- •План-конспект лекційного заняття «Люмінесценція. Правило Стокса»
- •План заняття
- •Хід заняття
- •План-конспект лабораторного заняття «Визначення сталої Стефана -Больцмана»
- •План заняття
- •Хід заняття
- •Хід лабораторного заняття:
- •Теоретичні відомості та опис установки
- •Послідовність виконання роботи
- •V. Домашнє завдання
- •VI. Підведення підсумків лабораторного практикуму
- •План-конспект лабораторного заняття
- •План заняття
- •Хід заняття
- •Хід лабораторного заняття:
- •Теоретичні відомості та опис установки
- •Послідовність виконання роботи
- •V. Домашнє завдання
- •План заняття
- •Хід заняття
- •План-конспект практичного заняття «Атом водню»
- •План заняття
- •Хід заняття
V. Домашнє завдання
1) підготуватися до наступної лабораторної роботи.
VI. Підведення підсумків лабораторного практикуму
захист лабораторної роботи
пояснити хід виконання лабораторної роботи;
дати відповіді на запитання для самоконтролю;
2) оцінювання студентів;
3) аналіз досягнення мети лабораторного заняття.
Дата проведення: 8.05.14 р.
Групи: Фізики ІІІ – А - курс
План-конспект лабораторного заняття
«Перевірка співвідношень невизначиносте для фотонів»
Тема заняття: Перевірка співвідношень невизначиносте для фотонів
Мета заняття:
— навчальна: навчити студентів виконувати лабораторні завдання з розділу фізики: «Фізика атома»; Оволодіння студентами методами наукового пізнання на практиці.
— виховна: виховувати інформаційну культуру студентів, увагу, акуратність, дисциплінованість, самоконтроль, розвивати базові знання з даної галузі науки;
— розвиваюча: розвивати пізнавальний інтерес, мислення, уміння використовувати на практиці фізичні прилади. Забезпечити розвиток їх експериментальних умінь і навичок проведення вимірювань фізичних величин.
Тип заняття: закріплення вивченого матеріалу.
Вид заняття: лабораторна робота
Методи навчання:
пояснювально-ілюстративний:
більш конкретне, наочне пояснювання студентам навчального матеріалу.
частково-пошуковий метод:
завдання студентам на пошук відповідей логічних запитань з конкретної теми;
виконання лабораторної роботи.
Опорні терміни і поняття: співвідношення невизначеностей, лазерна генерація, теорія Бора, енергія фотона.
Основні джерела інформації:
Кучерук І.М., Горбачук І.Т,, Загальний курс фізики: Т.3.: Оптика.Квантова фізика. – К.: Техніка, 2006. – 518с., ст. 260-266.
Кучерук І.М., Дущенко В.П., Загальна фізика. Оптика. Квантова фізика. – К.: Вища школа,1991. – 463с., ст. 281-291.
Горбачук І.Т. Загальна фізика. Лабораторний практикум. – К.: Вища школа, 1992. – 512с., ст. 424-429.
Дущенко В.П. Фізичний практикум. – К.: Вища школа, 1984. – 256с., ст. 185-191.
Методична розробка до роботи.
План заняття
I. Організаційний етап 10хв
ІІ. Перевірка домашнього завдання 20 хв
ІІІ. Підготовка до основного етапу заняття 10хв
ІV. Формування вмінь та навичок 60хв
V. Підбиття підсумків заняття 15 хв
VI. Домашнє завдання 5 хв
Хід заняття
І. Організаційний етап
1) привітання;
2) перевірка присутніх;
3) нагадування правил техніки безпеки поводження в лабораторії та під час виконання роботи;
4) перевірка готовності студентів до заняття;
5) перевірка наявності запису лабораторної роботи в зошиті.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Підготовка до основного етапу заняття
1. Проголошення мети заняття: сьогодні на занятті студенти повинні:
розглянути:
практичне використання теоретичних знань шляхом виконання лабораторної роботи.
формувати вміння:
можливість відтворення на практиці прослуховоного матеріалу;
можливість проявити творчість;
самостійно здобувати знання;
застосовувати набуті знання, уміння, навички на практиці.
2. допуск студентів до лабораторної роботи;
3. перевірка теоретичних знань, які вони повинні були засвоїти вдома.
IV. Формування вмінь та навичок