Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Міністерство освіти і науки.docx
Скачиваний:
10
Добавлен:
27.02.2016
Размер:
2.96 Mб
Скачать

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Харківська національна академія міського господарства

Кафедра Туризму і готельного господарства

КОНТРОЛЬНА РОБОТА

з дисципліни «Вступ до гостинності»

на тему: «France, Nice. Hotel Royal Riviera Et L`orangerie 5*»

Виконала: студентка 1 курсу

ФМ

гр.ММТ2012-1

Купріянова В.А.

Перевірив: ст. викл.

Кравець О. М.

Харків – 2012

ЗМІСТ

ВСТУП……………………………………………………………………………….3

РОЗДІЛ 1 ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО КРАЇНУ………………………………4

РОЗДІЛ 2 ІСТОРИЧНИЙ НАРИС……………………………………………….12

РОЗДІЛ 3 ХАРАКТЕРИСТИКА РІВНЯ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ В КРАЇНІ…17

РОЗДІЛ 4 ХАРАКТЕРИСТИКА ГОТЕЛЬНОЇ БАЗИ…………………………..29

РОЗДІЛ 5 ТУРИСТСЬКІ ТА МИТНІ ФОРМАЛЬНОСТІ……………………...34

РОЗДІЛ 6 ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ТУРИСТА…………………………………………36

ВИСНОВКИ………………………………………………………………………..39

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………………40

ВСТУП

Актуальність

Франція — найбільш відвідувана країна у світі (за кількістю іноземців, що приїжджають); Париж — найбільш туристичне місто; Ейфелева вежа — найвідвідуваніший у світі монумент: тобто Франція — безперечна чемпіонка світового туризму.

Те, що поза сумнівом привертає тих, що приїжджають до Франції — це велика різноманітність пейзажів, довгі лінії океанічного і морського узбережжя, помірний клімат, безліч різних пам'ятників, а також престиж французької культури, кухні і способу життя [1].

Обєкт- готель Royal Riviera Et L`orangerie.

Мета роботи – оцінити стан рівня розвитку туризму та готельної бази у Франції на прикладі готелю на сучасному етапі.

Зазначена вище мета контрольної роботи передбачає постановку для вирішення низки наступних завдань:

 • дати загальну характеристику країни;

 • представити короткий історичний нарис;

 • охарактеризувати рівень розвитку туризму в країні;

 • надати характеристику готельної бази країни;

 • розглянути особливості туристських і митних формальностей;

 • сформувати пам’ятку для туриста.

4

Розділ 1 загальні відомості про країну

Географічне положення

Франція займає західну частину Європейського материка. Завдяки своєму географічному та геополітичному розташуванню Францію нерідко називають «центральною країною Західної Європи». Франція має одночасний вихід до Атлантичного океану, Середземного моря і через Ла-Манш у Північне море та контролює головні гірські системи Західної Європи, межує з Андоррою, Бельгією, Люксембургом, Німеччиною, Швейцарією, Італією та Іспанією. За формою її територія вписується в шестикутник (французи так і називають свою країну — l'Hexagone — шестикутник). Територія — 551,6 тисяч км² [1].

Мапа

Мапа Франції наведена на рис.1.1.

Рис. 1.1. Мапа Франції [1]

5

Клімат

Франція лежить у помірних широтах і є єдиною європейською країною, яка розташована в чотирьох кліматичних зонах: атлантична (на заході), континентальна (в центрі і на сході), альпійська і середземноморська (на півдні).

Клімат Франції сприятливий для життя населення. Кліматичні умови досить різноманітні. Для Нормандії і Бретані характерним є морський клімат, що поширює свій вплив на всю західну частину країни. Особливо м'яким і вологим кліматом відрізняється Бретань, для якої характерна мала різниця між літніми та зимовими температурами, а також похмурі дні з сильними вітрами. Взимку тут тепло (середня температура січня +7 ° С), але літо прохолодне, похмуре (у липні +17 ° С). У східних районах країни домінує континентальний клімат: тут річна амплітуда середньомісячних температур досягає 20 ° С. Рівнини на південному узбережжі мають приємний середземноморський клімат: морози тут вкрай рідкісні, проливні дощі навесні і восени хоч і сильні, але короткочасні, а влітку дощів практично не буває. Південь Франції — регіон, де близько 100 днів у році дує «Містраль» — холодний сухий вітер з долини Рони [1].

