- •Курсова робота
- •Розділ 1. Формування колективу підприємства.
- •Основні відмінності формальних та неформальних груп.
- •Негативне і позитивне в існуванні неформальних груп.
- •Розділ 2. Розробка стратегічного плану випуску виробів
- •Обсяг виробництва, ціна, собівартість продукції, яку виробляють в базовому році
- •Прогнозна зміна (збільшення) попиту на продукцію підприємства в плановому році,%
- •Можливе збільшення випуску окремих видів продукції за рахунок скорочення інших видів без додаткових капіталовкладень, %
- •Умови банків по депозитам на 3 роки
- •Можливе збільшення випуску продукції за рахунок капіталовкладень, %
- •Можливе збільшення випуску продукції за рахунок більш повного використання обладнання, %
- •Можливе зниження собівартості продукції від впровадження нових методів роботи, напівфабрикатів, модернізації обладнання, %
- •2.2.Розрахунок показників по підприємству у базовому році.
- •2.3 Розрахунок показників по підприємству в плановому році
- •Висновок
2.3 Розрахунок показників по підприємству в плановому році
Як відомо, метою даного завдання є збільшення загального прибутку підприємства, тому, я вважаю, що доцільно працювати з виробом В, котрий принес найбільший прибуток в базовому році. Виріб А не володіє ні високою ціною, ні високою кількістю випущених одиниць, тому він, незважаючи на найвищу рентабельність не зможе принести найбільший прибуток. Виріб Б, що володіє високою ціною і досить таки не низькою кількістю випущених одиниць, не зможе принести найбільший прибуток, в зв'язку з мізерно маленькою величиною рентабельності. Тому необхідно, на мій погляд, комбінувати і змінювати заходи щодо виробу В, для отримання максимального прибутку.
Перша група заходів
Найбільший прибуток по виробу В, а найменший по виробу А, а як відомо, метою виконання даного завдання є максимізація прибутку, отже без капіталовкладень збільшимо обсяг випуску вироби В на 12% і зменшимо обсяг випуску виробу А на 5% .
Кнов.В=Кв*1,12,
где Кнов.В – новий обсяг выпуску виробу В
Кв- обсяг выпуску виробу Вв базовому році
Кнов.В=9450*1,12=10584 од.
Знайдемо новий обсяг виробництва
Vнов.В=Кнов.В*Цв
де Vнов.В- новий обсяг виробництва виробу В
Цв- ціна од. виробу В
Vнов.В=10584*5,45=57682,8 тис. грн.
Знайдемо нову собівартість виробу В
Снов.В=Qнов.В*с/с
где Снов.В- нова собівартість виробу В
с/с- собівартість од. виробу В
Снов.В=10584*5,15=54507,6 тис.грн.
Знайдемо новий прибуток за виробом В.
Пр.нов.В=Vнов.В-Снов.В
Пр.нов.В=57682,8-54507,6=3175,2 тис. грн.
Зменшимо обсяг випуску виробу А на 5%
1) Кнов.А=Ка*0,95,
де Кнов.А – новий обсяг випуску виробу А
Ка- обсяг випуску виробу А у базовому році
Кнов.А=950*0,95=902,5 од.
2) Знайдемо новий обсяг виробництва
Vнов.А= Кнов.А*Ца,
де Vнов.А- новий обсяг виробництва виробу А
Ца- ціна од. виробу А
Vнов.А=902,5*7,1=6407,75 тис. грн.
3) Знайдемо нову собівартість виробу А
Снов.А=Кнов.А*с/с,
де Снов.А- нова собівартість виробу А
Кнов А нова кількість зроблених виробів А
с/с- собівартість од. виробу А
Снов.А=902,5*6,0=5415 тис. грн.
4) Знайдемо новий прибуток за виробом А
Пр.нов.А= Vнов.А- Снов.А
де Снов.А- нова собівартість виробу А
Vнов.А- новий обсяг виробництва виробу А
Пр.нов.А=6407,75-5415 =992,75 тис. Грн.
