім того, розроблені організаційно-економічні заходи щодо підвищення ефективності виробництва, які дозволять скоротити оборотність оборотних коштів приблизно на 10днів.
На основі наведених даних розрахувати:
показники оборотності оборотних коштів АТ “КІП” у звітному та розрахунковому році;
необхідний обсяг оборотних коштів у розрахунковому році;
можливий обсяг вивільнення оборотних коштів внаслідок здійснення організаційно-економічних заходів.
Vзвітн.р.прод.=5000тис.
Залиш.звітн.р.о.к.=500тис.
▲Vрозр.р.прод=+10%
▲T0 розр.р.=10дн
Показн.обор.у звітн.р. та розр.р.-?
Можл.обсяг вивільн. о.к.-?
Необх. обсяг о.к. в розр.р. -?
Кобор.звітн.р.о.к.=5000/500=10обор.
Кзвітн.р.=1/10
T0звітн.р.=360/10=36дн.
T0розр.р.=36-10=26дн.
Кобор.розр.р.о.к.=360/ T0розр.р.=360/26=13,8об.
Залиш.звітн.р.о.к.= Vрозр.р.прод/Кобор.розр.р.о.к.=5000*1,1/13,8=399тис.
Вивільн.=500-399=101тис.
Крозр.р.=1/13,8=0,07
Задача 21.
Акціонерне товариство “Імпульс” передбачає реалізувати інвестиційний проект вартістю 100 тис.грн., практичне здійснення якого спрямоване на організацію виробництва нового виду продукції. Фінансування проекту буде здійснюватися на початок першого року його реалізації. Очікуються наступні грошові потоки на кінець року: першого - 30 тис.грн., другого - 30 тис.грн., третього - 50 тис.грн., четвертого - 40 тис.грн. Необхідно визначити чистий приведений дохід (NPV) за умови, що дисконтна ставка дорівнює 5%.
Інв1=100тис.
Інв2= Інв3= Інв4=0грн.
ДМ1=1/1=1
ДМ2=1/1,05=0,95
ДМ3=1/1,1025=0,91
ДМ4=1/1,1576=0,86
NPV=(30+30*0.95+50*0.91+40*0.86)-100*1=138.4-100=38.4тис.
ІД=138,4/100=1,384
ІД>>1 NPV>>0
T0=100*4/138,4=2,9р.