Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
euroresurscorp.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
12.11.2018
Размер:
416.26 Кб
Скачать

Проблемна ситуація до тем №2-7

Конкурентоспроможність товару”, “Оптимізація факторів міжнародної конкурентоспроможності підприємства (МКП)”, “Оцінка МКП”, “Стратегії МКП”, “Управління МКП”, “Галузеві та секторальні імперативи формування конкурентних переваг суб’єктів МЕВ”

І. ВИХІДНІ ДАНІ

Компанія “Євроресурс Корп.” займається виробництвом модифікатору для бетону поліфункціональної дії «Геокон G». На відміну від існуючих імпортних аналогів, що покращують один або декілька параметри бетонної суміші, модифікатори «Геокон G» здійснюють комплексний вплив, тобто поліпшують всі параметри (міцність, безусадочність, легкоукладаємість, проникність). Застосування модифікаторів “Геокон G” дозволяє одержувати характеристики бетонів по міцності на стиск і розтягання, водонепроникності, морозостійкості не гірші, ніж із застосуванням імпортних дорогих домішок, але з яскраво вираженими низькими деформаціями усадки. В теперішній час модифікатори застосовують для одержання бетонів у монолітному будівництві. Таким чином, застосування модифікаторів “Геокон G” відкриває шлях до бетонів з високими експлуатаційними властивостями для будівництва висотних будинків, мостів, доріг, аеродромів, підземних тунелів, резервуарів і басейнів, річкових і морських споруд.

Виробництво модифікаторів для бетону являє собою один з найбільш динамічно зростаючих секторів ринку сухих будівельних сумішей (СБС): у натуральному виразі місткість ринку модифікаторів бетону України склала 32,45 тис.т у 2005 році та 35,7 тис.т – у 2006 році. У вартісному виразі ці показники склали 13,5 та 16 млн. дол. США відповідно. При цьому за рік ринок зріс приблизно на 18,5 %. Оператори ринку впевнені, що його обсяги в подальшому будуть рости. Головним стимулюючим фактором стає пожвавлення капітального будівництва та реконструкції.

Іі. Характеристика ринку сухих будівельних сумішей (сбс)

Таблиця 1.

Асортимент продукції сбс

Продукція

Характеристика

Сухі будівельні суміші

Складні будівельні розчини (штукатурки, шпаклівки, клеї тощо), які перевозять у сухому вигляді та розчиняють у воді безпосередньо перед застосуванням

Полімерні в’яжучі

Органічні речовини, які зміцнюють будівельний матеріал під час затвердіння

Мінеральні в’яжучі

Традиційні неорганічні будівельні суміші (цемент, гіпс)

Наповнювачі

Речовини, які складають основний об’єм будівельної суміші (пісок, глина)

Модифікатори

Спеціальні інгредієнти, які корегують виробничі та споживчі властивості продукту

Таблиця 2.

Обсяг ринку сбс

І півріччя 2007р.

І півріччя 2008р.

Обсяг, млн. т

0,6

0,7

Обсяг (у роздрібних цінах), млн. дол. США

120

160

Ключові тенденції розвитку ринку сбс у 2007-і півріччі 2008р.

  1. Якщо протягом 2004-2006рр. ринок СБС динамічно зростав (в середньому його обсяг збільшувався на 25-30% щорічно), то у зв’язку зі світовою фінансовою кризою та стагнацією на будівельному ринку України (“замороження” великих будівельних проектів) темпи його зростання у І півріччі 2008р. у порівнянні з аналогічним періодом 2007р. зменшились на 10-15% та у підсумку склали 15%.

  2. Згідно даних Держкомстату обсяги виробництва СБС в Україні мають таку динаміку:

Таблиця 3

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]