- •1. Мета та завдання навчальної дисципліни
- •Опис навчальноїдисципліни «Педагогічна геронтологія»
- •«Педагогічна геронтологія»
- •Змістовий модуль 2. Соціально-педагогічна робота з людьми похилого віку
- •Структура навчальної дисципліни
- •Змістовий модуль 1
- •Змістовий модуль 2
- •Модуль – контроль (контрольні запитання до заліку) Модуль 1
- •Відомості щодо забезпечення студентів навальною і методичною літературою
- •Наявні наукові джерела з курсу
- •Методичні рекомендації до організації самостійної роботи студентів з навчальної дисципліни
- •Тема 1: Психолого- педагогічна характеристика людини похилого віку План
- •Література
- •Проблемні завдання
- •Література
- •Питання для обговорення
- •Тема 3. Екологічні і соціальні аспекти старіння
- •Тема4: Хвороби літніх людей
- •Література
- •Проблемні запитання
- •Хід заняття
- •Література
- •Хід заняття
Тема4: Хвороби літніх людей
План
Хвороби крові.
Хвороби серця.
Хвороби легень.
Хвороби шлунку.
5.Захворювання нервової системи людини похилого віку.
Література
Базова:114, 119,120,
Допоміжна:19, 88,143.
Мета: засвоєння студентами перебігу основних хвороб людей похилого віку з акцентом саме на соціальному значенні цих хвороб. Розвиток мислення, мови, виховання поваги до ЛПВ.
Ключові слова: хвороба, внутрішні хвороби, соматичні хвороби, здоровя.
Проблемні запитання
Обґрунтуйте шляхи профілактики хвороб літніх людей.
Особливості лікування хвороб у літніх людей.
Хід заняття
За можливості студенти вдома готують запитання семінару. І здають зошити на перевірку. На занятті відвідують лікарню де вивчають на практиці хвороби людей похилого віку і споглядають медичну допомогу людям похилого віку. Намагаються з’ясувати яка роль соціального педагога у роботі з хворими людьми.
Тема:Діяльність громадських, релігійних організацій з соціального захисту та опіки людей похилого віку
План
1.Опікунська робота партій і рухів з людьми похилого віку
2.Благодійницька діяльність церкви з людьми похилого віку
3.Форми і методи роботи громадських об’єднань з людьми похилого віку
Література
Базова:1,20, 78
Допоміжна:8,45,96
Мета: засвоєння студентами особливостей роботи громадських і релігійних організацій з ЛПВ. Порівняння вітчизняного і зарубіжного досвіду такої роботи.
Ключові слова:громадська організація, «Карітас», церква, соціальний захист, опіка.
Хід заняття
Пропонуємо обговорити теоретичні запитання. Після цього рекомендується щоб студенти навели приклади відомої їм роботи у цьому напрямі. А після цього складаємо перспективний проект такої роботи.
Тема6: Роль медичної сестри в лікувально- реабілітаційній роботі з людьми похилого віку
План
1.Обов’язки медичної сестри з догляду людини похилого віку.
3.Санітарні умови необхідні для людини похилого віку.
4.Особливості прийому ліків людиною похилого віку.
5. Роль і місце соціального педагога у допомозі з догляду за людиною похилого віку.
Література
Базова:119
Допоміжна:120,143.
Мета:засвоєння студенами обов’язків медичної сестри по догляду за ЛПВ і умов її співпраці з метою забезпечення сприятливих умов взаємодії. Розвиток мислення, пам’яті. Виховання поваги до ЛПВ.
Ключові слова: мед.сестра, санітарні умови, прийом ліків, соціальна допомога, догляд.
Проблемні завдання
Складіть графік харчування та раціон їжі людини похилого віку на 2-3 дні.
Складіть розклад прибирання приміщення людини похилого віку.
Складіть план вашої роботи у допомозі по догляду за людиною похилого віку.
Хід заняття
Студенти обговорють спочатку запитання практики, а потім виконують у 3 групах проблемні завдання. На занятті звітують про їх виконання.
Досвід роботи з людьми похилого віку у розвинених європейських країнах
План
1.Соціальна робота з літніми людьми в Росії
2.Особливості соціально- педагогічної роботи з людиною похилого віку у США
3.Особливості соціально- педагогічної роботи з людиною похилого віку у Німеччині
4.Особливості соціально- педагогічної роботи у Швейцарії
Мета: засвоєння студентами передового зарубіжного досвіду у справі підтримки ЛПВ.
Ключові слова: Росія, США, Швейцарія, Німеччина, соціальні служби, догляд, опіка, піклування.