- •План-конспект лекційного заняття «Люмінесценція. Правило Стокса»
- •План заняття
- •Хід заняття
- •План-конспект лабораторного заняття «Визначення сталої Стефана -Больцмана»
- •План заняття
- •Хід заняття
- •Хід лабораторного заняття:
- •Теоретичні відомості та опис установки
- •Послідовність виконання роботи
- •V. Домашнє завдання
- •VI. Підведення підсумків лабораторного практикуму
- •План-конспект лабораторного заняття
- •План заняття
- •Хід заняття
- •Хід лабораторного заняття:
- •Теоретичні відомості та опис установки
- •Послідовність виконання роботи
- •V. Домашнє завдання
- •План заняття
- •Хід заняття
- •План-конспект практичного заняття «Атом водню»
- •План заняття
- •Хід заняття
V. Домашнє завдання
1) підготуватися до наступної лабораторної роботи.
VI. Підведення підсумків лабораторного практикуму
захист лабораторної роботи
пояснити хід виконання лабораторної роботи;
дати відповіді на запитання для самоконтролю;
2) оцінювання студентів;
3) аналіз досягнення мети лабораторного заняття.
Дата проведення: 29.04.14 р.
Групи: Фізики ІІІ – А - курс
План-конспект
практичного заняття
«Хвилі де Бройля»
Тема заняття: Хвилі де Бройля.
Мета заняття:
навчальна: навчити правильно оформлювати розв’язання задачі, навчити зображати поставлену задачу у вигляді малюнку, навчити розв’язувати задачі;
розвиваюча: сформувати інтерес до розв’язку задач, розвинути вміння логічного мислення;
виховна: розвити творчу уяву, уважність та привчити до самостійного розв’язку задач.
Тип заняття: практика
Вид заняття: розв’язування задач.
Методи навчання:
пояснювально-ілюстративний:
більш конкретне, наочне пояснювання студентам навчального матеріалу.
частково-пошуковий метод:
завдання студентам на пошук відповідей логічних запитань з конкретної теми;
розв’язок складних задач.
Основні джерела інформації: 1. Загальний курс фізики: Зб.задач/І.П. Гаркуша, І.Т.Горбачук. – 2-ге вид.,стер. – К.:Техніка, 2004. – 560 с.
2. Ткаченко А.В., Кулик Л.О., Христенко Т.М., Богатирьов О.І., Оптика.Фізика атома. Фізика ядра. – Черкаси: Вид. Від. ЧНУ імені Богдана Хмельницького, 2011. – 56с.
Опорні терміни і поняття: хвилі де Бройля, фазова швидкість, групова швидкість, кванти, корпускулярно-хвильовий дуалізм.
План заняття
I. Організаційний етап 10хв
ІІ. Перевірка домашнього завдання 20 хв
ІІІ. Підготовка до основного етапу заняття 10хв
IV. Засвоєння нових знань 40 хв
1 Розв’язування задач, використовуючи лекційний матеріал з теми:
«Хвилі де Бройля».
V. Формування вмінь та навичок 20хв
VI. Підбиття підсумків заняття 15 хв
VII. Домашнє завдання 5 хв
Хід заняття
І. Організаційний етап
Привітання.
Перевірка відсутніх.
Підготовка зошитів, ручок.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Підготовка до основного етапу заняття
1. Проголошення мети заняття: сьогодні на занятті студенти повинні:
повторити поняття:
хвилі де Бройля, фазова швидкість, групова швидкість, кванти, корпускулярно-хвильовий дуалізм;
розглянути:
практичне використання теоретичних знань з данної теми шляхом розв’язування задач.
формувати вміння:
можливість відтворення на практиці прослуховоного матеріалу;
можливість проявити творчість з данної теми;
самостійно здобувати знання;
застосовувати набуті знання, уміння, навички на практиці.
IV. Засвоєння нових знань
Розв’язуємо задачі із навчально-методичного посібника «Оптика. Фізика атома. Фізика ядра» Ткаченко А.В., Кулик Л.О., Христенко Т.М., Богатирьов О.І.
Номера, які ми розглянемо: №110, 111.
Задача №110
Знайти довжину хвилі де Бройля електрона, яки рухється зі швидкістю 20 км/с. Масу електрона вважати рівною кг.
Дано: v=20 км/с= =20000м/с m=кг |
Аналіз 1. Запишемо вираз для знаходження довжини хвилі де Бройля: (1) 2. h – стала Планка, її значення відоме: Дж·с 3. Підставляємо відомі значення у формулу (1) і проводимо обчислення Обчислення: (м) |
- ? | |
Відповідь: (м) |
Задача №111
Визначити довжину хвилі де Бройля для протона з кінетичною енергією 100еВ.
Дано: Е=100еВ= =Дж |
Аналіз 1. Запишемо вираз для знаходження довжини хвилі де Бройля: (1) 2. Запишемо формулу для кінетичної енергії і з неї виразимо швидкість:
(2) 3. h – стала Планка, її значення відоме: Дж·с Значення маси протона нам відома, кг 4. Підстами (2) у (1): (3) 5. Підставляємо відомі значення у формулу (3) і проводимо обчислення Обчислення:
(м)
|
- ? | |
Відповідь: м |
V. Формування вмінь та навичок
Так як, ви мене уважно слухали, стежали за порядком і логічною цепочкою розв’язування задач тепер я запитаю вас, давши вам три задачі,щоб у вас відклалося в пам’яті і ви змогли здобути свої практичні знання, уміння, навички. Кожен дістаньте листочки, сядьте по одному.Я це роблю для того, щоб оцінити ваш загальний рівень. Я буду диктувати умови задачі. Записуйте спочатку, а потім розв’язуйте:
Задача №1
Електрон рухається по другій орбіті атома водню. Знайти довжину хвилі де Бройля.
Задача №2
Довести, що для атома водню на борівських стаціонарних орбітах вкладається ціле число довжин хвиль де Бройля. Визначити довжини хвиль на першій і третій орбітах.
Задача №3
Знайти довжину хвилі де Бройля для атома водню, який рухається з швидкістю, що рівна першій космічній.
VI. Підбиття підсумків заняття
1) Оцінювання студентів
2) Аналіз досягнення мети пари
VIІ. Домашнє завдання
Задачі зі збірника, №241, 242, 243.
Дата проведення: 6.05.14 р.
Групи: Фізики ІІІ – А - курс