Країни-сусіди

Франція на півдні межує з Іспанією (довжина кордону 623 км) та Андоррою (60 км), на південному сході з Монако (4,4 км), на північному сході з Бельгією (620 км) і Люксембургом (73 км), на сході зі Швейцарією (573 км) та Італією (488 км), з Німеччиною (451км) на сході і північному сході [2].

Політичній устрій

Глава держави — президент. Президент Франції обирається загальним прямим голосуванням строком на 5 років (до 2002 року — 7 років). Президент обирається абсолютною більшістю голосів. Якщо цієї більшості не набрано в першому турі голосування, проводиться другий тур. На сьогоднішній день Президентом Французької республіки є Франсуа Олланд, обраний 22 квітня і 6 травня 2012

6

року.

Законодавча влада здійснюється парламентом, який складається з двох палат: Національної асамблеї (нижня палата) і Сенату (верхня палата).

Виконавча влада здійснюється Президентом і Радою Міністрів (урядом) [1].

Населення

Загальна чисельність населення становить 58 млн. чол. (з урахуванням заморських департаментів і територій близько 61.1 млн. чол.(2002 р.)), що ставить Францію на 13-е місце у світі і 4-е місце в Європі за кількістю населення.

Франція — однонаціональна держава, її населення становлять французи. Приблизно чверть корінного населення (4,5 млн.) — це іноземці (алжирці, португальці, італійці, іспанці, вірмени тощо), що народилися, виросли і заснували родини у Франції. Щороку приблизно 10 тис. осіб отримують французьке громадянство [1].

Столиця

Париж (рис.1.2.) — столиця Франції, адміністративний центр регіону Іль-де-Франс. Населення Парижа складає більше 12 млн. чоловік. Паризький регіон - це французький центр економічної діяльності. Париж не тільки економічний центр, а також місто освіти і культури. Як і у багатьох інших столицях, основна частина французької робочої сили зосереджена в Парижі.

Париж - туристичне місто, яке щорічно приваблює найбільшу кількість туристів. Столиця Франції відома красою своєї архітектури, міськими пейзажами, багатством своїх музеїв, парків, садів, площ. Париж порівняно невелике місто для столиці, відстань між основними пам'ятками можна легко пройти пішки. Орієнтуватися можна по річці Сена, яка розділяє Париж на частини: Правий берег і Лівий берег. Інший ефективний і легкий спосіб пересування по місту - метро, яке доставить вас в будь-яку частину міста [2].

7

Рис. 1.2. Париж - cтолиця Франції [1]

Мова

Офіційна мова — французька. Нею послуговується велика частина населення.

Регіональні мови включають каталанську, провансальську (романські) та бретонську (кельтська) [1].

Релігія

Майже все населення країни — католики. Але з огляду на історичні причини у Франції співіснують багато різних релігій. На другому місці — іслам. Його

8

сповідують вихідці з країн Північної Африки, колишніх французьких колоній. Є також прибічники юдаїзму, православ'я, протестантизму та англіканства.

Франція — світська країна, свобода совісті передбачена конституційним правом. Саме у Франції зародилася і розвинулася доктрина світськості (laїcité), відповідно до якої держава жорстко відокремлена від всіх релігійних організацій. Згідно з опитуванням, проведеним в 2005 році, 34 % французьких громадян заявили про те, що вони «вірять в існування Бога», 27 % відповіли, що «вірять в існування надприродних сил», і 33 % заявили, що вони атеїсти і не вірять в існування подібних сил.

Згідно з опитуванням, проведеним в січні 2007 року, 51 % французів вважають себе католиками, 31 % визначають себе як агностики або атеїсти, 10 % заявили, що належать до інших релігійних течій або не мають думки із цього приводу, 4 % — мусульмани, 3 % — протестанти, 1 % — юдеї.

За даними Le Monde, у Франції 5 мільйонів чоловік симпатизує буддизму, але практикують цю релігію близько 600 000 чоловік. З них 65 % практикують дзен-буддизм [1].

Валюта

Державною валютою є євро. Всі банкноти євро мають спільний дизайн для кожного номіналу на обидвох сторонах. Випускаються банкноти вартістю в 500, 200, 100, 50, 20, 10 і 5 євро і монети вартістю 2 і 1 євро, 50, 20, 10, 5, 2 та 1 євроцент [1].

Часовий пояс

Франція знаходиться у першому часовому поясі.

Свята та вихідні дні

 • 1 січня — Новий рік

 • Квітень-травень — Великдень

9

 • 1 травня — День трудящих

 • 8 травня — День Перемоги (День визволення 1945 р.)

