Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
на захист / ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ.doc
Скачиваний:
155
Добавлен:
22.02.2016
Размер:
818.18 Кб
Скачать

План-конспект лабораторного заняття «Визначення сталої Стефана -Больцмана»

Тема заняття: Визначення сталої Стефана-Больцмана

Мета заняття:

навчальна: навчити студентів виконувати лабораторні завдання з розділу фізики: «Фізика атома»; Оволодіння студентами методами наукового пізнання на практиці.

виховна: виховувати інформаційну культуру студентів, увагу, акуратність, дисциплінованість, самоконтроль, розвивати базові знання з даної галузі науки;

розвиваюча: розвивати пізнавальний інтерес, мислення, уміння використовувати на практиці фізичні прилади. Забезпечити розвиток їх експериментальних умінь і навичок проведення вимірювань фізичних величин.

Тип заняття: закріплення вивченого матеріалу.

Вид заняття: лабораторна робота

Методи навчання:

пояснювально-ілюстративний:

  • більш конкретне, наочне пояснювання студентам навчального матеріалу.

частково-пошуковий метод:

  • завдання студентам на пошук відповідей логічних запитань з конкретної теми;

  • виконання лабораторної роботи.

Опорні терміни і поняття: абсолютно чорне тіло, випромінювальна здатність, зміщення Віна, рівноважне випромінювання.

Основні джерела інформації:

  1. Кучерук І.М., Горбачук І.Т,, Загальний курс фізики: Т.3.: Оптика.Квантова фізика. – К.: Техніка, 2006. – 518с., ст. 260-266.

  2. Кучерук І.М., Дущенко В.П., Загальна фізика. Оптика. Квантова фізика. – К.: Вища школа,1991. – 463с., ст. 281-291.

  3. Горбачук І.Т. Загальна фізика. Лабораторний практикум. – К.: Вища школа, 1992. – 512с., ст. 424-429.

  4. Дущенко В.П. Фізичний практикум. – К.: Вища школа, 1984. – 256с., ст. 185-191.

  5. Методична розробка до роботи.

План заняття

I. Організаційний етап 10хв

ІІ. Перевірка домашнього завдання 20 хв

ІІІ. Підготовка до основного етапу заняття 10хв

ІV. Формування вмінь та навичок 60хв

V. Підбиття підсумків заняття 15 хв

VI. Домашнє завдання 5 хв

Хід заняття

І. Організаційний етап

1) привітання;

2) перевірка присутніх;

3) нагадування правил техніки безпеки поводження в лабораторії та під час виконання роботи;

4) перевірка готовності студентів до заняття;

5) перевірка наявності запису лабораторної роботи в зошиті.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. Підготовка до основного етапу заняття

1. Проголошення мети заняття: сьогодні на занятті студенти повинні:

розглянути:

  • практичне використання теоретичних знань шляхом виконання лабораторної роботи.

формувати вміння:

  • можливість відтворення на практиці прослуховоного матеріалу;

  • можливість проявити творчість;

  • самостійно здобувати знання;

  • застосовувати набуті знання, уміння, навички на практиці.

2. допуск студентів до лабораторної роботи;

3. перевірка теоретичних знань, які вони повинні були засвоїти вдома.

IV. Формування вмінь та навичок

Хід лабораторного заняття:

I. Організаційна частина

II. Підготовка до основного етапу заняття

Перевірка готовності студентів до виконання лабораторної роботи, шляхом допуску студентів до роботи.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

ІV. Лабораторна робота

ПРИКЛАД ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 2

Визначення сталої Стефана-Больцмана

Мета роботи: вивчити закони теплового випромінювання

Прилади і матеріали: пірометр з телескопом ТЄРА-50, електрична лампочка, ЛАТР, вольтметр, амперметр, лінійка.

Завдання:

А) при домашній підготовці:

- користуючись рекомендованою літературою, вивчити закономірності теплового випромінювання;

- з фізичного практикумузаписати теоретичні відомості;

- вивчити принцип дії та будову пірометра.

Б) при виконанні роботи:

- скласти електричну схему і показати її викладачевідля перевірки;

- визначити температуру спіралі лампи розжарювання безконтактним методом за її тепловими вимірами;

- визначити сталу у законі Стефана-Больцмана;

- виконати необхідні розрахунки з визначення величини та можливих похибок;

Соседние файлы в папке на захист