Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Когут.doc
Скачиваний:
23
Добавлен:
02.03.2016
Размер:
195.07 Кб
Скачать

Розділ 4. Навчальна екскурсія до державної податкової інспекції у м. Ужгороді гу дфс у закарпатській області

09 червня ми відвідали Державну податкову інспекцію в м. Ужгород ГУ ДФС у Закарпатській області з метою практичного ознайомлення з діяльністю установи.

Під час навчальної екскурсії була проведена зустріч з начальником Державної податкової інспекції в м. Ужгороді ГУ ДФС у Закарпатській області Бадидою Марією Петрівною. Вона ознайомила нас із структурою Державної фіскальної служби України, принципами діяльності фінансової установи та особливостями роботи податківців.

Після викладеного Марією Петрівної матеріалу, нам була надана можливість задавати питання, які нас цікавили у податковій сфері, такі як:

 • наскільки ефективною є податкова реформа в частині зменшення масштабів тіньової економіки;

 • чи багато конфліктних питань з платниками податків вирішується в суді;

 • переваги і недоліки запровадження електронного документообігу в Державній фіскальній службі України.

Сьогодні загальна чисельність працівників податкової інспекції міста Ужгорода становить близько 140 чоловік та обслуговує майже 20 тисяч платників податків, серед яких понад 6 тисяч юридичних осіб та близько 14 тисяч фізичних осіб – підприємців.

З метою створення комфортних умов для платників податків 18 липня 2012 року в Державній податковій інспекції міста Ужгорода відкрито Центр обслуговування платників податків, в якому надається повний спектр адміністративних послуг. З появою центру у платників податків з’явилася можливість отримання швидкого, якісного та професійного обслуговування.

Особлива увага працівниками центру приділяється наданню відвідувачам висококваліфікованих та вичерпних усних консультацій, а також роз’яснень податкового законодавства у відповідях на письмові звернення громадян та запити на публічну інформацію.

Отже, після данної екскурсії ми змогли винести нові знання стосовно податкової сфери, ознайомились із діяльністю податкової служби.

Розділ 5. Навчальна екскурсія до територіального управління національного банку україни

11 червня керівниками була організована навчальна екскурсія до територіального управління НБУ Закарпатської області.

Національний банк України є центральним банком України, особливим центральним органом державного управління, юридичний статус, завдання, функції, повноваження і принципи організації якого визначаються Конституцією України, Законом України "Про Національний банк України" та іншими законами України.

Основними функціями територіальних управлінь Національного банку України є:

 • реалізація заходів з проведення грошово-кредитної політики, спрямованих на забезпечення стабільності грошової одиниці України та зміцнення банківської системи;

 • забезпечення схоронності цінностей та дотримання належних умов їх зберігання;

 • здійснення валютного контролю за дотриманням уповноваженими банками та іншими фінансовими установами, національним оператором поштового зв’язку вимог валютного законодавства України.

 • здійснення ліцензування та реєстрації операцій з валютними цінностями в порядку, установленому Національним банком України;

 • організація розрахунків у порядку, установленому Національним банком України;

 • забезпечення нагляду за діяльністю банків та розташованих на території регіону відокремлених підрозділів банків, філій іноземних банків, учасників банківських груп;

 • проведення емісійно-касової роботи, спрямованої на безперебійне і своєчасне забезпечення економіки регіону готівкою;

 • упровадження засобів автоматизації та сучасних комп’ютерних технологій за всіма напрямами банківської діяльності;

 • забезпечення в межах повноважень виконання вимог законодавства України з питань боротьби зі злочинністю, корупцією, запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму;

 • розгляд запитів банків, суб'єктів підприємницької діяльності, фізичних осіб і правоохоронних органів з питань грошово-кредитної та валютної політики, грошового обігу, банківського нагляду, валютного контролю та ліцензування, бухгалтерського обліку, відкриття рахунків і організації розрахунків та звітності, з інших питань банківської діяльності та надання на них відповідей;

 • здійснення всіх видів перевірок банків і банківських установ (крім перевірок і ревізій фінансово-господарської діяльності).

Начальником Управління Національного банку України в Закарпатській області є Чотій Микола Дмитрович. На початку він представив керівників усіх головних структурних підрозділів: головного бухгалтера, начальників ІТ служби, адміністративного відділу, валютного контролю та ліцензування, готівкового обігу і касових операцій, які надалі продовжували екскурсію.

Головний бухгалтер розповіла про особливості бухгалтерського обліку в НБУ, його специфіку і відмінні риси від обліку на інших підприємствах.

Начальник ІТ-служби розповів про програмне забезпечення НБУ і підмітив, що воно нічим не гірше від забезпечення європейських банків.

Начальник адміністративного відділу коротко охаректиризував основні завдання та функції, покладені на його відділ.

Начальник готівкового обігу і касових операцій розповіла про історію і розвиток національної грошової одиниці, показала пам’ятні дорогоцінні монети та монети-сувеніри.

Отже, на зустрічі були розглянуті питання щодо проблем сучасного стану банківської системи, в тому числі про процеси трансформації в системі НБУ, технічне та програмне забезпечення діяльності банку, можливості працевлаштування та рівень оплати праці в ньому.