Знайдемо новий загальний прибуток
Пр.нов.заг.=Пр.нов.А+Пр.Б+Пр.нов.В
Пр.нов.заг.=992,75 +2835+3175,2=7002,95 тис. грн.
Знайдемо відносний приріст прибутку, що відбувається завдяки втіленню першої групи заходів.
Пр.прир.=Пр.нов.заг../Пр.заг
де Пр.прир.- відносний приріст прибутку
Пр.прир.=7002,95 /5440=1,287 или 28,3%
Кнов.В=Кв*1,12,
где Кнов.В – новий обсяг выпуску виробу В
Кв- обсяг выпуску виробу Вв базовому році
Кнов.В=9450*1,12=10584 од.
Таким чином, без капіталовкладень, а лише за рахунок збільшення обсягів випуску більш прибуткового виробу і скорочення випуску менш прибуткового, вдалося збільшити прибуток на 28,3%.
За рахунок капіталовкладення в розмірі 3 млн. грн. знизимо собівартість виробу В на 9%, за рахунок впровадження нових методів роботи, напівфабрикатів, модернізації обладнання.
Знайдемо змінену собівартість виробу В
с/сВ изм.=Св*0,91,
де с/сВ зм. - змінена собівартість виробу В
Св- собівартість виробу В у базовому році
с/сВ изм.= 5,15*0,91=4,68 тис. грн.
Знайдемо змінений обсяг собівартості
Сзм.В=Св*Кнов.В,
Сзм.В=4,68*10584=49533,12 тис. грн.
Знайдемо змінений прибуток за виробом В
Пр.В зм.=Vнов.В-Сзм.В
Пр.В зм.=57682,8 -49533,12=8149, 68 тис. грн.
Знайдемо відносний приріст прибутку за виробом В
Пр.прир.В=Пр.В зм./Пр.В нов.
Пр.прир.В=8149, 68 /3175,2=2,56 или 156%
Знайдемо загальний змінений прибуток
Пр.зм.заг.= Пр.нов.А+Пр.Б+Пр.В зм.
Пр.зм.заг.=992,75 +2835+8149, 68=11977,43 тис. грн.
Знайдемо відносний приріст прибутку
Пр.прир.заг.=Пр.зм.заг/Пр.нов.заг
Пр.прир.заг.= 11977,43 /7002,95 =1,71 или 71%.
Таким чином, в результаті проведених заходів з впровадження нових методів роботи, напівфабрикатів, модернізації обладнання, на що було використано 3 млн. грн., вдалося збільшити прибуток на 71%, в цілому, а по виробу В на 156%.
В результаті проведених заходів по виробу В, а саме, збільшення обсягів випуску виробe В за рахунок скорочення випуску виробу А і зниження собівартості виробу В , Вдалося по відношенню до базового року прибуток по виробу В збільшити на 12%, а загальний прибуток -на 28,3%.
Варіант, який передбачає впровадження нових методів роботи, напівфабрикатів, модернізацію обладнання та капіталовкладення у розмірі 3 млн грн є більш доцільними, бо набагато більше впливають на зріст прибутку.
Друга група заходів
Так як, найбільший прибуток по виробу В, а найменший по виробу А, а як відомо, метою виконання даного завдання є максимізація прибутку, отже без капіталовкладень збільшимо обсяг випуску вироби В на 12% і зменшимо обсяг випуску виробу А на 5% .
1) Кнов.В=Кв*1,12,
где Кнов.В – новий обсяг выпуску виробу В
Кв- обсяг выпуску виробу Вв базовому році
Кнов.В=9450*1,12=10584 од.
2)Знайдемо новий обсяг виробництва
Vнов.В=Кнов.В*Цв
де Vнов.В- новий обсяг виробництва виробу В
Цв- ціна од. виробу В
Vнов.В=10584*5,45=57682,8 тис. грн.
3)Знайдемо нову собівартість виробу В
Снов.В=Qнов.В*с/с
где Снов.В- нова собівартість виробу В
с/с- собівартість од. виробу В
Снов.В=10584*5,15=54507,6 тис.грн.
4)Знайдемо новий прибуток за виробом В.
Пр.нов.В=Vнов.В-Снов.В
Пр.нов.В=57682,8-54507,6560=3175,2 тис. грн.
