- •1. Мета та завдання навчальної дисципліни
- •Опис навчальноїдисципліни «Педагогічна геронтологія»
- •«Педагогічна геронтологія»
- •Змістовий модуль 2. Соціально-педагогічна робота з людьми похилого віку
- •Структура навчальної дисципліни
- •Змістовий модуль 1
- •Змістовий модуль 2
- •Модуль – контроль (контрольні запитання до заліку) Модуль 1
- •Відомості щодо забезпечення студентів навальною і методичною літературою
- •Наявні наукові джерела з курсу
- •Методичні рекомендації до організації самостійної роботи студентів з навчальної дисципліни
- •Тема 1: Психолого- педагогічна характеристика людини похилого віку План
- •Література
- •Проблемні завдання
- •Література
- •Питання для обговорення
- •Тема 3. Екологічні і соціальні аспекти старіння
- •Тема4: Хвороби літніх людей
- •Література
- •Проблемні запитання
- •Хід заняття
- •Література
- •Хід заняття
Хід заняття
Студенти готують повідомлення про досвід роботи з ЛПВ у різних країнах свіу. Потім ці повідомлення обговорюються і пропонується круглий стіл у формі запитань і відповідей фахівців.
Соціально-педагогічна діяльність центру «Турбота»
1.Завдання центру "Турбота".
2.Форми роботи у центрі "Турбота".
3.Фінансування центру "Турбота".
Мета: засвоєння особливостей діяльності Чернівецького комунального центру «Турбота», розвиток мислення, мови, виховання поваги до ЛПВ.
Ключові слова: ЛПВ, «Турбота», фахівці.
Хід заняття
Обговорються питання роботи комунального центру «Турбота», пропонується пригадати досвід , отриманий студентами під час соціально- педагогічної практики.
На дошці у дві колонки записуємо позитивні і негативні моменти роботи центру.
Вимоги до виконання видів ІНДЗ та їх оцінювання
Індивідуальне навчально-дослідне завдання є видом позааудиторної індивідуальної роботи студента навчального, навчально-дослідницького чи проектно-конструкторського характеру, яке використовується в процесі вивчення програмного матеріалу навчального курсу і завершується складанням підсумкового екзамену чи заліку.
Мета ІНДЗ.Самостійне вивчення частини програмного матеріалу, систематизація, поглиблення, узагальнення, закріплення та практичне застосування знань студента з навчального курсу та розвиток навичок самостійної роботи.
Зміст ІНДЗ.Завершена теоретична або практична робота в межах навчальної програми курсу, яка виконується на основі знань, умінь і навичок, отриманих у процесі лекційних, семінарських, практичних та лабораторних занять, охоплює декілька модулів або зміст навчального курсу в цілому.
Структура ІНДЗ:
вступ — тема, мета, завдання роботи та основні її положення;
теоретичне обґрунтування — виклад базових теоретичних положень, законів, принципів, алгоритмів тощо, на основі яких виконується завдання;
методи — вказуються і коротко характеризуються;
основні результати роботи — подаються результати, схеми, малюнки, моделі, описи, систематизована реферативна інформація та її аналіз;
висновки;
список використаної літератури;
рецензія викладача.
Види ІНДЗ та його оцінювання:
доповідь з теми (модуля) за заданим планом або планом, який студент розробив самостійно – 2 бали;
конспект з теми (модуля) за заданим планом або планом, який студент розробив самостійно – 2 бали;
реферат з теми (модуля) та його захист або вузької проблематики студентів заочної форми навчання – 3-5 балів;
розв’язування та складання практичних (наприклад, ситуативних) задач різного рівня з теми (модуля) або курсу – 3 бали;
анотація прочитаної додаткової літератури з курсу, бібліографічний опис, історичні розвідки тощо 1 бал.
Порядок подання та захист ІНДЗ:
Звіт (есе) про виконання ІНДЗ подається у вигляді скріпленого (зшитого) зошита (реферата) з титульною сторінкою стандартного зразка і внутрішнім наповненням із зазначенням усіх позицій змісту завдання (за об'ємом до 10 арк.) на сторінках формату А4.
ІНДЗ подається викладачу, який читає лекційний курс з даної дисципліни та приймає іспит або залік, не пізніше ніж за 2 тижні до іспиту (заліку).
Оцінка за ІНДЗ виставляється на заключному занятті (практичному, семінарському) з курсу на основі попереднього ознайомлення викладача зі змістом. Можливий захист завдання шляхом усного звіту студента про виконану роботу.
Оцінка за ІНДЗ є обов’язковим компонентом іспитової оцінки (диференційованого заліку, заліку) і враховується при виведенні підсумкової оцінки з навчального курсу. Питома вага ІНДЗ у загальній оцінці з дисципліни, залежно від складності та змісту завдання, може становити від 30% до 50%.
Вимоги до виконання реферату
Реферат повинен бути оформленим на листах А4. За вимогами: титульна сторінка, зміст і ключові слова, виклад матеріалу, висновки, список літератури і джерел. Обсяг реферату 10 сторінок друкованого тексту.
1.Нові технології в реабілітації людини похилого віку.
2.Перспективні форми соціальної допомоги людині похилого віку.
3. Особливості залучення людини похилого віку до проведення масових свят у навчально-виховних та громадських закладах.
4. Пенсійне законодавство в Україні і на Заході: порівняльний аспект.
5. Психологічна реабілітація пенсіонера.
6. Основи догляду за лежачим хворим похилого віку.
7. Основи санітарної роботи у приміщенні, де є людина похилого віку.
8. Особливості соціального страхування людей похилого віку.
9. Лікування людини похилого віку в сім’ї.
10. Люди похилого віку і домашні улюбленці.
11.Умови проживання людини похилого віку у Польщі.
12.Міжнародні зв’язки соціальних центрів, які працюють з людьми похилого віку.
13.Кухня людини похилого віку.
14.Використання миючих засобів у догляді людини похилого віку.
15.Особливості взаємодії соціального працівника і людини похилого віку, яка опинилася на вулиці.
16.Спілкування людини похилого віку і соціального працівника по телефону.
17.Особливості обговорення життєво важливих питань з людиною похилого віку.
18.Харчування людини похилого віку у лікарні і вдома.
19. Протікання старчого періоду і питання класифікації.
20.Старість і загальнопатологічні процеси. Нервова система і органи почуттів у людини похилого віку.
21. Адаптаційні можливості організму, який старіє.
22.Вік і обмін білків.
23.Старіння нервово- м’язевої тканини.
24.Серцево- судинна система при старінні.
25.Хоспісний рух як комплексна медична, психологічна, духовна та соціальна робота.
26.Забезпечення належних санітарно-гігієнічних вимог як фактор стабілізації здоров’я людини похилого віку.
27.Вплив температури на тривалість життя.
28.Вплив гормонів на тривалість життя.
29.Роль медичної сестри у лікуванні хвороб літніх людей.
30.Завдання соціального педагога у роботі з хворою людиною.
31.Обґрунтуйте важливість дотримання принципів ООН стосовно людей похилого віку.
32.Закони України щодо вирішення проблем бездомності в Україні.
33.Значення церкви у житті старої людини.
34.Законодавче забезпечення опікунської роботи з людьми похилого віку.
35.Класифікація професійних умінь необхідних для діяльності з людьми похилого віку.
36.Плацебо ефект у геронтології.
37.Шляхи формування у соціального працівника комунікативних умінь.
38.Налагодження соціальним педагогом контакту з людьми похилого віку.
39. Досвід роботи з людьми похилого віку у колишньому СРСР.
40. Правила організації дозвілля людини похилого віку.