- •План-конспект лекційного заняття «Люмінесценція. Правило Стокса»
- •План заняття
- •Хід заняття
- •План-конспект лабораторного заняття «Визначення сталої Стефана -Больцмана»
- •План заняття
- •Хід заняття
- •Хід лабораторного заняття:
- •Теоретичні відомості та опис установки
- •Послідовність виконання роботи
- •V. Домашнє завдання
- •VI. Підведення підсумків лабораторного практикуму
- •План-конспект лабораторного заняття
- •План заняття
- •Хід заняття
- •Хід лабораторного заняття:
- •Теоретичні відомості та опис установки
- •Послідовність виконання роботи
- •V. Домашнє завдання
- •План заняття
- •Хід заняття
- •План-конспект практичного заняття «Атом водню»
- •План заняття
- •Хід заняття
План-конспект практичного заняття «Атом водню»
Тема заняття: Аттом водню.
Мета заняття:
навчальна: навчити правильно оформлювати розв’язання задачі, навчити зображати поставлену задачу у вигляді малюнку, навчити розв’язувати задачі;
розвиваюча: сформувати інтерес до розв’язку задач, розвинути вміння логічного мислення;
виховна: розвити творчу уяву, уважність та привчити до самостійного розв’язку задач.
Тип заняття: практика
Вид заняття: розв’язування задач.
Методи навчання:
пояснювально-ілюстративний:
більш конкретне, наочне пояснювання студентам навчального матеріалу.
частково-пошуковий метод:
завдання студентам на пошук відповідей логічних запитань з конкретної теми;
розв’язок складних задач.
Основні джерела інформації: 1. Загальний курс фізики: Зб.задач/І.П. Гаркуша, І.Т.Горбачук. – 2-ге вид.,стер. – К.:Техніка, 2004. – 560 с.
2. Ткаченко А.В., Кулик Л.О., Христенко Т.М., Богатирьов О.І., Оптика.Фізика атома. Фізика ядра. – Черкаси: Вид. Від. ЧНУ імені Богдана Хмельницького, 2011. – 56с.
Опорні терміни і поняття: атом водню, довжина хвилі, стаціонарний стан, орбіти електрона, серії ліній у спектрі водню.
План заняття
I. Організаційний етап 10хв
ІІ. Перевірка домашнього завдання 20 хв
ІІІ. Підготовка до основного етапу заняття 10хв
IV. Засвоєння нових знань 40 хв
1 Розв’язування задач, використовуючи лекційний матеріал з теми:
«Атом водню».
V. Формування вмінь та навичок 20хв
VI. Підбиття підсумків заняття 15 хв
VII. Домашнє завдання 5 хв
Хід заняття
І. Організаційний етап
Привітання.
Перевірка відсутніх.
Підготовка зошитів, ручок.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Підготовка до основного етапу заняття
1. Проголошення мети заняття: сьогодні на занятті студенти повинні:
повторити поняття:
атом водню, довжина хвилі, стаціонарний стан, орбіти електрона, серії ліній у спектрі водню;
розглянути:
практичне використання теоретичних знань з данної теми шляхом розв’язування задач.
формувати вміння:
можливість відтворення на практиці прослуховоного матеріалу;
можливість проявити творчість з данної теми;
самостійно здобувати знання;
застосовувати набуті знання, уміння, навички на практиці.
IV. Засвоєння нових знань
Розв’язуємо задачі із навчально-методичного посібника «Оптика. Фізика атома. Фізика ядра» Ткаченко А.В., Кулик Л.О., Христенко Т.М., Богатирьов О.І.
Номера, які ми розглянемо: №114, 115.
Задача №114
Знати період обертання електрона на першій борівській орбіті атома водню і його кутову швидкість.
Дано: Ф/м Дж·с Кл кг
|
Аналіз 1. Радіус k-й борівської орбіти електрона в атоміе воднюа і швидкість руху эеектрона по k-й орбіті відповідно дорівнюють и. 2. Період обертання електрона , після підстановки, маємо. 3. Для k = 1, найдем T1 = 1,5210-16 c. 4. Кутова швидкість руху електрона . 5. Для k = 1, знаходим рад/с.
|
Т-? -? | |
Відповідь: T1 = 1,5210-16 c, рад/с. |
Задача №115
Атомарний водень при опроміненні його моноенергетичним пучком електронів випускає світло з довжиною хвилі 0,1221 мкм. Знайти енергію електронів і визначити, в який із збуджених станів переходить атом при ударі електронає.
Дано: =0,1221мкм= =0,1221·м С=3·м/с Ф/м Дж·с Кл кг
|
Аналіз
|
Е- ? | |
Відповідь: перший збуджений стан |
V. Формування вмінь та навичок
Так як, ви мене уважно слухали, стежали за порядком і логічною цепочкою розв’язування задач тепер я запитаю вас, давши вам три задачі,щоб у вас відклалося в пам’яті і ви змогли здобути свої практичні знання, уміння, навички. Кожен дістаньте листочки, сядьте по одному.Я це роблю для того, щоб оцінити ваш загальний рівень. Я буду диктувати умови задачі. Записуйте спочатку, а потім розв’язуйте:
Задача №1
Знайти довжину хвиль першої, другої, третьої ліній видимої серії водню (серія Бальмера).
Задача №2
Визначити границю серії водневих ліній, розміщених у далекій ультрафіолетовій частині спектру (серія Лаймана).
Задача №3
Атом водню переведено з нормального стану в стан збудження, що характеризується головним квантовим числом 2. Знайти енергію збудженого атома.
VI. Підбиття підсумків заняття
1) Оцінювання студентів
2) Аналіз досягнення мети пари
VIІ. Домашнє завдання
1.Задачі зі збірника, №244, 245, 246.
Підготуватися до контрольної роботи.