 • Травень-червень — Вознесіння Господнє

 • 23 травня — День Духів

 • Червень — Трійця

 • 14 липня — День взяття Бастилії

 • 15 серпня — Успення Богородиці

 • 1 листопада — День Всіх Святих

 • 11 листопада — День поминання (День перемир'я у Першій світовій війні)

 • 25 грудня — Різдво

Крім того, у Франції відзначається понад 100 регіональних, традиційних, релігійних, фольклорних, історичних та інших свят [1].

Рослинний і тваринний світ

У Франції збереглися лише незначні залишки колись величних лісів, які покривали рівнини і низькі гори. В наш час більша частина рівнин розорана, а лісам залишені території з біднішими ґрунтами. Однак уздовж доріг та каналів зазвичай тягнуться лісові посадки, що особливо типові для ландшафтів Бокаж (bocage) Нормандії та Бретані. В горах поблизу снігової лінії поширені оголені скельні субстрати з мохів та лишайників. Далі вниз по схилах, але вище верхньої межі лісу альпійські луки використовуються для випасу овець і великої рогатої худоби. Нижче верхньої межі лісу вищий пояс представлений хвойними лісами з сосни, модрини, ялиці і ялинки, біля самої межі їх зростання гальмується, і переважає криволісся, але з пониженням висоти дерева стають вищі і стрункіші. Хвойні ліси змінюються широколистяними з дуба, бука і каштана.

Найсвоєрідніша рослинність середземноморського узбережжя, де можуть рости лише рослини, що переносять тривалу літню посуху. Замість лісів тут

10

ростуть ізольовані невисокі дерева і чагарники, між якими зустрічаються виходи корінних порід. Найхарактерніші дерева — оливкове дерево, корковий дуб і алепська сосна.

Тваринний світ Франції сильно збіднів під впливом господарської діяльності людини. Проте тут дика фауна збереглася краще, ніж у сусідніх країнах. Зустрічаються середньоєвропейські, середземноморські та альпійські види тварин, особливо багато їх у заповідниках і національних парках. Наприклад, у Західно-Піренейському парку мешкають бурі ведмеді і скельниці, в Національному парку Вануаз у Савойї — кам'яні кози.

З хижих ссавців на території Франції поширені лисиця, борсук, видра, а на півдні — генета. З гризунів характерні вивірки, щурі та миші. У південних районах багато кажанів. Місцями збереглися зайці, а з копитних в окремих великих лісових масивах зустрічаються олень благородний, сарна європейська, свиня дика і бобер європейський. На о. Корсика в горах водяться муфлони, або дикі барани (від яких, ймовірно, походять домашні вівці).

Дуже багатий і різноманітний світ птахів. Наприклад, у Піренеях, рухаючись від передгір'я до вершин, можна послідовно спостерігати такі види: весняний вівчарик (Phylloscopus trochilus), снігур, пискуха, лучна трав'янка, дрізд співочий, глухар, жовтобровий вівчарик, вальдшнеп, червонокрилий стінолаз, білодзьобий дрізд, альпійська галка, сіра та тундряна куріпка та альпійський в'юрок. З птахів, що харчуються падлом, виділяються бородань, білоголовий сип і стерв'ятники. У горах Франції збереглися великі пернаті хижаки, зокрема орли та орлани. Виключно великою кількістю водоплавних та інших птахів відрізняється район Камарг в дельті Рони [1].

Національна кухня

Кухня Франції — це особлива частина культури держави, яку поза сумнівом оцінять любителі поїсти. Національна кухня Франції і кращі національні страви Франції представлені в цьому розділі. Національні страви Франції вражають уяву

11

своєю незвичністю прекрасним смаком і різноманітністю. І, звичайно ж, ця кухня одна з найсмачніших у світі! Окрім того, що страви Франції мають свій неповторний і вишуканий смак, вони ще й відрізняються оригінальним оформленням. Кухарі Франції дуже добре готують, а для туристів вони особливо стараються і завжди раді почастувати іноземців своїми фірмовими стравами національної кухні. Французи — дуже досвідчена нація, якщо говорити про приготування їжі. Вважається, що французька кухня — одна з найекзотичніших в Європі. Традиційними стравами вважаються устриці, жаб'ячі лапки і цибулевий суп. До столу обов'язково подається вино також воно є складовим елементом багатьох страва. Звичайне це сухе вино, червоне або біле, залежно від страви. Деякі французи вважають за краще розбавляти вино водою. Особливою популярністю у Франції користуються сири. Офіційно існує більше 400 сортів французького сиру (а щороку з'являються нові), рецепти приготування яких є найсуворішою таємницею [1].

12