- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8.
- •Задача 11.
- •Задача 12.
- •Задача 13.
- •Задача 14.
- •Задача 15.
- •Задача 16.
- •Задача 17.
- •Задача 18.
- •Задача 19.
- •Задача 20.
- •Задача 21.
- •Задача 22.
- •Задача 23.
- •Задача 24.
- •Задача 25.
- •Задача 26.
- •Задача 27.
- •Задача 28.
- •Задача 29.
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 33.
- •Задача 34.
- •Задача 35.
- •Задача 36.
- •Задача 37.
- •Задача 38.
- •Задача 2
- •Недостача 2 людини Задача 3
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8.
- •Задача 11.
- •Задача 12.
- •Задача 13.
- •Задача 14.
- •Задача 15.
- •Задача 16.
- •Задача 17.
- •Задача 18.
- •Задача 19.
- •Задача 20.
- •Задача 21.
- •Задача 22.
- •Задача 23.
- •Задача 24.
- •Задача 25.
- •Задача 26.
- •Задача 27.
- •Задача 28.
- •Задача 29.
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 33.
- •Задача 34.
- •Задача 35.
- •Задача 36.
- •Задача 37.
- •Задача 38.
- •Задача 5.
- •Задача 6.
- •Задача 7.
- •Задача 8.
- •Задача 5.
- •Задача 6.
- •Задача 7.
- •Задача 8.
Задача 30.
Складіть калькуляцію на вироби АП - 1 i АП - 2 за такими даними: для виготовлення виробів використовується сталеве лиття i бронза. Витрати матеріалів на один виріб, відповідно, 1,5 i 0,3 кг - АП - I; 2,0 кг. i 0,4 кг. - АП - 2. Ціна матеріалів, відповідно, 170 і 480 грн.. Основна зарплата виробничих робітників /розцінка/ на 1 виріб, відповідно, 155 і 160 грн. Додаткова зарплата 15% від основної. Норматив відрахувань на страхування персоналу -37%. Планом передбачено виготовити по 10 тисяч виробів у рік. Витрати на утримання та експлуатацію машин і устаткування заплановані за кошторисом у сумі 3300 тис.грн., загальновиробничі витрати - 2100 тис.грн. у рік. Необхідно визначити виробничу собівартість виробів.
Непрямі витрати=3300+2100=5400тис.грн.
Прямі витрати(АП-1)=0,0015*170+0,003*480+155+23,25+65,95=0,255+0,144+244,4=244,6грн.
С/в витр.(АП-1)=(0,2446+5400)*10000=54002446тис.
Прямі витрати(АП-2)=0,002*170+0,004*480+160+24+68,1=0,34+0,192+252,1=252,63грн.
С/в витр.(АП-2)=(0,25263+5400)*10000=54002526,3тис.
Задача 31.
На підприємстві виробляється продукція, на виготовлення якої витрачають 40 кг чавуна по ціні - 750 грн, за 1 т. Відходи складають 10%. Вони реалізуються по 50 грн. за 1 т.. Виріб обробляють у двох цехах - ливарному і механічному. Основна зарплата: у ливарному цеху 3 грн. 20 коп., у механічному - 2 грн. 80 коп. Додаткова зарплата 6% основної, відрахування на соцстрах 37% від фонду оплати праці. Річна сума загальновиробничих витрат - 2 млн. грн., загальногосподарських - 700 тис.грн. Зарплата основних виробничих робочих за відрядними розцінками - 1 млн.грн. Позавиробничі витрати - 4% виробничої собівартості, прибуток - 5% повної собівартості. Визначити собівартість і оптову ціну одного виробу.
МВ=0,040*750-0,004*50=29,8грн.
СумаЗП=1000тис.грн.
ЗП осн.=3,2+2,8=6грн.
ЗП додатк.=6*6%=0,36грн.
Q=СумаЗП/(ЗПосн.+ЗПдодатк)=157232,7
Відр.на соцстрах=(6+0,36)*37%=2,3532грн.
Взв=2000тис.грн.
Взв(од)=2000тис.грн./157232,7од.=12,73грн./од
Взг=700тис.грн.
Взг(од)=700тис.грн./157232,7од.=4,45грн./од.
Вир с/в=29,8+6+0,36+2,35+112,72+4,45=55,68грн./од.
Позавиробн.витрати=Вир с/в*4%=2,32грн./од.
Повна с/в=55,68+2,23=57,91грн./од.
Прибуток=Повна с/в*5%=57,91*0,05=2,9грн./од.
Оптова ціна=прибуток+повна с/в=57,91+2,9=60,81грн./од.
Задача 32.
Відкрите акціонерне товариство “Спецприлад” виготовляє певну номенклатуру наукових і побутових приладів, у тому числі рефрактометри ручні РР-2 . Окремі елементи витрат на виготовлення одиниці виробу наведені у таблиці.
Статті калькуляції |
Од. Виміру |
Рефрактометр ручний РР-2 |
Сировина та матеріали |
Грн. |
16,31 |
Покупні комплектуючі вироби і напівфабрикати |
Грн. |
58,64 |
Основна заробітна плата |
Грн. |
5,73 |
Додаткова заробітна плата |
% |
11,0 |
Відрахування на соціальне страхування |
% |
47,5 |
Витрати на утримання та експлуатацію устаткування |
% |
250,0 |
Цехові витрати |
% |
200,0 |
Загальнозаводські витрати |
% |
540,0 |
Інші виробничі витрати |
Грн. |
3,07 |
Позавиробничі витрати |
% |
0,9 |
Нормативний прибуток становить 10,8% від повної собівартості одиниці продукції, а податок на додану вартість - 20% від оптової ціни за одиницю товару. Потрібно визначити відпускну ціну за рефрактометр ручний РР-2 .
ЗПдодатк=ЗПосн*11%=5,73грн./од.*11%=0,63грн./од.
Соц.страх=ЗП*17,5%=(5,73+0,63)*17,5%=3,02грн./од.
В екс=ЗПосн*250%=14,325грн./од.
В цех.=ЗПосн.*200%=11,46 грн./од.
В заг.завод.=ЗПосн*540%=30,94грн./од.
Інші витр=3,07грн.
Вирс/в=МВ+ЗПосн.+ЗПдод.+Соцстрах+Векс.+Взаг.завод.+Інші витр.
Вирс/в =16,31+58,61+5,73+0,63+3,02+14,325+11,46+30,94+3,07=144,095грн./од.
Прибуток =144,095*0,108=15,56грн
Поза_вир_витр.=144,095*0,9%=12,97грн./од.
Повна_с/в=144,095+12,97= 157,06 грн./од.
Оптова ціна=157,06+15,56=172,6
Відпускна ціна=Оптова ціна+ПДВ=172,6*1,2=207грн