Зменшимо обсяг випуску виробу А на 5%
1) Кнов.А=Ка*0,95,
де Кнов.А – новий обсяг випуску виробу А
Ка- обсяг випуску виробу А у базовому році
Кнов.А=950*0,95=902,5 од.
2) Знайдемо новий обсяг виробництва
Vнов.А= Кнов.А*Ца,
де Vнов.А- новий обсяг виробництва виробу А
Ца- ціна од. виробу А
Vнов.А=902,5*7,1=6407,75 тис. грн.
3) Знайдемо нову собівартість виробу А
Снов.А=Кнов.А*с/с,
де Снов.А- нова собівартість виробу А
Кнов А нова кількість зроблених виробів А
с/с- собівартість од. виробу А
Снов.А=902,5*6,0=5415 тис. грн.
4)Знайдемо новий прибуток за виробом А
Пр.нов.А= Vнов.А- Снов.А
де Снов.А- нова собівартість виробу А
Vнов.А- новий обсяг виробництва виробу А
Пр.нов.А=6407,75-5415 =992,75 тис. Грн.
5)Знайдемо новий загальний прибуток
Пр.нов.заг.=Пр.нов.А+Пр.Б+Пр.нов.В
Пр.нов.заг.=992,75 +2835+3175,2=7002,95 тис. грн.
6)Знайдемо відносний приріст прибутку завдяки змінам
Пр.прир.заг.=Пр.зм.заг/Пр.нов.заг
Пр.прир.заг.= 11977,43 /7002,95 =1,71 или 71%.
Таким чином, без капіталовкладень, а за рахунок збільшення обсягів випуску більш прибуткового виробу і скорочення менш прибуткового, вдалося збільшити прибуток на 71%
Збыльшемо випуск виробу В на 12% за рахунок капіталовкладення у розмірі 1 млн. грн.
Кнов1.В=9450*1,12=10584 од.
Знайдемо обсяг виробництва
Vнов1В=10584*5,15=54507,6 тис. грн.
Знайдемо собівартість
Снов1В=10584 *5,35=62413,1 тис. грн.
Знайдемо прибуток
ПрВнов1=62413,1-54507,6=7905,5 тис. грн.
Знайдемо приріст прибутку за виробом В
Пр.В.прир1=7905,5/5440=1,45 або 45%
Знайдемо загальний прибуток
Пр.заг.1=1045+1560+7905,5=10510,5 тис. грн.
Знайдемо загальний приріст прибутку
Пр.заг.прир1=10510,5/5440=1,93 або 93%
Таким чином, збільшивши обсяг випуску вироби В на 12%, на що було витрачено 1 млн. грн., вдалося збільшити прибуток від виробу В на 45% і в цілому на 93%
За рахунок капіталовкладення в розмірі 2 млн. грн. знизимо собівартість виробу В на 5,9%, за рахунок впровадження нових методів роботи, напівфабрикатів, модернізації обладнання.
Знайдемо нову змінену собівартість виробу В
Снов.зм.В= (5,15*0,941)*10584=51291,65 тис. грн.
Знайдемо новий змінений прибуток за виробом В
ПрВнов.зм.=62413,1-51291,65=11121,45 тис. грн.
Знайдемо новий відносниц приріст прибутку за виробом В
Пр.прир.2В=11121,45/2835=3,92 або 392%
Знайдемо новий загальний прибуток
Пр.нов2.заг.=1045+1560+11121,45=13726,45 тис. грн.
Знайдемо загальный відносний приріст прибутку
Пр.прир.2заг.=13726,45/5440=2,52 или 152%
Так, реалізувавши 3 заходи щодо виробу В, а саме, збільшення обсягів випуску на 12%, за рахунок скорочення випуску менш прибуткового виробу, збільшення обсягів випуску на 12% за рахунок капіталовкладення в розмірі 1 млн. грн. і зниження собівартості вироби, за рахунок модернізації обладнання, вартістю 2 млн. грн., вдалося збільшити прибуток по виробу В на 392% і загальний прибуток на 152% щодо базового року.