- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8.
- •Задача 11.
- •Задача 12.
- •Задача 13.
- •Задача 14.
- •Задача 15.
- •Задача 16.
- •Задача 17.
- •Задача 18.
- •Задача 19.
- •Задача 20.
- •Задача 21.
- •Задача 22.
- •Задача 23.
- •Задача 24.
- •Задача 25.
- •Задача 26.
- •Задача 27.
- •Задача 28.
- •Задача 29.
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 33.
- •Задача 34.
- •Задача 35.
- •Задача 36.
- •Задача 37.
- •Задача 38.
- •Задача 2
- •Недостача 2 людини Задача 3
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8.
- •Задача 11.
- •Задача 12.
- •Задача 13.
- •Задача 14.
- •Задача 15.
- •Задача 16.
- •Задача 17.
- •Задача 18.
- •Задача 19.
- •Задача 20.
- •Задача 21.
- •Задача 22.
- •Задача 23.
- •Задача 24.
- •Задача 25.
- •Задача 26.
- •Задача 27.
- •Задача 28.
- •Задача 29.
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 33.
- •Задача 34.
- •Задача 35.
- •Задача 36.
- •Задача 37.
- •Задача 38.
- •Задача 5.
- •Задача 6.
- •Задача 7.
- •Задача 8.
- •Задача 5.
- •Задача 6.
- •Задача 7.
- •Задача 8.
Задача 27.
Основна продукція виробничого підприємства “Ракурс-ТСП” у розрахунковому році має скласти 62 000 тис. грн, послуги промислового характеру - 4 800 тис. грн. вартість напівфабрикатів становитиме 6 400 тис. грн., з яких 50% буде використано для власного виробництва. Обсяг незавершеного виробництва на кінець року збільшиться на 3 900 тис. грн. Залишки готової продукції на складі підприємства очікуються у розмірі: на початок розрахункового періоду - 8 200 тис. грн, на кінець цього ж періоду -3 700 тис. грн. Також змінились залишки нереалізованої продукції у сфері обігу на кінець року, збільшились на 1100 тис. гривень. Потрібно визначити очікуваний обсяг валової, товарної, чистої й реалізованої продукції, якщо вартість матеріальних витрат і сума амортизаційних відрахувань має скласти приблизно 55% товарного випуску підприємства та собівартість реалізованої продукції, якщо рівень рентабельності реалізованої продукції становитиме 20%.
Осн.прод.=6200тис.
Послуги=4800тис.
Напів.фабр.=6400тис.-50%власн.вир-во
ТПрозр=62000+4800+3200=70000тис.
ВП=70000+3900+3200=77100тис.
РП=70000+(8200-3700)+1100=75600тис.
ЧП=70000-70000*0,55=31500тис.
С/В=П/Рівень,рентабельності
0,2=П/С/В; 70000=П+С/В П=0,2*С/В
70000=0,2*С/В+С/В С/УВ=70000/1,2=58333 ТИС
Задача 28.
Обчислити обсяг валової, товарної, реалізованої і чистої продукції на основі даних, які приведені у таблиці:
№ |
Показник |
Розр. рік |
|
1. |
Випуск продукції у натур. вимірі (штук) |
||
|
виріб А |
650 |
|
|
виріб Б |
900 |
|
2. |
Відпускна ціна у грн. |
||
|
виріб А |
1000 |
|
|
виріб Б |
1600 |
|
3. |
Обсяг напівфабрикатів власного виробництва (тис.грн.) |
2200 |
|
з них для власних потреб,тис.грн. |
1200 |
||
4. |
Виробничі послуги, (тис.грн.) |
3000 |
|
з них для власних потреб, (%) |
45 |
||
5. |
Залишки нереалізованої продукції, (тис.грн.): |
||
на початок року |
800 |
||
на кінець року |
500 |
||
6. |
Залишки незавершеного виробництва, (тис.грн.) |
||
на початок року |
1200 |
||
на кінець року |
900 |
||
7. |
Вартість сировини та матеріалів замовника (тис.грн.) |
200 |
|
8. |
Матеріальні та прирівняні до них витрати, (грн.) |
12600 |
ТП=650*1+900*1,6+(2200-1200)+300*0,55=650+1140+100+1650=4740тис.
ВП=4740+200+(1200-900)+1200+1350=7490+300=7790тис.
ЧП=4740-12,6=4727,4тис.
РП=4740+(800-500)=5040тис.
Задача 29.
Окремі структурні елементи кошторису витрат на виробництво, собівартості валової і товарної продукції підприємства у базисному періоді, а також динаміку цих елементів у розрахунковому році наводяться у таблиці.
Елементи витрат |
Абсол.вел.витрат, тис.грн. |
|
Баз .рік |
Розр. рік |
|
1. Матеріальні витрати |
10420 |
8330 |
2. Витрати на оплату праці |
4100 |
3690 |
3. Відрахування на соц. потреби |
1780 |
1610 |
4. Амортизація основних фондів |
1600 |
1600 |
5. Інші витрати на виробництво |
900 |
850 |
6.Витрати, які не включ. у виробн. собівартість продукції |
800 |
700 |
7.Залиш.витрат майб. періодів на кін.року (<< “-”; >> “+”) |
+ 300 |
- 100 |
8. Зміна залиш. резервів майб. платежів на кін.року (<< “-”; >> “+”) |
- 50 |
+ 10 |
9. Залишки незавершеного виробництва на кінець року (зменшились “-”; збільшились “+”) |
- 100 |
+150 |
10. Позавиробничі витрати |
680 |
640 |
На основі наведених у таблиці вихідних показників належить розрахувати (для двох порівнювальних років): кошторис витрат на виробництво; валові витрати на виробництво (собівартість) валової продукції; виробничу собівартість товарної продукції; повну собівартість товарної продукції підприємства.
Звітний рік
Витр.на вир-во=10420+4100+1780+1600+900=18800тис.
С/в вал.прод.=18800-800-300-50=17650тис.
С/в вир-ча=17650+100=17750тис.
С/в повна=17750+680=18430тис.
Розрах. рік
Витр.на вир-во=8300+3690+1610+1600+850=16080тис.
С/в вал.прод.=16080-700+100+10=15490тис.
С/в вир-ча=15490-150=15340тис.
С/в повна=15490+640=15980тис.